Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Miért mondják a nem fizikai...

Miért mondják a nem fizikai munkákra, hogy nem tiszességes állás?

Figyelt kérdés

Nem igazán tudtam melyik kategóriába tartozik ez a kérdés,ezért ide írtam.

Szóval,én azt nem értem,hogy az emberek nagy része miért szidja azokat a férfiakat akik nem fizikai munkát végeznek?

Egyszerű irigységből? Vagy tényleg úgy gondolják az emberek,hogy csak az az igazi férfi aki fizikai munkát végez és koszosan,büdösen megy haza? Mert,akkor igen nagy gond van a magyar mentalitással...



2012. aug. 26. 15:56
 1/8 anonim ***** válasza:
61%
Háát nem tudom, az én párom sok évet dolgozott építőiparban és uuuuutálom ezt a területet, mert napi 10-14 órát dolgozik keményen, és csoda ha kifizetik, szóval próbálom kiszedni belőle és végre ki is találta, hogy mit csinálna, és az a vendéglátás, ami ugye nem nehéz fizikai munka.
2012. aug. 26. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
35%
Kompenzálnak azért, mert nekik nem ment olyan jól a tanulás, vagy nem sikerült bejutni az egyetemre. Védik az önbecsülésüket.
2012. aug. 26. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Még nem hallottam olyat, aki ezt mondta volna. Egy vagy két ember után meg ne általánosíts, mert sokszor kiderül, hogy az emberek nagy része csak néhány embert jelent.

Inkább az van, hogy nem becsülik meg a fizikai munkásokat, lenézik őket és csak azt nézik embernek akinek diplomája van. Nyugatra ez is máshogyan van, ott becsülik a fizikai munkát és meg is fizetik.

2012. aug. 27. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
86%
Nem értem, hogy a címkék közé mért került a büdös és a kosz kifejezés. Pont az ilyenek miatt haragszanak annyira a fizikai munkát végzők a szellemi munkásokra. A lenézés miatt. És még ezt nagyon sok ember tudja tetézni. Kihívják őket, megcsinálják a munkát fizetni meg nem akarnak. Tudod ők napi 10 órákat dolgoznak kint hőségben, fagyban, szélben, jégben és menniük kell nincs olyan, hogy most nem esik jól. Az én családomból minden férfi fizikai munkás volt, tudom mit beszélek. De azért télen jó amikor kijön a gázszerelő este 8-kor is akár, mert sajnálja a családot. Akkor nem számít, hogy reggel 7-től talpon van és nem a gucci parfüm illatozik róluk. El kellene gondolkodni néha ezen is.
2012. aug. 28. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A.Romanov ***** válasza:
100%
Én bekerültem egy egyetemre, elég magas pontszámmal, ráadásul az ELTE TTK-ra ami világ ranglistán benne van az első 100 valahányban... Most látom, hogy egyáltalán nem nekem való, az első nap éreztem, hogy nincs helyem itt. Inkább művész leszek vagy asztalos. És nem azért mert buta lennék. Nem, nem butábbak akik a két kezük munkájából élnek. Nem mindenkinek kell egyetemre járni.
2012. szept. 13. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

na most, én egy szóval nem mondtam hogy nem tisztelem Őket! Sőt,nagyon sokat köszönhetünk nekik.Egyébként édesapám karbantartóként dolgozik...!Nem nézem le a gázszerelőket,az autószerelőket(én is az szerettem volna lenni egy ideig)a kukásokat,az újságosokat,sem a földeken szántó traktorosokat.Egyszerűen én nem akartam életem végéig olajosan,porosan,koszosan dolgozni és ezért az a munkám ami.Ezért nem lettem autószerelő sem!

Az én szememben ugyan olyan ember az is aki rikító mellényben leszáll egy kukásautó hátuljáról és az is aki Többszázezres Gucci öltönyben száll ki egy S merciből!

Csak amikor végigsétálok az utcában öltönyben,vagy amikor beülök a 3 milliós autómba,akkor rögtön azt mondják a kedves szomszédok és a többi utcában lakó,hogy én nem dolgoztam meg azért amim van,nem fizikai munkával kerestem meg a kocsim és egyéb cuccaim árát.

Az,hogy én most nem fizikai munkát végzek még nem azt jelenti,hogy milyen az amikor valaki parkettát rak,gyárban dolgozik szalagon,kint a tűző napon ássa másnak a medencéjét,vagy szedi az almát hajnalban 5 fokban!16 éves korom óta dolgoztam iskola mellett minden szünetben és sokszor hétvégén is mivel rá voltam szorulva!

2012. szept. 13. 19:36
 7/8 anonim ***** válasza:
34%

Ez egy általánosítás, de van igazság alapja. A bíró és a telemarketinges is "nem fizikai" munkát végez. Az egyik mégsem nélkülözhető, míg a másik nélkül határozottan jobb lenne a világ.

A "szellemi" munkák között egyre több a kamu illetve félkamu, pl. telemarketing, ilyen-olyan semmire se jó menedzser, ilyen-olyan-amolyan asszisztens, stb. Attól, hogy valaki nem fizikai munkát végez, még végezhet tisztességes, hasznos, sőt nélkülözhetetlen munkát, viszont előfordulhat az is, hogy valami kamuért kapja a pénzt. Ez az igazság alapja ennek a kijelentésnek.

2012. szept. 13. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
biztosítási ügynök nem lennék,telemarketinges sem és hasonló baromságokkal nem foglalkoznék soha!Én nem fogok átverni/rábeszélni senkit,attól hogy jó fizetésük van...Egyébként utálom őket én is,mert erőszakosak és pofátlanok.
2012. szept. 13. 19:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!