Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » A leírás alapján melyik férfi...

A leírás alapján melyik férfi megjelenése keltene benned pozitívabb benyomást?

Figyelt kérdés

Munkahelyi feladat:) A miértjére még nem sikerült rájönnöm.

A főnököm kérte, hogy hétfőre írjak erről pár sort erről.


Egyik férfi:

Jóképű, magas, 30-as pasas. Enyhén borostás. Kicsit kócos, tépett stílusú frizura.

Vadi új felső kategóriás kocsival érkezik (pl. Mercedes S, BMW 7, Audi A8).

Farmerban, egy egyszerű pulóverben és bőrkabátban jelenik meg. Kizárólag prémium márkák ruhái vannak rajta (pl. Hugo Boss, Calvin Klein, Armani, Ralph Lauren, Tommy Hilfiger, stb.)

Karján luxus karóra (pl. Breitling, Hublot, Rolex, Panerai).

Mont Blanc tollal ír.


Másik férfi:

Nem túl jóképű alacsony, 30-as pasas. Frissen borotvált, jól fésült.

Nem régi középkategóriás autóval érkezik (pl Renault Megane, Ford Focus, Opel Astra).

Olcsó konfekció öltönyt és műbőr cipőt visel.

Egy reklám tollal ír.


Tehát melyik férfi keltene benned csak ezek alapján jobb benyomást? Illetve mi a véleményed ezek alapján erről a két férfiról?


Kíváncsi lennék mások véleményére is.


2013. jan. 18. 20:21
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
73%

Azt feltételezném maximum az elsőről, hogy a kinézete alapján a stílusa és a viselkedése is laza, míg a második személy konzervatívabbnak tűnik, ezért a modora is valószínűleg ilyen típusú.


Ettől még lehet, hogy egyik sem olyan, mint amilyennek a külső alapján mutatja magát, éppen ezért kell nyitottnak maradni az első párbeszédig legalább, mert az már sokkal többet elárul mindkét személyről.


A leírás többi része főképp mindkettőnek a materiális oldalára vonatkozik.


Az a feltételezésem, hogy a főnököd felakarja mérni, hogy milyen arányban élvez nagyobb szimpátiát az első típusú férfi a második típusú férfivel szemben, mivel Amerikában voltak az utóbbi években ilyen típusú felmérések, amelyekben azt állapították meg, hogy ha látszólag egy férfi anyagi fölényt élvez egy másik férfival szemben, akkor a többség a jól szituáltabb férfivel fog inkább szimpatizálni, - és itt jön a lényeg - FÜGGETLENÜL attól, hogy az adott férfi mennyire igényes külső megjelenés szempontjából. Ez alatt értsd azt, hogy nem véletlenül adott meg olyan részleteket is a főnököd, mint az " enyhén borostás, kicsit kócos, tépett stílus " és ezzel ellentétben a " frissen borotvált, jól fésült "- bizonyították, hogy a mai átlagszemély tudat alatt már az efféle igényességi részletekre nem figyel fel, ha anyagilag egy nyerő személyt vél felfedezni.


Nem feltétlenül csak a pénzéhségről szól ez a felmérés, mivel férfiak és nők egyaránt tulajdoníthatják ezt a fajta szimpátiai reflexet akár férfi, akár nő iránt, tehát inkább az a lényege ennek az egésznek, hogy a jelenben az anyagi helyzet a teljesítményi szinttel és a kompetenciai képességgel van párosítva, ergo ha valakinek vastag a pénztárcája az a mai társadalomban az erővel, a céltudatossággal, az ambiciózussággal, a képzettséggel, stb.-vel asszociálódik.

2013. jan. 27. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 Julie S ***** válasza:
Pozitív benyomást egyik sem keltene bennem. Ha muszáj választani, akkor viszont a második lenne pozitívabb. Nekem nem szimpatikus az, ha csak drága holmijai vannak valakinek. Ellenben a kifogástalanságra hajazó megjelenés is visszatetszést kelt bennem.
2013. jan. 29. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
100%

Elmennék mellettük, valószínűleg észre sem venném, még csak vélemény sem alakulna ki bennem. Max annyi, hogy jó az első pasinak, hogy ennyi pénze van, ha nekem is lenne, értelmesebb dolgokra költeném. Ezáltal talán annyi benyomásom lenne, hogy nem igazán akarnám megismerni, mert tök más lehet az értékrendünk. De mint mondtam ez csak külső, lehet, hogy teljesen fals az első ránézésre adott véleményem.

A másodikat átlag palinak gondolnám, valószínűleg semmilyen érzést nem váltana ki belőlem a külseje.

2013. jan. 29. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom. Erre nem tudnék semmit mondani. Kimaradt a lényeg: az illető fellépése, gesztusai, tekintete, arckifejezése, testbeszéde. Ez még mind fontos azelőtt, mielőtt megszólalna.

A leírtakból csak annyit tudnék megállapítani, melyik hogy áll kb. anyagilag és slussz, bár nem értek a márkákhoz, ránézésre se biztos, hogy meg tudom állapítani, mi mennyibe került - igaz, nem is nagyon érdekel. A minőséget ki lehet szúrni, ez segít, de sose szoktam ilyenen agyalni.

Legalább egy fénykép lenne róluk, az is többet mond el, mint ez a leírás.

2013. jan. 29. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
55%

Normális hangon nem megy a válaszolás?


ÉN olyan ember vagyok, aki szeret a külsőségek mögé látni.

Ezért írtam, hogy amíg nem szólalnak meg, NEM LEHET DÖNTENI. Normális értékrendű ember nem ítél a külső alapján.


Dolgoztam a vendéglátásban, tudnék neked mesélni arról, hogy az újgazdagok miket leműveltek vacsora közben...

2013. jan. 29. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!