Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Remete élet, elzárkózni a...

Remete élet, elzárkózni a világ elöl, magamnak termelni mindent!?

Figyelt kérdés
Úgy érzem nagyon jó lenne így élni, szeretem az állatokat, és úgy érzem az az élet amit most élek, nem az amit szeretnék. Mit gondoltok?

2012. nov. 25. 22:52
 1/9 anonim ***** válasza:
Nekem nem jön be, de ha ezen múlik, támogatlak.
2012. nov. 25. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Meg lehet csinálni, csak piszkos kemény lesz, nem ám oly romantikus, mint hiszed. Egy csomó mindent meg kell tanulj. Ha egyébként kicsik az igényeid, akár jól is érezheted úgy magad. Bizonyos dolgokban így is, úgy is rászorulsz majd a külvilágra, mert teszem azt cipőt biztos nem tudsz majd készíteni magadnak például. Szerintem költözz egy tanyára, termelj valamit, amit el tudsz adni, amiből egy kis pénzed is lesz, szóval a teljes remeteséget azért nem javallom.
2012. nov. 26. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 Pietrosol ***** válasza:
100%

Szia!


Csak hiszed,hogy ez remete élet és elzárkózás!Szükségszerűen új kapcsolatok épülnek ki és új emberekkel ismerkedsz meg,akik részben veled hasonló módon élik az életüket!

Az kétségtelen,hogy más szemléletet és értékrendet igényel,mert szükségképpen közelebb kerülsz az ember természetes életmódjához!Az viszont nem igaz,hogy ennek nincs romantikája és szépsége,csak ez merőben eltér a média által lebutított módon sugallt romantikától!Ez a valóság romantikája,amelyben szembe kell nézned a természettel való egybeforrottsággal,a gondoskodás szépségével,hálájával és esetleg a végtelen gondoskodás által fellépő kudarccal is!Ez az alázatra tanító valóság romantikája!Eleinte úgy tűnik,hogy le kell mondanod egy csomó dologról,de valójában inkább ráébredsz,hogy eddig milyen sok felesleges dolgot csináltál!

2012. nov. 26. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Szia!


Valahogy én is így érzel most!

Ülök egész nap a számítógép előtt ahelyett, hogy azt csinálnám ami vonz! Amit szeretnék...

2012. nov. 26. 16:58
 5/9 anonim ***** válasza:

Ha tanyán élsz, akkor is kell neked pénz, hogy fizesd a bérleti díjat vagy az adókat a tanyáért, a biztosításért és különben is, bármiért, különben elvesznek tőled mindent, és még mindig tartozni fogsz az államnak.

Meg lehet csinálni, csak piacra is termelned kell, akár mint őstermelő.

2012. nov. 26. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Jaj kedves utolsó, borúsan látod a dolgokat :(


Amit én vettem kis földet azután semmit sem kell fizetni olyan kicsike.. Egyszerűen eltűnni van kedvem a világ elöl.. a társadalom elöl... minden elöl!

2012. nov. 26. 21:07
 7/9 anonim ***** válasza:

Nekünk volt tanyánk, nem kell érte semmit fizetni, milyen adóról beszélsz?Még nekünk fizettek azok, akiknek nem volt földjük és tőlünk béreltek.Mi csak a kerten belüli földet műveltük, elég volt az is.Vizért sem kellett fizetni, saját fúrott kutunk volt, meg volt egy másik, az utcasarkon, inni onnan hoztunk, csak villanyszámlánk volt, meg a szenet kellett fizetni télire, más nem.Persze ruházatot, bizonyos élelmiszereket így is meg kellett vásárolnunk, hiszen mi már nem értettünk hozzá, hogyan állítsuk elő magunknak a vajat, lisztet, ilyesmit.Mindent egymagadnak előállítani akkora meló, hogy egy-két ember egyedül nem is bírná, ezért (is) volt szükséges régen a nagy család.Szereted az állatokat...és levágnád a csirkét, disznót, ha húst akarsz enni?Én láttam hogy csináljék, és elárulom, cseppet sem romantikus.Persze én mint gyerek éltem tanyán és az úgy valóban nagyon idilli volt, a titokzatos kertek romantikája, bármikor rohangálhatsz hálóingben a fák között, alhatsz a csillagos ég alatt nyáron és a kutya sem törődik vele.De amikor már vállalni kell a vele járó piszkos és nehéz feladatokat, az már kevésbé kellemes.Ha pénzt akarsz, el kell menned a piacra eladni a terményeid és ahhoz hogy legyen mit eladnod, gyakorlatilag tavasztól őszig naponta túrnod kell a földet.A csirkék pedig nem csak kukoricán élnek, a városból tápot kellene hoznod nekik,20 kilós zsákokban.Hát, valahogy így megy ez.Sokszor én is elvágyom a városból,de ezt így egyedül nem tudnám csinálni, maximum gazdálkodó társsal.Így alternatív megoldásként az lenne jó szerintem, egy családi ház, város közelben, kis hobbikerttel.

Amúgy ha egyszer tanyára költözöl, elvágod magad sok mindentől.Például, legtöbb falun, tanyán baromi ocsmányak az utak, ha mégis dolgoznod kell, mert úgy alakul, azért nem fognak felvenni sehol, mert tanyasi vagy, félni fognak, hogy utiköltséget kell téríteni, meg körbe fognak röhögni a sáros cipőd miatt.Sajnos manapság ez van.

2012. nov. 28. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Sajnos tisztába vagyok ezekkel a dolgokkal :(


De annyira vágyom erre az élere..


Most otthon ülök nem csinálok semmit, olyan sok elfecsérelt szabad időm van, szinte egész nap csak a gép előtt ülök. Utálom ezt, meg olvasok, meg filmet nézek, és hasztalannak érzem magam! Így talán lenne értelme az életemnek, és talán boldog lennék...

2012. nov. 30. 21:05
 9/9 anonim ***** válasza:
Akinek ilyen sok szabad ideje van, és van pénze, lakása, az boldog ember. Ha ilyen királyi életet élsz, akkor szerintem el vagy kényeztetve, ha ez sem jó neked.
2014. márc. 21. 03:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!