Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Miért ilyen nyájas, visszafogo...

Miért ilyen nyájas, visszafogott, "népies" itt mindenki?

Figyelt kérdés

Persze látok kivételeket is,de csomóan lehurrogják a páwákat,a plázacicákat,azokat akik piercinget akarnak és mindenki azt írja hogy az ronda meg minden,de én nem ilyennek ismerem az embereket a való életben.és ha valaki megengedhet magának valami jó cuccot pl.:ipad,etc..

meg hogy ne szexeljenek 13-14 évesen mert az korai,miért nem csinálhat bárki azt amit akar?itt mindenki ilyen szende-szűz,vagy csak én látom rosszul?emberek,egyszer élünk....


2012. júl. 19. 23:57
1 2 3 4
 1/31 anonim válasza:
86%
Te hány éves vagy?
2012. júl. 20. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 A kérdező kommentje:
14
2012. júl. 20. 00:29
 3/31 anonim ***** válasza:
46%

AZért, mert azok lógnak itt többet, akiknek rém unalmas az életük, és már azt se tudják mit csináljanak, ezért ilyen helyeken kifejtik a véleményüket, hogy nem tetszik nekik ez meg ez, stb. pl. a piercing meg ilyesmik, akik meg páwák azok meg a plázában vannak vagy akik iszogatósok azok kocsmában töltik az idejüket..

Na ez egy jó nagy általánosítás volt, de a lényeget remélem le tudod szűrni.

2012. júl. 20. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
100%
Azért látod így, mert ennyi idős vagy és nincs kiért felelősséget vállalnod. Tudom, közhely, de később máshogy gondolod majd. Amikor én voltam ennyi idős, ugyanígy éreztem, mindent lehessen, amit akarok. De ha mindenki mindent megtehet, akkor az sokaknak rossz, mert nincs határ. Szexelni akarsz? Szexelj, de tudd, hogy mi lesz, ha nem védekezel. Az utólag már nem segít, hogy csak egyszer nem vigyáztunk...a kortársaid nagyon tudatlanok, ezért tanácsolják, hogy inkább ne is csináljátok, amiről fogalmatok sincs. A többi dolog amit írsz, csak külsőség, de ha nagyon fontos, tedd azt, tetováltass, stb. csak ne legyél megsértődve, ha az első benyomás rólad egy új helyen nem lesz a legjobb. A jó cuccokkal nem értem, mi a gond. Aki szülő, az a gyerekének akar jót, mégha nem is mindig fejezik ki számotokra érthetően.
2012. júl. 20. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
100%

Az a furcsa tudjátok,hogy itt is van sok különbség élet és élet között..de mindenkinek megvan a saját véleménye.Ha én nem akarok bulizni járni,akkor nehogy már pont te mondd meg,vagy egy ismeretlen,hogy ez nem normális..amiket feltettem eddig kérdésnek,azok pedig nem eldöntendő kérdések voltak,hanem számomra akkoriban nehezebb kérdések voltak.

IGEN!Csinálj,amit akarsz,amit a szüleid megengednek,de vigyázz!Később sok mindent befogsz ezekből a véleményekből látni,nem is keveset.

Mi is élünk,szerintem itt a többségnek amúgy egész normális élete van,csak egypár dolog hiányzik az életükből.A gazdagokat itt leugatják elég sokan,ez nem azt jelenti,hogy mi szegények vagyunk,csak itt látjuk,hogy némelyik mekkora egy beképzelt tahó,meg bunkó.

Neked is lehet önálló véleményed,DE!!


NEKÜNK IS VAN ÖNÁLLÓ VÉLEMÉNYÜNK és önálló gondolataink!


16/L

2012. júl. 20. 02:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
100%

Bocsi, de ne használj olyan szavakat, aminek nem tudod az értelmét, pl népies! Tudod ki a népies? Móricz Zsigmond! Olvass tőle, és tudni fogod, mi az, hogy népies, ilyennel itt én eggyel se találkoztam még!


A páwa szó alatt nem tudom mit értesz, gondolom azokra gondolsz, akik hiúak, állandóan új cuccokat vesznek és aggatnak magukra, öntömjéneznek, és követik a legújabb divatot (bár ez a plázacicákra is igaz). Nekem van piercingem és tetoválásom is, mindkettőt 14-15 évesen szereztem be és az volt jó tíz éve. Szüleim nem tudtak róla (jó, a piercingről igen, mert az orromban van), de mikor megtudták, elkönyveltek egy olyan embernek, ami nem vagyok, és ezt a mai napig nem tudtam megváltoztatni bennük, pedig elvégeztem egy egyetemet azóta.

Van iphone-on, ipad-em, MacBook-om, de nem vagyok rá büszke és nem mutogatom úton útfélen, hogy az emberek irígykedjenek, netántán ellopják, mert nem ezért vettem őket.

14 évesen vesztettem el a szüzességemet egy olyan pasival aki nem volt rá érdemes. A következő pasim, akivel 16 hónapig voltam együtt, éppen ezért nem tudtam lefeküdni, mert rossz élmény volt az első és rányomta bélyegét a kapcsolatunkra. Tehát ha 13-14 évesen akarsz szexelni, akkor olyannal tedd, aki érdemes rá, és mondjuk együtt vagy vele legalább 1-2 hónapja. TUdom, ez tök gáz a mai világban, de kis lelkinyugalmad kedvéért lehetsz türelmes, azzal csak jót teszel magadnak.


"miért nem csinálhat bárki azt amit akar?"


Tipikus 14 éves gondolkodás. Lapozd fel a történelemkönyved és nézd meg mi lett abból, amikor egy ország vezetői azt csináltak amit akartak (gondolok itt Hitlerre, Mao Ce Tong-ra, Sztálinra, stb stb). Gondolj bele, ha az legjobb barátnőd fogná magát és lefeküdne a pasiddal, mert miért nem csinálhat bárki azt amit akar? Vagy ha a pasid fogná magát és kinyirná a kutyátokat, mert idegesíti? Ez jó lenne? Ugye hogy nem. Ezért vannak szabályok, törvények, és határok, hogy rend legyen a világban, és te megvehesd az ipad-et, és járhass egy olyan suliba, amit szeretsz, és vannak barátaid.


Szerintem ne azon járjon az eszed, hogy miért nem csinálhat bárki azt amit akar, hanem azon, hogy hogyan lehetnél te különb másoknál, pl azzal, hogy többet tudsz, mint ők, és nem csak a szexen jár az eszed, hanem mondjuk vágod a törit, vagy a matekot, fizikát, kémiát,vagy az irodalmat (ami lehet, hogy most béna és baromi unalmas, de később az életedet tudod rá alapozni és lehet belőled olyan, aki tényleg azt csinálhat amit akar, mert annyi pénzt keres!).


Szép jövőt neked!

2012. júl. 20. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
100%
utolsó: BOW!! ezt szépen leírtad. megalike!!!
2012. júl. 20. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
100%

14 évesen lehet, hogy így gondolod. Egyszer élünk, persze, csak nem mindegy, hogy hogyan. Le akarsz feküdni valakivel? Hajrá! Csak ha összeszedsz valami nyavalyát vagy egy gyereket, vagy ha csak egy életre szóló negatív élményt, ami miatt felnőtt fejjel terápiára járhatsz sok ezer forintért, amiért neked kell megdolgozni és nem a szüleidnek, akkor ne csodálkozz. Mindent szabad nekem, de nem minden használ. Tetováltatni akarsz? Tetováltass. aztán majd ha nem vesznek föl dolgozni egy jobb munkahelyre, mert a nyakadon egy vérző rózsa díszeleg, vagy megtámadnak az utcán, mert a kínai írásjel mást jelent, mint amit te hittél, akkor ne csodálkozz. És akkor sem, ha 20 évesen inkább lemosnád a tetkódat, mert annyira gáz, divatja múlt, korán sem olyan menő, mint amilyennek most gondolod... csak sajnos azt már csak lézerrel lehet kivágni, maximum...

Megengedheted magadnak a jó cuccot? Ugyan mennyit dolgoztál TE érte, hogy megvehesd? A szüleid pénzével villogni meg gáz. Egyszer élünk? Persze, amíg anyuka főz, mos rád, meg takarít utánad, apuka meg teletömi zsebedet pénzzel, addig lehet így gondolkodni. A baj csak az, hogyha majd egyszer felnősz, rá fogsz jönni, hogy az életben semmit sem adnak ingyen. A kamaszkori felelőtlenségnek is ára van, amit lehet, hogy majd 30 évesen kell megfizetned. Persze, lehet, hogy meg sem éred, mert előbb kimúlsz valami olyan betegségben, amit valamelyik aktuális szexpartneredtől szedtél össze.

Hiába a népköltészet az igazi költészet, legyünk rajta, hogy ezt tegyük uralkodóvá, mondta valaki, aki tényleg népies volt. A helyedben olvasnék, mint az egyik előző hozzászóló is tanácsolta, mint sem azon szenvednék, hogy a felnőtt emberek - akiknek van életük, majd rájössz, ha ennyi idős leszel -, miért nem tanácsolják az éretlen 13 éveseknek, hogy drogozzanak vagy szexeljenek.

2012. júl. 20. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
100%
Inkább az értelmező kézi szótárat ajánlanám a figyelmedbe, mint a szexet...
2012. júl. 20. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 A kérdező kommentje:
kössz a válaszokat,jót mulattam :DD
2012. júl. 20. 15:18
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!