Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Iskola váltáson kívül mit...

Iskola váltáson kívül mit tehetnék ez ellen?

Figyelt kérdés
Félig néger vagyok, a régi sulimban nagyon sok barátom van/volt és sosem volt baj a származásom miatt. Szeptember óta új suliba járok (költöztünk) ahová nem tudok normálisan beilleszkedni mert vannak olyan emberek itt akik minden találkozásnál belém kötnek. Alapból barátságos ember vagyok és sokáig türelmes is de már kezd belőlük elegem lenni. Elfogadom a véleményüket és tudom, hogy nem szerethet mindenki mindenkit de szerintem ezt nem kéne minden találkozásnál tudatni a másikkal. Úgy kezdődött az egész, hogy az első pár napban volt egy ilyen kisebb bakancsos társaság akik nagyon néztek,elmentem előttük rájuk néztem erre elkezdtek izélni, hogy mit nézem őket. Később megint arra mentem akkor már nem néztem rájuk meg amúgy is máson gondolkoztam akkor meg azért szóltak, hogy milyen nagyképű vagyok hogy rájuk se nézek. Ez csak akkor fordul elő ha többen vannak...de amikor egyedül van valamelyik vagy ketten akkor még el is fordulnak. Minden nap belém kötnek de hogyha szólok nekik akkor még ők fenyegetőznek. Nem félek tőlük és nem akarom, hogy azt higgyék, hogy gyenge vagyok vagy ilyesmi de nagyképű kemény gyerek se akarok lenni. Árulkodni megint nem akarok. Vannak barátaim akik mellettem állnak de zavar,hogy nem csinálok semmit és utálva vagyok a másik az, hogy minden lányt aki jóba van velem mind f@széhes kurv@nak hívják és ebből is volt már veszekedés. Próbáltam egyszer beszélni az egyikkel de majdnem verekedés lett belőle. Lenne egy másik suli de az kicsit messze van meg már nincs kedvem új emberek közé menni. Hogyan lehetne ezt megoldani?
2012. nov. 29. 15:46
 1/7 A kérdező kommentje:
Bóknak veszem :)
2012. nov. 29. 16:02
 2/7 anonim ***** válasza:

Na, az első, amit (sajnos!) el kell fogadnod: Mindenhol, de mindenhol vannak olyan klikkek, akik fújnak egymásra. Ha nem a szokásai, baráti köre miatt, akkor a bőrszíne miatt. A fehérek (szélsőséges és gusztustalan része) fújnak a cigányokra, a cigányok (szintén szélsőséges és gusztustalan része) fújnak a fehérekre, az említett "bakancsos" népség meg fúj mindenkire, akik nem úgy néznek ki / nem úgy gondolkoznak mint ők. Egytől egyig gusztustalanok, mind. Szóval bármi legyél is, valamilyen csoport megtalálna, csak azért, mert olyan vagy, amilyen - ezzel MINDENKINEK meg kell küzdenie, durva ilyet megélni a 21. században, de mindegy.


Ezt én úgy kezelem le, hogy húzok magamban egy határt, ameddig még nem érdemes foglalkoznom vele. De ha túlmennek ezen, és a becsületemet, büszkeségemet rombolják vele, akkor nem érdekel, mi a következmény, emberrel ilyet nem lehet tenni. Nyilván nem megoldás az erőszak, a szavak meg ilyen gusztustalan senkikre nem fognak hatni, de a durva megaláztatást senki nem köteles elviselni. Remélem segítettem.

2012. nov. 29. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Kiegészítés:

Meg kell figyelni, hogy milyen reakciók hatnak rájuk, és miket nem vesznek komolyan. Ha fenyegetőzöl, az sokszor az ellenkezőjét váltja ki, inkább tűrj egy ideig, nézz nagyon csúnyán rájuk, de ne csinálj semmit. De ha azon a bizonyos határon túlmennek, akkor Rád van bízva, hogy reagálsz.

2012. nov. 29. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Budapestről költöztetek máshova?

A budapesti emberek hogy is mondjam mások , nem érdekli őket úgy a szexuális beállítottságod , bőrszíned mint mondjuk a vidékieket , meg sok furcsaságot látnak és jobban hozzá vannak szokva.A világon minden fővárosi ember ilyen.

2012. nov. 29. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

A 4. válaszolóval nem értek egyet. Én vidéken lakom, és a mi sulinkban van 2 ázsiai, 2 félig néger, és az egyik legnépszerűbb gyerek is félig néger, persze nem bőrszíne miatt hanem mert hatalmas stílus az a gyerek.:D

Figyelj, szerintem nem azzal van a gond hogy félig néger vagy, (jó neked, legalább nem kell direkt napoznod a nyáron mint nekem aki hófehér:( )

2012. nov. 29. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Előző vagyok bocsi még be sem fejeztem...:D Szóval szerintem nem azzal van a gond hanem az a bajuk hogy új vagy egyszer hozzánk is került (bár még alsósok voltunk) egy fiú, és 2 hónap után elüldöztük. Nagyon szégyellem magam emiatt, de ez van gyerekek voltunk még, meg ilyesmi, de ezek az emberek elég gyerekesek ha ennyi idősen is így viselkednek. (gondolom már középsuliról beszélsz nem?!) Amúgy nem sokat tehetsz, de ne menj el mert akkor elérik amit akartak. Szóval inkább kérdezz rá hogy mi a bajuk veled (ne legyen verekedés, ügyes gyerek vagy te majd megoldod :P) Biztos van valami hobbid vagy valami sport amit csinálsz vagy ilyesmi, próbálj meg beszélgetni hasonló érdeklődésű emberekkel, mint te. Jó neked, különleges vagy:)
2012. nov. 29. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Persze tudom és el is fogadom, hogy utálnak csak nem kéne rá mindig emlékeztetni. Itt élek születésem óta de ilyenre tényleg nem emlékszem, volt hogy belémkötöttek az utcán de az teljesen más. Voltak hasonló emberek a régi sulimban is, osztálytársaim is voltak, szerettek és én se őket de nem piszkáltuk egymást ha nem volt rá szükség. Elmondták, hogy mi a bajuk velem, én is elmondtam, hogy én mit gondolok és ennyi. Nem voltam/vagyok pesti. Nem olyan jó "különlegesnek" lenni vagyis vannak előnyei :D de hátrányai is.
2012. dec. 6. 19:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!