Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Rajtam kívül szereti még...

Rajtam kívül szereti még valaki az esőt? Vagy csak én vagyok ilyen kis különc?

Figyelt kérdés

Egyszerűen nem értem, miért mondják a napos időre, hogy jó idő! Engem a nap altat, nem beszélve arról a hőséről, ami nyáron szokott lenni napsütésben...ja és a rovarok/darazsak is mind a "jó időben" jönnek elő, amiktől félek :/


Ha esik az eső, az olyan jó! Olyan, mintha együttérezne velem a természet! A levegő felfrissült, az égbolt csodálatosan szürke, és minden életre kel! Nincsenek zavaró bogarak, se faradazsak, se semmi irritáló.


Mindenképpen külföldön szeretnék dolgozni, és mivel az angolt tudom legjobban, ezért Angliában gondolkodom (ami legközelebb van és még könnyű is a kijutás). Az idő is szempont volt a célország kiválasztásában, nem csupán a fizetés.


Van még valaki, aki szereti rajtam kívül az esőt?



2012. szept. 1. 19:15
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
89%

Rengetegen vannak, akik szeretek az esőt. Én is szeretem, sőt. Valahogy olyankor minden más, csendes és magányos, és szép. De az állandóság unalmas. Tényleg.

Képzeld el, hogy 1 hónapon át, minden nap, 24 órában esik az eső. Nem csak hogy unalmas, de tönkretesz mindent. Áradnának a folyók, beáznának a házak, elrohdadnának a növények.


Mindennek megvan a maga ideje és időtartama.

2012. szept. 1. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
64%
Én is szeretem az esőt. Az egyetlen probléma vele ha akkora sarat csinál hogy nem lehet közlekedni. Tehát egy normális házban, 'modern' környezetben semmi baj vele, úgy imádom, de kiépítetlen magyar utak melett, rozoga házban nem túl szerencsés.
2012. szept. 1. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 yuda ***** válasza:
88%

Szerintem legtöbb ember elismeri, hogy szükséges, mert így nől a vetés, elveri a port, tisztul a levegő, de én, aki pesten lakom, azt látom, hogy aki teheti, nem járkál esőben.

Benntről tényleg szép, és belegondolva hasznos is, de dagonyázni az úton, vagy ú tmellett menni és közelhúzódó kocsik 3-4 méterről is simán felcsapnak sárral... :D

Még a szádba is jut.

Hát nem tudom ki élvezi ezt.

- vagy beázik a cipőd és csóró magyar fizetésből élsz.


Van haszna kétség kívül, főleg ha az ember nem gyalogos, vagy nem munkába siet, vagy nem dagonyázik, vagy nem tömegközlekedésbe préselődik be buszba másik 50, víztől gőzölgő ember közé és nyakadba csurgatják az esernyőt,hanem pl. gazdag, nem számít a cipő, ruha, autóval jár és szép helyen van. Akkor igen, elismerem a táj szépségét esőben.

2012. szept. 1. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
91%

Én szeretem az esőt, jobban mint a napsütést.

De leginkább sétálni jó olyankor:)

2012. szept. 1. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Megnyugodtam, hogy nem vagyok egyedül ;)


Amúgy meg Angliában nem monszun, hanem óceáni az időjárás, ergo nem esik áradáshoz kellő mennyiségű eső és nem minden nap.


Ja és igen, éns em szeretek járkálni a tócsákban, meg nem szeretem, ha beázik a cipőm, de bentről vagy egy erkélyről nagyon szép az eső :)

2012. szept. 1. 20:23
 6/12 anonim ***** válasza:
91%
Én is szeretem :) A napsütést utálom, nekem sem "jó idő", amikor hétágra tűz, és szétolvadok a hőségben. Ha nincs nálam semmi, aminek ártana a víz, akkor bármeddig elsétálok az esőben, az sem zavar, ha beázik a cipőm. Viszont utálom tartani az esernyőt :D Ha összecsapnak az autók sárral, azt persze nem szeretem, de van mosógép. Minden olyan időjárást szeretek, amit az emberek többsége rühell, olyankor nyugodtak az utcák, lehet sétálni.
2012. szept. 1. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Pontosan! Ez meg a másik, hogy ilyenkor mind az utakon, mind a járdán kevesebben vannak, így nekem kényelmesebb is vezetni. Tavaly kaptam a jogsim, és amit a legjobban nem szeretek az az, amikor a biciklisek hirtelen átmennek a zebrán...legalább amikor esik, az emberek inkább gyalogolnak (általában) :)
2012. szept. 1. 21:41
 8/12 anonim ***** válasza:
Én is nagyon szeretem.:)
2012. szept. 2. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
én is szeretem :) én legjobban az ilyen nagyobb nyári viharokat szeretem, amikor egyik pillanatban dögmeleg van és fülledt a levegő, aztán beborul és elkezdt esni és olyankor annyira jól tud esni, ahogy lehűl a levegő..kár, hogy ma épp csak egy pár csepp esett :(
2014. jún. 24. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Én is imádom az esőt, szerencsére az utóbbi hónapokban majdnem minden nap esik, így ez jót tesz a lelkemnek, és lemos mindent.
2014. szept. 12. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!