Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Más is van ezzel így vagy...

Más is van ezzel így vagy csak én veszem az ilyen dolgot nagyon a szívemre?

Figyelt kérdés

Tehát nemrég kerültem fel Pestre és itt szinte minden utcasarkon egy kéregető hajléktalanba "botlik" az ember.

Én személy szerint nagyon sajnálom őket. Borzalmas az, hogy mennyire le vannak gyengülve.

Ti is megszoktátok sajnálni őket, ezalatt azt értem, hogy adtok neki pár forintit vagy csak elkönyvelitek magatokban, hogy ez van és kész, vagy nekem szokatlan ennyire, mivel még csak most szokom ezt az életformát??

Olyan rossz érzésem van, ha nem adok nekik. Ilyenkor eszembe jut, hogy akár én is ülhetnék ott és milyen jólesne.

Szóval ti hogy vagytok ezzel a dologgal?

Ismerőseim szerint naivan gondolkodom..., szerintem ebben nincs igazuk!


2012. nov. 28. 13:41
 1/3 anonim ***** válasza:

Sok a valóban segítségre szoruló, és sok a csaló is. Elég nehéz különbséget tenni, és a pestiek már eleve gyanakodva fogadják az ilyet.


Egyszer engem is megszólított valami lepukkant család, elmesélték, hogy Romániába kellene hazautazniuk, de nincs pénzük, stb..., és hogy szükségük lenne kb. 100.000 forintra. A képébe röhögtem és otthagytam. :DDD

(Persze ez egy szélsőséges példa.)

2012. nov. 28. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Én is így vagyok evvel és kiskorom óta élek itt, 10 éve de azóta sem tudtam megszokni plusz a 'pesti stílust' sem: túl sok itt a bunkó, nem lehet úgy kimenni az utcára hogy vki be ne szóljon meg az egyéb pesti jellegzetességek. Szerencsére már nem sokáig lakok itt.

Mondják hogy van itt normális ember, de eddig nekem csak vidékről feljött barátaim voltak, valahogy itt a kedvesség és egymásra figyelés nem divat, de ez nem meglepő a nagyvárosok már csak ilyenek. Nem az itt élőktől függ ez.. Ezek csak az ilyen nagyvárosok jellegzetességei.

2012. nov. 28. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
0%
Én nem vagyok pesti,de minden nap Pesten vagyok,ráadásul egy eléggé lepukkant környéken kell keresztül mennem,ami tele van hajléktalanokkal.Ha nagyon megismered ezt a fajtát,nem fogod ennyire sajnálni őket,úgyhogy igaza volt annak,aki azt mondta,hogy naiv vagy.Ezek azokba kötnek bele,akiken látszik,hogy sebezhető.
2012. nov. 28. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!