Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Pofatlansag lenne vagy jogos...

Pofatlansag lenne vagy jogos keres?

Figyelt kérdés
4 honappal ezelott egy nagyon jo baratnomnek adtam kolcson penzt ( szinte testverek vagyunk igy termeszetesnek gondoltam, hogy segitek) Par nappal ezelott, felhoztam a temat es teljesen meg volt lepodve, ugy tunt o ezt el is felejtette. Tudom, hogy vannak anyagi gondjai de dolgozik es ahelyett, hogy azokat fizetne vagy nekem adna vissza inkabb elmegy vasarolni meg alkoholt vesz a pasijanak meg maganak. Hogy kerjem vissza tole a penzt? Tudom, hogy nem keres sokat meg otthonra is kell penz de igy nekem sose adja vissza.... Plane nem ugy h. elkolti. Koveteljem tole vagy probaljam meg megegyszer megemliteni hatha mond ra valamit?
2012. nov. 10. 00:01
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
94%
Mond meg neki,hogy szükséged van a pénzre ugyhogy következő fizetéskor adja meg legyenszíves
2012. nov. 10. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
100%
Jogos kérés. Csak kölcsön adtad a pénzt, nem ajándékba.
2012. nov. 10. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
92%
Pontosan!előbb mond neki,hogy szeretnéd vissza,mert neked is szükséged van rá!Ha így nem megy,akkor viszont követeld,mert soha nem látod viszont!
2012. nov. 10. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 A kérdező kommentje:
Csakhogy ok ugy gondoljak engem felvet a penz mivel a baratom tamogat ha vmi baj van (ez nalunk kolcsonos) es ezt masok elott is hangoztattak mar... Igen am, en azert a penzert sokat dolgozok, es nagyon minimalisat koltok magamra, mert a tobbit felreteszem vagy edesanyamat tamogatom. Igy nem is nagyon erolteti a dolgot....
2012. nov. 10. 00:12
 5/22 anonim ***** válasza:
94%
Mond el neki így,ahogy most nekünk!:) ha ez sem győzi meg nem is a barátnőd és akkor már követeld vissza a pénzed!
2012. nov. 10. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
94%
Mondd el bátran,hogy neked szükséged lenne a kölcsönadott pénzre és kérd meg szépen,hogy próbálja meg visszaadni.
2012. nov. 10. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
92%
Kit érdekel, hogy azt hiszik, téged felvet a pénz? A kölcsön akkor is kölcsön. Gyűlölöm az ilyen embereket, akik azt hiszik, másnak azért van tartaléka, hogy ő abból éljen.
2012. nov. 10. 02:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
100%
Ne haragudj Zsuzsi, de szükségem van most a pénzre, amit kölcsön adtam neked. Mikor tudod visszaadni? Legyen mondjuk december 15 a határidő.
2012. nov. 10. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim válasza:
87%
A kérdésedet úgy kezdet, hogy egy nagyon jó barátnődnek. Ez enged arra következtetni, hogy le tudtok ülni egy kávé mellé. Mondd el őszintén, hogy hogyan látod és, hogy ez bánt. Ha akkor is folytatódik, akkor ennyiért vettél agy mínusz barátot.
2012. nov. 10. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
84%
Ahogy az előttem lévők írták: megmondod neki, hogy szükséged van a pénzre, amit múltkor KÖLCSÖN adtál, és legyen szíves a következő fizetéskor visszaadni. Vagy ha nem reagál, mégjobb: mond meg neki, hogy szükséged lenne pénzre, adjon kölcsön...És akkor majd te nem adod "vissza". Nehogy már te érezd magad kellemetlenül, ha otthon vasvillával hánynád, akkor is a kölcsön az kölcsön! Miért kellene Neked őt támogatnod? Mondjuk ha így állna hozzám valaki, én azt nem jó barátként tartanám számon...
2012. nov. 10. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!