Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Megváltozott valami amióta...

Megváltozott valami amióta nagykorúak vagytok?

Figyelt kérdés
nem olyanra gondolok hogy pl. szavazhattok,egyetemre-fôiskolába jártok,elkôltôztetek hanem inkább viselkedésileg. betôltôtted a 18at és másnap éretten ébrettél szóval hogy viselkedésileg megváltoztál? és olyanra gondolok hogy 1-2hét/hónap alatt változtál-e meg vagy 1-2év alatt? olyan mint amire számítottál?bocsi ha értelmetlenül írom le a kérdést de remélem értitek.:)
2012. dec. 6. 20:16
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Ugyan olyan hülye maradtam,de azokban a helyzetekben amiben régen is az voltam,már egyáltalán nem.
2012. dec. 6. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Változtam, már nem kergetem magam bele felesleges álmokba. Mert nem látom értelmét. Nem hiszek már úgy mindenben, amit mondanak inkább racionálisan kezdtem el gondolkodni.

Ráhagyom az emberekre a hülyeségeit, tudatlan emberekkel nem kezdek el vitatkozni, lehetne mondani,hogy bölcs módon tovább állok és nem vitatkozom. Az emberekben nem bízom meg egy könnyen, csak olyanoknak mondok el több mindent magamról,akikben tudom,hogy megbízhatok. Rájöttem,hogy magamban kell bíznom és határozottnak kell lennem, mert sok esetben másra nem igen számíthatok.

Pár év alatt változtam meg.

Hirtelen jött és nem számítottam erre. Persze ez csak 1-2 dolog amit fentebb leírtam. Még lehetne sorolni.

21/L

2012. dec. 6. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
71%

Annyi változott, h nem kellett engedélyt kérnem a szüleimtől elmenni, hanem elmentem, vittem a telefont, mondtam, h kb ekkor és ekkor jövök, aztán ha nem jöttem telóztam vagy hívtak ők. De nem voltam csavargós, inkább évekkel később lettem az.

24/N

2012. dec. 6. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 tuzsu válasza:
l
2012. dec. 6. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Hát már készültem arra hogy 18-at megfogom lépni, tehát igyekeztem ehhez mérten gondolkodni, 18 évesen már nem tudtam értékelni a 16-17évesek szórakozását stb.

Sok ember másmilyen lett a szememben

20/F

2012. dec. 6. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Határozottabb, szabadabb, önállóbb, magabiztosabb és kevésbé naiv lettem. Ennek viszont nem az az oka, hogy betöltöttem a 18-at, hanem hogy anyum külföldre ment dolgozni, így hirtelen meg kellett tanulnom főzni, minden házimunkával nekem kell azóta foglalkoznom, én intézem a pénzügyeket, dolgozom, ha tudok, és persze tanulok.


Féltem, hogy nem fog menni, úgy gondoltam, nem fogok tudni megbirkózni az élettel, hogy nem nekem való ez a világ, de már egészen jól beilleszkedtem. Már vannak terveim, céljaim a jövőre nézve, nem vagyok annyira elveszett, mint azelőtt.

2012. dec. 6. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Megváltoztam, de nem 18 éves koromban, hanem 24 évesen. Nagyjából akkor már nem viselkedtem úgy, mint egy kamasz. Inkább úgy, mint egy egyetemista. (Megjegyzem, akkor voltam az államvizsga évében.)

És, hogy kívülre mi változott meg? 18 és fél éves korom óta járok kocsmázni - néha. Azóta (is) rendszeresen elkérik a személyimet. Illetve 18 éves korom óta nem az van, hogy

"Elmehetek itthonról?", hanem "Elmegyek, majd jövök".

2012. dec. 7. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
úgy érzem érettebb lett a gondolkodásom 18L
2012. dec. 15. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!