Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Néha az az érzésem, hogy a...

Néha az az érzésem, hogy a gazdagabb emberek fukarabbak és kicsinyesebbek, mint a szegényebb társaik. Más is tapasztalt hasonlót?

Figyelt kérdés
Főleg így a karácsonyi rokonlátogatásoknál éreztem ezt. Én személy szerint sokkal jobban éreztem magam a szerényebb körülmények között élő rokonomnál, mint azoknál akiknél bőven van mit a tejbe aprítani. Nemcsak, hogy szeretetteljesebbek és nagyvonalúbbak, de nem éreztetik, hogy ez a vendéglátás micsoda áldozat volt nekik. Nem úgy mint a gazdagabbak.
2013. jan. 3. 18:15
1 2
 1/19 anonim válasza:
68%

Ez sok esetben így van.Úgy gondolom,hogy egész más emberi tulajdonságokkal rendelkezik egy gazdag és egy szegény ember.

Máshogy súlyoz.Ahhoz,hogy valaki vagyont halmozzon fel egyfajta gátlástalanság is kell szerintem. Kevésbé gond számára az érdek érvényesítés.

Egy kevésbé tehetős személy inkább ember központú.Jó érzéssl tölti el az adás rítusa.

Persze most csak találgatok.Megsérteni senki érzéseit nem szeretném.

2013. jan. 3. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
77%
Nekem az a tapasztalatom, hogy a szerényebb körülmények között élő ember a vendéglátás során önmagát adja és ennek megfelelően foglalkozik a vendégével. A gazdag azt adja, amije van. Az egyszerű ember pl. egy tálcán vagy sütis tányéron előkészít egy nagy adag sütit (vagy annyit, amennyi van) és kínál, a gazdag előhoz valamennyit, utána még egy fajtát azzal, hogy "ilyen is van, kérsz belőle?" és ugyanez van az itallal is. És mindezt látványosan adja elő. Ő nem rólad, a családodról akar beszélgetni veled, hanem a házáról, a szuperluxus autójáról, a legfrissebb autó- és telefonújdonságokról. És ettől már nem is érzem magam olyan otthonosan nála.
2013. jan. 3. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
86%

Szerintem ennek semmi köze a pénzhez. Ez vendégszeretet.


Lehetne nekem bármennyim, utálom, ha meglepik a házat a rokonok :D

2013. jan. 3. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
35%
Irigy vagy, meg kisebbrendűségi komplexusod van, az a bajod. Így kibeszéled a gazdag rokonodat, gondolom a vendégség alatt is húztad a szádat, nem csoda, ha nyűg voltál nekik.
2013. jan. 3. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
84%
Nincs gazdag rokonom, viszont saját tapasztalat hogy a szegényebb emberek is tudnak ugyanolyan kicsinyesek, kétszínűek stb. lenni (elég csak szétnézni mindenkinek a saját munkahelyén). Csak ők még meg is magyarázzák maguknak hogy pl. a pénzhiány miatt olyanok amilyenek. (Persze ők állítják lépten-nyomon hogy nem a pénz számít...)
2013. jan. 3. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
76%

Inkább olyasmi van a háttérben, hogy kevésbé tudatos egy szerényebb körülmények között élő ember, mondván úgysincs miből félretenni - kevésbé gondolkozik a költségeken. Másfelől jobban át is tudja érezni a "nincs" érzését, ezt pedig ellensúlyozza a bőséges vendéglátás.


Tehetősebbeknél nem feltétlenül rossz modor, sokszor ők tudatosabbak a költségek tekintetében, esetleg jobban végiggondolják, hogy mennyi fogy el, mennyit készítsenek.

2013. jan. 3. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
74%

Semmi köze a gazdagsághoz vagy szegénységhez hogy ki milyen vendéglátó. Voltam olyan helyen ahol szegényebben élek és elég kínos ebéd volt, mert mást se hallottál csak azt hogy milyen sok pénzbe került neki ez az egész, és jaj istenem hónap végén kenyér se lesz.. Voltam olyan helyen ahol szintén szegényebb körülmények között élek, de egy panaszom nem lehet mert a legodaadóbb, legkedvesebb vendéglátó volt.. Voltam gazdag helyen is, ahol véletlenül sem érezte kínosnak az ember magát, mert nem a gazdagság volt a lényeg hanem az hogy jól érezzük magunkat.

Mások szemében én is gazdag vagyok. Karácsonykor én is fogadtam a rokonokat. Magam sütöttem, főztem, ahogy éveken át mindig. Mindenki kívánságát lestem, és örültem hogy mindenki jól érzi magát.. Nem voltam hivalkodó, nem a pénz dominált nálunk.. Nem flancoltam kaviárral vagy homárral.Egy jó kis töltött káposzta, rántott hús és bejglik a legjobb választás volt. A gyerekek ajándékozásánál sem játszottam meg magam. Én előre megbeszéltem a szülőkkel hogy mit adjak karácsonyra a kicsiknek,mert nem akartam hogy esetleg valamelyik szülőt rosszul érintené a dolog..

Szóval az egész ember függő..Lehet bárki szegény vagy gazdag a viselkedése nem ettől függ.

)csak megjegyzem karácsonykor évek óta jelentős összeget adományozunk névtelenül (mert nem várunk dicséretet érte, csak nekünk jó érzés) egy bizonyos állatmenhelynek, és egy gyermek kórháznak.

2013. jan. 3. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
77%
Van benne valami. Igaz nem a karácsonyi témához hozom a példát. Évekkel ezelőtt egy rendezvényen barátokkal szedtük a parkoló és belépőjegyeket. A szekadt Ladákkal, Trabantokkal érkezők szó nélkül kifizettek mindent, a nagy BMW-s, Mercis sötétített üvegű autósok közül meg minden második nekiállt hőbölögni, hogy ilyen drága?? Én nem akarok fizetni stb.
2013. jan. 3. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
40%
Ez kicsinyes és frusztrált gyűlölködés.
2013. jan. 3. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
78%

egyénfüggő

érdekes de főleg azoknál a gazdagoknál figyeltem meg amit írsz, akiknek sosem kellett még dolgozniuk, mindent a s.ggük alá raktak.

2013. jan. 3. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!