Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Nem tudok beilleszkedni az új...

Nem tudok beilleszkedni az új munkahelyemre. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Lassan 3 hete dolgozom egy új helyen, rengeteg kollegám van, akikkel egy térben dolgozom - de kb. két-három emberrel beszélek összesen, a többivel egyáltalán nem.


Nem tudom, miért alakult így. Alapvetően egy mosolygós, nyílt lány vagyok, mindig olyan munkám volt, ahol idegenekkel kellett ismerkedni és beszélni, sosem volt problémám ezzel, de itt mintha nem jönne össze a dolog. Igazából, én próbáltam itt is nyitott lenni az elején, de mások valahogy nem nyitottak felém ezen a néhány emberen kívül.


De ők is csak addig, amíg épp össsze nem verődik a társaság. A lány, akivel közvetlenül dolgozom, kedves míg telik a nap, de a végére teljesen lesz*r.Van egy ismerőse, akivel egyszerre végzünk és jön velünk, ők előresétálnak, én meg csak ott kullogok mögöttük, ha odaérünk a többiekhez, elfordulnak tőlem. Őszintén, teljesen megalázónak érzem és ott tartok, hogy már én nem akarok/merek szólni hozzájuk.


Ha mondok valamit, arra max. egy ember reagál, a többi oda sem figyel, elvan tovább a társasággal. Én próbálkozom, de úgy érzem, a másik oldalról semmi nyitottság felém.


Sosem voltam még ilyen helyzetben. mit tegyek?


2012. dec. 5. 10:21
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Üdv a klubban,én a mostani csoporttársaimmal ugyanígy vagyok.Fáj,hogy észre sem vesznek,de mivel a teljes közöny ellen úgysem tudok mit tenni,így hagyom őket és elvagyok magamban.Ez van.
2012. dec. 5. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim válasza:
100%

Szia!

Várjál még, majd a bizalmukba fogadnak, de ahhoz 3 hét még kevés.

Én több mint fél éve dolgozom új munkahelyen, most kezdem érezni, hogy lassan elfogadnak és nyitnak felém. 39F

2012. dec. 5. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
45%
Szerintem meg szervezni kellene egy csapatépítő tréninget!
2012. dec. 5. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem is több idő kell ehhez.

Nekem ált. 2-3 hónap alatt sikerült úgy-ahogy a beilleszkedés, de nyilván akor is a kollégáknak csak a töredékét ismertem.

És ami nagyon nehéz, de érdemes betartani: minél jobban igyekszel, próbálkozol, annál nyomulósabbnak fognak tartani, és annál tovább tart a folyamat.

Próbálj természetesen vislekedni, az mindig bejön.

2012. dec. 5. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
3 hét az elég kevés. Legyél türelmes és ne legyél nyomulós.
2012. dec. 5. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem próbálj meg egyesével beszédbe elegyedni velük. Ne akkor akarj bekapcsolódni, amikor többen vannak együtt, hanem amikor mindjuk egy kollégával összefutsz a konyhában vagy a liftben. Ha szemtől szembe kezdesz beszélgetést egy emberrel, akkor nem tud kitérni előled, és ha így már megismer valamennyire, akkor talán csoportban is bevon majd a beszélgetésbe.
2012. dec. 5. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

3 hét az még tényleg elég kevés

nekem egy évre volt szükségem,mert ahol én dolgozom,ott ritkán vesznek fel embereket...évek óta ugyanaz a megszokott társaság,idő kellett míg a bizalmukba férkőztem,befogadtak...

2012. dec. 5. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Azért nem foglalkoznak veled mert nem áll érdekükben, nem remélhetnek az ismeretségtől hasznot!!!!


Nem kell mindenkivel haverkodni, Te elvégzed a munkád és kész. Megszünt már az a világ, hogy a "kollegák" együtt ünnepelgetnek pl. névnapot.

A többség örül, hogy van munkája, és a saját ügyeivel van elfoglalva.

Ne foglalkozz velük, ennyire egyszerű.

2012. dec. 5. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
77%

Hát....

Figyelj velem ugyanez van, de semmi bajom...

Nálunk még komplexebb az élet, mindenki a másikra önti rá a magánéletét...

Amúgy aranyszabály, hogy a munkahely nem magánéleti tér sőt!

Az a jobb ha minél kevesebbet tudnak rólad, mert ha jobban megy neked mint nekik vagy boldogabb vagy akkor irigyelni fognak és utálni, ha meg rosszabbul akkor örülni fognak. A munkahely a mai Magyarországon főleg! nem barátkozásra való, a főnökkel legyél udvarias és határozott.

Gondolom a magánéletben kevés barátod van, azért ekkora probléma ez. Bár azt is írod, hogy nyílt vagy...ha a munkahelyen nincs barátod ne zavarjon! Élvezd a munkád, hogy pénzt keresel , de ne add ki magad! Egy munkahelyen folyamatosak az aláaknázások, a klikkek , a pletykálás... Sosem tudhatod kivel beszélsz éppen...és néha az is baj, ha túl kedves vagy...félreérthetik...

2012. dec. 5. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
72%

ma 11:05


Igen,jókat írtál,viszont ha meg tartod a távolságot,és nem mész oda hozzájuk,akkor meg jönnek azzal,h "nézd már mekkora különc,nem keresi a társaságunkat,szerinte büdösek vagyunk hozzá!"Én már ezt is megkaptam,pedig nem tartottam magam többre,csak a saját dolgommal foglalkoztam!

A pletyka is igaz!

Volt egy szemét munkatársam,aki jobban tudta mint én,hogy mikor megyek szünetre,meddig vagyok,hány másodperccel tovább,mikor eszem......

Egyszer idegességből megkérdeztem,hogy "azt is meg szoktad nézni,hogy milyet sz.rok!!????"

2012. dec. 5. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!