Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Miért van annyi bunkó nyelvőr...

Miért van annyi bunkó nyelvőr ezen az oldalon?

Figyelt kérdés

Minden ember ejt helyesírási hibákat.Akár magyar akár külföldi , az angolok meg a németek is hibáznak néha olyat hogy felvonom a szemöldököm de nem kezdem el őket javítgatni bunkó módon.

Ez is valami hülye magyar szokás hogy bele kell vágni a másik mondandójába vagy a hibákat keresni az irományában.


Szoktam is mondani hogy mérnök vagyok b_szki nem nyelvtan tanár.Az a lényeg hogy értek a szakmámhoz , minden egyéb lexikális tudás csak másodlagos.



2012. dec. 11. 12:45
1 2 3
 1/28 A kérdező kommentje:

Az a lényeg hogy meg tudja érteni az ember a másik szövegét.Nem pedig azt nézni hogy hol lehet belekötni , milyen hibát ejtett hol.


Ennyire sok ember akar nyelvtan tanár lenni?

2012. dec. 11. 12:47
 2/28 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ahhoz nem kell nyelvtantanárnak lenni, hogy a "muszály", "tavaj", "hadj" és hasonló típusú hibák halálra idegesítsék az embert.

Van különbség az elírás és az enyhe helyesírási hibák között, meg az igazán extrém esetek között is. Az én tapasztalatom szerint inkább azokat szokták csak szapulni, akik 4 általános szintjén sem állnak helyesírás-ügyileg, de arról kérdezgetnek, hogy 15 évesen mehet-e az anális közösülés.

2012. dec. 11. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 A kérdező kommentje:

Persze , értem , ezek nagyobb hibák.

De nincs olyan ember aki mindig , minden körülmények között tökéletesen ír.

2012. dec. 11. 12:51
 4/28 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem fontos, hogy törekedjen az ember az írás helyességére, inkább a stílussal van csak a baj, ha valaki bunkó, lekezelő módon szólja le a másikat, mert amögött nem igazi segítő szándék van. (Aki igazán segíteni akar, és a másik fejlődése a célja, az sosem rosszindulattal vagy gúnnyal közelít a másik felé.)

Szóval, helyesírás + béke - szerintem ez a legjobb párosítás. :)

2012. dec. 11. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 mantis religiosa ***** válasza:
100%
Nyelvében él a nemzet!
2012. dec. 11. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim válasza:
100%

Mint ahogy a ruházat vagy a beszéd, a helyesírás is nagyon árulkodó az emberről. Sokan (nagyon sokan) rettenetesen igénytelenek és ez okkal zavarja azokat, akik normálisan írnak.

Nagyon sok esetben a megértést is zavarja a pongyola írásmód.

Mérnökként gondolom fontos számodra, hogy jó munkát végezz. Az írás hozzá tartozik ehhez, és megtiszteled a másik embert azzal, hogy odafigyelsz arra, ahogyan írsz.

2012. dec. 11. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 A kérdező kommentje:

Persze , hogy odafigyelek rá de volt amikor siettem és kihagytam egy betűt és egyből mondták hogy "meg kellene tanulni helyesen írni".

Pedig a sietség miatt rontottam el és nem azért mert nem tudok helyesen írni.

2012. dec. 11. 13:03
 8/28 anonim ***** válasza:
100%

Ezt nézd meg:


http://www.gyakorikerdesek.hu/kereses.php?keres=letudn%E1&ol..


Összesen 1101 kérdező nem tudta leírni azt, hogy le_tudná.


http://www.gyakorikerdesek.hu/kereses.php?keres=leszeretn%E9..


125 ember "leszeretné" cserélni, tölteni....


Ezek láttán kibújik belőlem a nyelvőr :(

2012. dec. 11. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
86%

Aki igazán komolyan kérdez, érezhetően számít a véleményekre, azt, ha megfigyelted, nem szokta kijavítani senki. De aki a válaszolónak alpári stílusban szól vissza, mert nem a kérdezőnek ad igazat, annak visszaírnak.

Nem szoktam ilyenekbe belekötni, de csak mert az én helyesírásom sem tökéletes..:(

A bunkó nyelvőr CSAK a bunkókkal nyelvőr. Majd figyeld meg...

2012. dec. 11. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
97%

"De nincs olyan ember aki mindig , minden körülmények között tökéletesen ír."

Ez igaz, de ezért van a böngésző helyesírás-ellenőrzője, randa piros-hullámos vonallal aláhúzza a hibákat!


Igen, én vagyok az egyik bunkó, akit irritál, ha valaki nem tud helyesen írni /nem az elírásokról van szó/!

2012. dec. 11. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!