Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » A származásom miatt folyton...

A származásom miatt folyton piszkálnak, mit tegyek?

Figyelt kérdés
15 éves roma lány vagyok. Szerintem elég szolidan öltözködöm, jól tanulok, a családom is tök normális, a szüleim dolgoznak, két kistestvérem van. Mégis akárhová megyek, mindig csúnyán néznek rám, gyakran szoktam hallani suliban meg itt-ott, hogy mondogatják, hogy így meg úgy mocskos cigány vagyok. Ti mit tennétek a helyemben?
2009. aug. 18. 23:51
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
68%

Megpróbálnám elviselni. Először is meg kellene köszönnöd azoknak a személyeknek akik miatt ezt kell elviselned.

A második dolog a beletörődés, amíg a többi társad így viszonyul a dolgokhoz addig ezt kell hallanod, de ez még lehet roszabb is. Ilyenkor azokat sajnálom akik nem tehetnek róla, hogy így beszélnek róluk

2009. aug. 19. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
71%

Hát igen... Köszönheted a roma társaidnak, akik elérték, hogy így viselkedünk veletek. Neked duplán kell bizonyítanod, hogy jó ember vagy.

Megmondom őszíntén én nem szeretem a romákat. Amíg visszaéltek azzal, hogy Ti elvileg kisebbség vagytok és nektek mindent lehet, addig ez így is marad! És ezzel nem vagyok egyedül.

2009. aug. 19. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 Giovanni ***** válasza:
41%
Én is roma vagyok tudom milyen cipőben jársz.Én úgy vagyok ezzel h. pl: amikor bekerültem Középsuliba "magyarok" közé akik utáltak,a származásom miatt fujták a magukét és idő közben ahogy megismertek be látták h nem minden cigány egy forma,így nem is úgy néztek rám mint cigányra,Szal.mutasd meg a környezetedben lévőknek h. te igenis más vagy!Nem vagy egy el maradi,cigány.ülj le velük és magyarázd meg a buksijuknak h nem minden Cigány egyforma.nekem be vállt./Vannak skinhead barátaim/amennyiben nem tudod őket jobb belátásra bírni addig tűrj ha nem tudsz bassz oda.nem vagy köteles eltűrni.Csak a végén úgy is te szívód meg./tapasztalat/De küzdj mutasd meg h te más vagy!a Sok gay-re meg ne hallgass./Ám ne várj mást Magyarországtól! a teheted költözz6zetek külföldre...Sok szerencsét Szia.
2009. aug. 19. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 A kérdező kommentje:
00:13, légy szíves, ne T/2-ben írd! Meglepő, de én romaként is utálom az olyan romákat, akik így élősködnek, a szüleimnek van tisztességes munkája, nekem is lesz, mert tudom, mi akarok lenni, nem csak úgy kóválygok hogy majd csak megélek valahogy, szerintem aki akarja, az ezt meg tudná csinálni.
2009. aug. 19. 00:28
 5/31 Giovanni ***** válasza:
80%
Ez így van.
2009. aug. 19. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
80%
Oké, nem akartalak megbántani.
2009. aug. 19. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
79%
Én egy kicsit sajnálom azokat, akiknek szenvednijük kell mások miatt. Én 16 éves vagyok, lány. Nincs semmi bajom a romákkal, csak valahogy mindig belémkötnek. Szerintem ez miatt nem szereti sok ember őket. de tisztelet a kivételnek persze. Nincsenek előítéleteim.
2009. aug. 19. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
18%
Szavazz a Jobbikra!
2009. aug. 19. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
79%

aki másokat szid, az saját magát minősíti.


sajnos MO-n nagyon elterjedt, hogy az emberek többsége előítéletek alapján él. és ez nem feltétlenül csak a cigányokra vonatkozik /"a multik, a jobbosok, a balosok, az audisok stb"/. ha vki nem úgy gondolkodik, mint ő, akkor az már köcsög paraszt stb.


ebben a történetben az a legszebb, hogy az ilyen emberek nem is tudják, hogy engem pl. nem nagyon lehet megsérteni, mert azt még mindig én döntöm el, hogy ki által hagyom magam megsérteni. :)


néha az az érzésem, hogy egyes emberek úgy viselkednek, mint a szemellenzővel felszerelt lovak.


neked csak azt tudom javasolni, hogy egyrészt peregjen le rólad, ha sértegetni próbálnak és viselkedj ezek ellenére kulturáltan. és bizonyítsd be a környezetednek, hogy te egy értelmes , becsületes és szeretni való ember vagy.


sok sikert és boldogságot kívánok neked! :)

2009. aug. 19. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
12%

"Szerintem elég szolidan öltözködöm"

- Fürdeni is kellene néha...


"családom is tök normális"

- Mihez viszonyítva? A cigókhoz, vagy úgy általában az emberszabásúakhoz?


"szüleim dolgoznak"

- Na persze... A vasgyűjtés már munkának számít?


"két kistestvérem van."

- Azt te csak hiszed kettőről tudsz jelenleg, de az min. 9...


"Ti mit tennétek a helyemben?"

- HAZATAKARODNÉK INDIÁBA!!!

2009. aug. 19. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!