Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Magántanuló szeretnék lenni....

Magántanuló szeretnék lenni. Hogy csináljam?

Figyelt kérdés

Magántanuló szeretnék lenni, hogy itthon tanulhassak. Tudom, hogy nem könnyű egymagamban megtanulni mindent, de szerintem menne. Ha pedig nem, még akkor is van lehetőségem visszamenni suliba, mint ahogy a tanulók többsége csinálja.:D Szóval én már most elkezdeném, ha tehetném. A gond csak az, hogy anyum azt mondja, ahhoz, hogy magántanuló lehessek, kiemelkedőnek kell lennem valamiből, vagy ilyesmi. Pl.: színészkedjek, legyek énekesnő, vagy profi valamilyen sportból. Én szívesen lennék profi vmi sportból, vagy bármi, de nem tudom, miből lehetnék... úgy nagyon semmihez sem értek, bár jól sportolok, de nem járok edzésekre.:S Mit csináljak? Miből legyek kiemelkedő?:S Pls adjatok valami tanácsot, mert már most nem bírom a sulit.:(:(:( (Nem a tanulás miatt, hanem a közösség miatt...)

16/L


2009. szept. 1. 15:11
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

A mi iskolánkban egy roma fiú lett magántanuló 7. osztályban mert úton volt a baba és dolgoznia kellett. Amúgy nem emelkedett ki a tanulmányi eredménye!

Az igazgatóval kell beszélni, ő tudja elintézni. Ez a fiú csak vizsgákra kellett volna hogy bejárjon de ezt sem tette. Így csak a 6 általánosa van meg:(

2009. szept. 1. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Egyáltalán nem kell kiemelkedőnek lenned valamiben.

Magántanulói státuszt bárki felvehet,megfelelő indokkal, az igazgatónak kell bejelenteni, ő 3 napon belül kikéri a gyámügy/gyerekjóléti szolgálat véleményét, hogy ez hátrányos - e rád nézve.

Ha megvan a szakvélemény,utána engedélyezik a dolgot.

2009. szept. 1. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Az, hogy ki lehet magántanuló, annak törvényi előírásai vannak és egyénenként döntheti el az iskolaigazgató!

Ha pl. sportoló vagy és az edzések illetve versenyek miatt indokolt a magántanulói státusz...

Vagy mert külföldön élsz és jársz külföldi iskolába, de te szeretnél Mo-on is végzettséget szerezni...

Vagy a tartós betegséged akadályoz a rendszeres iskolába járásban...

Vagy : más egyéni problémáid vannak.


Az iskolaigazgató úgy adhat egyéni engedélyt, ha a helyileg illetékes nevelési tanácsadóban is hozzájárulnak, ők is indokoltnak látják és biztosítva látják az egyéni felkészülésedet a vizsgákra!


Tudnod kell, hogy sokkal nehezebb otthon felkészülni az éves tananyagból, mintha az iskolában meghallgatod a tanár előadását, gyakoroltok, kérdéseket tehetsz fel, stb.

A magántanuló félévente osztályozó vizsgára van kötelezve : ha itt nem tudod az előző félév tananyagát, akkor megbuktathatnak!


Még az általános iskola anyagából elképzelhető, hogy felkészülhetnél, de a középiskola anyaga sokkal nehezebb, hogyan tudnál így leérettségizni?! 8-o


Ha netán az iskolával (társaiddal) van problémád, akkor jobb lenne egy másik iskolába átiratkoznod, minthogy lehetetlen helyzetbe hozod saját magad!


Az én lányomnak is volt hasonló problémája, szerencsére találtunk neki egy szuperjó iskolát, ahol fantasztikusan kedvesek a tanárok és a közösség is nagyon jó volt! :D


Esetleg ha Bp-i vagy, tudok tippeket adni...

2009. szept. 1. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
45%

Szerintem is jobb megoldás közösséget váltani, mint a "nagányos" tanulásba keresni menedéket.


Ha meg "mindenütt rossz", akkor kicsit el kell gondolkozni, miért is..

2009. szept. 1. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
*magányos
2009. szept. 1. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Ne menj be a suliba.
2009. szept. 1. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat.

Ezeket eddig is tudtam, de azért hasznos volt, köszi.;)

Iskolát váltani nem szeretnék, mert félek, hogy az még szarabb lenne.:S Merthogy nem tudok beilleszkedni, mert zárkózott vagyok.:( Ezt már kisgyerek korom óta próbálom legyőzni, de nem megy. Gondoltam ha magántanuló lennék, akkor nem kéne olyan "hülyeségekkel" tölteni az időmet, mint hogy egyedül ülni szünetekben a tanteremben és unatkozni. Ezenkívül a buszozásokat is megúsznám, ami napi 2-3 óra.

2009. szept. 1. 20:16
 8/14 anonim ***** válasza:
46%

Ha mindíg elmenekülsz ahelyett hogy próbálsz beilleszkedni , egyre rosszabb lesz.

Nem lehet egy életen át elhúzódva élni, ill. lehet, csak nem érdemes

2009. szept. 1. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

NE LEGYÉL MAGÁNTANULÓ!!!

Én az vagyok. Ne tudd meg, milyen sz@r! Én is azért mentem el, mert rossz volt a társaság, és "belebetegedtem" (depressziós voltam - már nem), most már mennék suliba, de nem lehet, mert sehova nem vesznek fel általános utolsó évében. Most már ettől a sivár és unalmas életviteltől kezdek kiakadni... :) Arról nem is beszélve, hogy magántanulóként egyedül már az általános iskola is nehéz, a középiskola pedig jóval nehezebb...

A "jó" oldala sem jó! Igaz, hogy csak félévente van vizsga, de akkor az embernek két nap alatt kell lezavarnia az összeset. Egy nap alatt jó esetben is 5-6 szóbeli és írásbeli vizsga féléves anyagból. Nehéz.

Szóval én semmiképpen nem ajánlom, de ha nagyon akarod, lehetsz. Nem kell kiemelkedőnek lenned semmiből, csak be kell adni egy kérelmet az igazgatónak, ha a gyámügy engedélyezi, már kész is. Persze nagyobb eséllyel kap az ember engedélyt, ha sportol/színészkedik/akármi, vagy orvosi szakvéleménye van (mint nekem volt), de így is lehet.

2009. szept. 2. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Én is azért szeretnék magántanuló lenni, mert zárkózott vagyok, és nem jó az osztálytársaimmal. Másik suliba hiába mennék, ott se lenne jobb a helyzet

16/L

2009. szept. 2. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!