Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Érdemes manapság egy nőnek...

Érdemes manapság egy nőnek saját lakásra gyűjtenie? Saját lakást venni?

Figyelt kérdés

Mert szerintem nem. Ugyanis tegyük fel, hogy van rendes munkája, tud félrerakni, esetleg még a szülők is tudnak segíteni, és 25 éves korában külön tud költözni egy saját lakásba. Esetleg egy másik eset örököl valakitől lakást vagy pénzt és abból vesz magának egy lakást.

De hogyan tovább? Berendezi a lakást saját ízlése szerint, ahol minden úgy van, ahogy ő azt megálmodta.

Aztán megismerkedik valakivel. És akkor jön rá, hogy teljesen felesleges volt a saját lakás, és amit utána ráköltött. Mert abban ketten sem férnek el, nemhogy majd esetleg egy gyerek is. De lehet, hogy a férfi nem is akar hozzá beköltözni, mert az ugye nem az övé.

Ilyenkor mit tud csinálni? Tulajdonképpen csak annyit, hogy feladja az addigi életét, és kezd egy másikat valakivel.

Szerintem ezért nincs értelme manapság a saját lakásnak.

Sokkal több értelme van annak, hogy inkább otthon marad a szüleinél, már ha olyan a viszonya velük, hogy ki lehet őket bírni, ha nem az más kategória, és gyűjtögeti a pénzét a bankban, aztán ha talál valakit, akkor talán összeköltözik vele.

Vélemények?



2012. júl. 30. 11:45
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
89%
azt akarod mondani, h szerinted a lány maradjon otthon, míg meg nem jön a szőke hercege és vesz a segge alá egy közös lakást?
2012. júl. 30. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Ezt én hol írtam? Én úgy gondoltam, hogy majd közösen vesznek egyet. De addig teljesen felesleges saját magának venni egyet. Érted?
2012. júl. 30. 13:51
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
Az a véleményem, hogy ha valaki megdolgozik a saját lakásáért és nem csak egy másik emberre akaszkodva talál magának helyet, az becsülendő. Ha mindenki úgy gondolkodna, ahogy te, senkinek sem lenne saját lakása. Ne keresd a kifogásokat, hanem dolgozz meg a saját biztonságodért, ne mástól várd, hogy majd alád tesz egy házat!
2012. júl. 30. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:

Látom ezt mindenki félreértette.

Akkor tisztázzuk. Nekem már megvan a pénzem egy saját lakásra. De nem fogok venni. Mert ha össze akarok költözni valakivel, akkor úgyis el kellene adnom.

Remélem most már érhető voltam.

2012. júl. 30. 14:39
 5/17 A kérdező kommentje:

Amúgy meg nem értem, hogy hol látsz te a leírásomban kifogást. De biztos én vagyon a hülye.


Én csak leírtam, hogy szerintem semmi értelme saját lakást venni az embernek. Legfeljebb csak akkor, ha eleve úgy tervezi, hogy senkivel sem akar összeköltözni.

2012. júl. 30. 14:41
 6/17 anonim ***** válasza:
Nehéz ügy. Egyrészt, ha veszel egy kisebb 1 szobás lakást, akkor azt valószínűleg idővel el tudod adni, ha jó helyen van, de az is kérdés, hogy a környéken hogyan változnak az ingatlanárak. Szerintem most jobb kivárásra játszani, gondolom elférsz szüleidnél, akkor még semmit nem kell elkapkodni. Amikor jön egy olyan férfi, akivel együtt akarsz élni, akkor elég lesz ilyenen gondolkodni, hogy és merre
2012. júl. 30. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
Végre valaki megértette a dolgot. Én is így vagyok vele. Bőven elférek a szülőknél, minek nekem saját. Majd ha lesz valaki, akivel komolyan tervezek, majd akkor beszállok egy közösbe. A pénz meg addig kamatozik.
2012. júl. 30. 15:03
 8/17 anonim ***** válasza:
74%
sok szerencsét h megtaláld életed párját, akivel bátran vehetsz közös házat, és együtt lesztek örökké! Nem életrevaló gondolkodás, de télleg kívánom h minden így alakuljon nálad!
2012. júl. 30. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
Oké. De szerinted akkor mi az életrevaló gondolkodás. Komolyan érdekelne. Ha szerinted ez nem az, akkor mi?
2012. júl. 30. 15:46
 10/17 A kérdező kommentje:
Szóval én nem életrevalóan gondolkodom. De te sem mondod meg, hogy mi az. Ezek szerint te sem tudod, csak leszólod az én gondolkodásomat. Szép.
2012. júl. 30. 16:26
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!