Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Mindjárt iskola, gimibe...

Mindjárt iskola, gimibe megyek, és hót ideg vagyok, ma éjszaka már aludni se tudtam, pedig eddig minden éjszakát végigaludtam. Most is gyomoridegem van, és nagyon ideges vagyok. Tegnap este óta. Addig ilyen bajom nem volt, Mit csináljak?

Figyelt kérdés
2012. aug. 27. 10:22
 1/4 anonim ***** válasza:

Ne izgulj!

Az is ugyanolyan suli mint a többi, ott is lesznek haverok! Ott is lesznek jófej tanárok, és lesznek olyanok is, akikkel egy kicsit nehezebb lesz, de ilyen akárhova mégy, mindenütt van.

Majd kiismered őket, pár nap és minden rendben.

Persze az eddigi napokhoz képest bejön pluszba neked is, hogy tanulni kell, másnapra készülni kell, de ez van! Vagy dolgozol naponta életed végéig, vagy amíg teheted, tanulsz.

Felesleges parázni, használd ki még ezt a pár napot a haverokkal, és utána jöhetnek az új élmények.

2012. aug. 27. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Épp ez a baj, hogy útálok tanulni (nagyon keveset tanultam, mégis két 4 lett, a többi 5) nagyon nehezen barátkozom, zárkózott vagyok, és félek az új mindentől. Egy ismerős arc se lesz. Évekbe telik, míg valakivel összebarátkozom. Most volt egy pár haverom, de mindenki máshova ment. Kimozdulni nincs kedvem a szobámból.
2012. aug. 27. 10:36
 3/4 anonim ***** válasza:

Hogy mikor lesznek új barátaid, az ezek szerint elsősorban rajtad áll.

Légy nyitottabb, kezdeményezd te a beszélgetést (=pl. megkérdezed a másiktól, hogy az ő órája mennyit mutat, mert lehet, hogy a tied nem jól jár, vagy akármilyen hülyeséget kérdezhetsz)

Ha mások szólnak hozzád, válaszolj nekik kedvesen és tisztességgel, ne csak morogj valamit az orrod alatt, különben valóban nem lesznek barátaid.


Az első nap a suliban ülj le egy olyan padba, ahol még más nem ül, aki melléd ül azzal ismerkedj össze =pl. szia, én Attila vagyok, téged hogy hívnak? Majd szünetben lehet vele dumálni, hogy melyikőtök merre lakik, a városnak melyik részén. Stb. stb. nem vagy már gyerek, találd fel magad, az élet úgyis hozza magával, ne légy zárkózott, a többi majd kialakul.

2012. aug. 27. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Próbálj meg kicsit "lazulni", a barátaiddal eljárkálni, úszni, mozogni, bicajozni, hogy gyorsabban teljenek a napok.

találjátok, ki hogyan tartjátok majd a kapcsolatot, találkozzatok az első sulis nap után, jól dumáljátok ki, milyen volt:)


így olyan, mintha együtt mentetek volna az első nap:)


a zárkózott emberek is érezhetik jól magukat, figyelj arra, hogy mosolyogj, légy kedves, (meg se kell szólalni)

és ne ülj a hátsó sorba... :)

2012. aug. 27. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!