Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Ha valakivel nincs közös...

Ha valakivel nincs közös témám akkor hogy beszéljek vele? (többi lent)

Figyelt kérdés
Ha egy másik emberrel (fiú, lány, mind1 milyen nemű) nincs közös témánk (más zenéket, filmeket szeretünk, más a hobbink, más játékkal játszunk stb stb...) akkor lehet-e vele beszélgetni? Ha igen akkor miről?

2012. okt. 25. 14:48
 1/9 anonim ***** válasza:
No ekkor szoktak az időjárásról beszélgetni! :))))
2012. okt. 25. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Lehet a különbségekről is beszélgetni. Pl. én ezért szeretem ezt, te viszont miért szereted azt. De ez is csak akkor működik, ha egyáltalán érdekel titeket a másik véleménye. Anélkül halott ügy.
2012. okt. 25. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Lehet, de felesleges. Legalábbis hosszútávon tuti. Egyszer jó megbeszélni, hogy ki miért szereti/nem szereti azt amit, de hosszútávon mi lenne a téma?
2012. okt. 25. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Attól is függ, honnan ismered. Ha egy suliba jártok, akkor a suliról, tananyagról, tanárokról. Ha közös barátaitok vannak, akkor róluk.
2012. okt. 25. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Hát osztálytársról lenne szó, de ha van (lenne) közös téma, akkor azt is csak 1x lehet megbeszélni és akkor utána miről?
2012. okt. 25. 16:35
 6/9 anonim ***** válasza:
Biztos, hogy nincs közös témátok? Mennyire ismered? :)
2012. okt. 25. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Melyik a kedvenc tantárgyad és miért pont azt szereted?

Melyik tantárgyat utálsz leginkább, és miért nem szereted?

Szeretsz-e sportolni, ha igen milyen sportot, hova jársz edzésre, hogy lehet oda bekerülni?

Hova szoktál járni bulizni? Vannak-e itt a suliban olyan barátaid, akikkel hétvégén el szoktatok járni valahova?

2012. okt. 25. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat, de szerintem, az lehet a "probléma" egyik forrása, hogy szerintem elég unalmas vagyok, csak a rock zenét szeretem, általában csak fantasy könyveket olvasok, hobbim: mmorpg-k, tenisz, foci, és elég kevés ember szereti a rockot, fantasy könyvet és mmozik egyszerre:(
2012. okt. 25. 17:25
 9/9 anonim ***** válasza:
Igazából nem is az a lényeg, mik a hobbijaid... A legtöbb embernek nincs is olyan hobbija, ami nagyon érdekli, hanem leginkább a többi emberről szeretnek beszélgetni. A fiúk fogalmam sincs miről beszélgetnek egymás között, de a lányok főleg a fiúkról és a többi lányról. Voltak osztálytársaim akik ezt-meg azt sportoltak, de sosem arról beszélgettek, mi volt edzésen, hanem arról, ki mit csinált edzésen... Aki dolgozott, az is arról, mi volt a munkatársaival, a főnökével, stb. (Egy osztálytársam volt aki néha gyorsétteremben dolgozott suli után.) Nekem is ez volt a problémám, hogy senkivel nem tudtam értelmesen beszélgetni a hobbijaimról, mert az nem érdekelt senkit. Engem meg az nem érdekelt, kivel mi történt, hát még ha a történet főszereplője olyan ember volt, akit még csak soha nem is láttam... Ezért jó az internet az olyan embereknek mint mi, akik számára a hobbijuk érdekesebb, mint a többi emberről vagy magukról társalogni, mert itt hamarabb talál az ember jó beszélgetőpartnert/barátot mint egy 30 fős osztályban. Persze ha van egy konkrét ember akivel jóban akarsz lenni, az más, mondjuk engem nem szoktak emberek érdekelni ha nincs bennünk semmi közös.
2012. okt. 25. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!