Mi az élet értelme?

Figyelt kérdés
Kíváncsi vagyok ki mit tart az élet értelmének. A válaszokhoz írjatok kort is, légyszi!

2012. okt. 16. 19:36
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Boldognak lenni, mindent kipróbálni amit ki akarok.(Most itt nem rögtön drogokra, vagy rossz dolgokra kell gondolni.) Szerintem. 16l
2012. okt. 16. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
hiaba mondanam el, ugyse ertened, csak a sajat fogalomrendszeredben tudsz gondolkodni
2012. okt. 16. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

"hiaba mondanam el, ugyse ertened, csak a sajat fogalomrendszeredben tudsz gondolkodni"


Kíváncsivá tettél ;)

2012. okt. 16. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Engem is :$
2012. okt. 16. 19:50
 5/11 kzs ***** válasza:
47%

Attól függ, milyen szempontból, honnan nézed.

Ugyanis akik nem keresztények, azok számára az élet az, hogy elérni, megvalósítani mindazt, amit csak lehet. Vagyis legyen sok pénz, siker, és család (beleértve azt, hogy gyereke legyen, akiben - úgy gondolja - tovább él).


Egy keresztény számára is fontos mindez, de neki az élet ennél többet jelent.

Számára a Krisztusban való örök életnek megtalálása a legfontosabb, neki ez jelenti az élet értelmét.

2012. okt. 16. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 Shai-Hulud ***** válasza:
100%
A válasz: 42.
2012. okt. 16. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Nos, már kb 195867 ilye nkérdés volt de bemásolom egy régebbi ilyen kérdéshez írt válaszom, ahol azt kérdezte kérdező, hogy mi értelme van az életnek, ha egyszer felnövün, dolgozunk, meghalunk stb:


Erre mindenki csak ugyanazt tudja mondani, amit a korábbi több ezer ilyen kérdésre. Csak aszerint tudod az életedet alakítani, amit tudsz, vagy amiben hinni akarsz. Az élet olyan mint egy álom. Gondolj bele, itt vagy, de sokaknak meg se adatik. Próbáld legjobb tudásod szerint élni az életet, lehet hogy egyszer örökké vége (vagy nem) de most akkor is itt van. Próbáld meg élvezni, a jelennek élni. Most mivel lenne jobb, ha nem lenne? Azzal hogy nem lehetne ilyen dolgokon gondolkodni? Kaptál egy lehetőséget, hogy megtapasztalhasd a világot. Ne arra gondolj, hogy van valahol egy cél, hanem maga az egész élet egy nagy cél.


Vagyis igazán sok választás nincs, hisz mindenki azt tudja, amit te is vagy én is. Megszületünk, élünk, meghalunk. Aztán hogy az a befejezést jelenti-e vagy nem, arról senkinek nincsenek információja. Vagyis valaki ezt mondja valaki azt, de most koncentráljunk arra amit tudunk. Vannak alapvető normák, ezeket betartjuk, megpróbálunk úgy boldoggá tenni másokat és magunkat is hogy közben nem ártunk senkinek. Aztán persze ott van, amiről leginkább írtam ebben a szövegben. Noha úgy tűnik, hogy nincs cél, az élet maga a cél, minden egyes nap, amikor megélhetjük a csodát. Mert az élet csoda, akkor is ha teli van sok rossz dologgal is. Az hogy egyáltalán vagyunk, létezünk. Éppen ezért kell élvezni, és nem görcsölni felesleges dolgokon. Váltsuk valóra az álmainkat, és persze ettől még keressük az élet értelmét, hátha van valami, amiről nem tudunk, amit még nem ismerünk! Keressük a csodákat! :))

2012. okt. 16. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
42. Szerintem is.
2012. okt. 17. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Hát nem tudom, de remélem, nem csak az, hogy világrajövünk, hogy óvodába, iskolába, munkába járjunk mert -muszáj-, amíg meg nem öregszünk , azután felfordulunk.

Az én életem értelmét a gyermekem, a hobbijaim, a spirituális témák tanulmányozása jelenti és az, hogy vannak a napi mókuskeréknél értelmesebb álmaim, amiket még szeretnék megvalósítani.

2012. okt. 17. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Vajon honnan tudja ilyen biztosan egy vallásos, mit tart egy vallásban nem hívő az élet értelmének? És vajon miből következtet arra, hogy pont az általa felsoroltakét? Talán abból, hogy önmagából indul ki?


Az ember tudja, de mégsem akarja elfogadni, hogy mulandó. Ezért az egyik kitalálja, hogy feltámad, a másik olyant akar alkotni, ami megmarad "örökre", hogy rá emlékeztessen. De elég sokan vannak, akik egyszerűen csak elégedettek, ha jó a közérzetük. Akkor jó a közérzetük, ha jó társaságban vannak, mert az ember társas lény. Akkor, ha becsülettel elvégzik a munkájukat, mert az ember szereti a sikerélményt, a racionálisak és szerények megelégednek azzal, ha önmaguk úgy érzik, megtették, ami tőlük telik. Akkor, ha segíthetnek a környezetük jobbá tételében, mert megadatott nekik, hogy megtapasztalhassák: adni bizony jó. Akkor, ha apró-cseprő igényeit maradék nélkül, de nem küzdelem nélkül kielégítheti, mert emberi tulajdonság értékesebbnek, becsesebbnek tartani, amiért megküzdöttünk. Főleg azért, mert azt is sikerként éljük meg.


Aztán vannak néhányan, akik ezen, mint filozófiai problémán törik a fejüket, szintén a jobbítás igényével. Akik pedig nem ilyen igénnyel teszik, ők pótcselekvést végeznek, de ezt sokszor nem is tudják.


Viszont életében legalább egyszer mindenki felteszi ezt a kérdést magának. Legtöbben úgy 16-22 év között, nem véletlenül. És a legtöbben így-úgy meg is válaszolják. Aztán már tudnak harmonikus életet élni.

2012. okt. 17. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!