Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Miért hozzák ki a magyarok...

Miért hozzák ki a magyarok mindenből, hogy "na, ez a magyar mentalitás", és miért gondolják, hogy "minket mindenki utál"?

Figyelt kérdés
Biztos vagyok benne, hogy ezek az emberek sose jártak külföldön, csak úgy dobálóznak ilyenekkel. Szerencsés vagyok, mert 18 éves létemre már 16-szor voltam külföldön, 10 különböző országban, egy tánccsoport tagjaként, és sehol sem utáltak minket. Épp ellenkezőleg, a fesztiválokon, ahol felléptünk, minket imádtak messze a legjobban, mind színpadon, mind amikor csak civilbe mászkáltunk. Azzal meg hogy mindenre rámondják, hogy "ez a magyar mentalitás", csak a saját keserűségüket fokozzák.
2009. szept. 1. 16:02
 1/10 anonim ***** válasza:
12%

Hm... igen sokan úgy mondják hogy nem látták a magyarokat lopni, kukázni, és az anyjukat egy cenért eladni.

èn igen. éltem amerikában, angliában, és most pár éve németországban.

Egy magyar német cégnek dolgozom itt kint és látom hogy a magyarok többet keresnek nettóban mint a németek konkrétan van egy csapat munkásunk ök havi 2000 € körül mindig haza visznek ha többet dolgoztak 3000€-t és még is össze szedik a lomot az utcán, olyat amit még otthon sem szedn össze a kukázók sem. Ha ingyen van valami már rakják is zsebre meg ha nem akkor is...

Szóval nem vagyunk egyszerüek az tuti. De az a magyar aki az adott országba nem csak pénzszerzés miatt megy, hanem ott akar élni be akar illeszkedni azzal semmi baj nincs.

Ne csak a buszból meg a hotelból nézd a világot élj egy kicsit kint majd meglátod mi a mentalítás. Egyébként sok jó kollégám is van és sok nagyon jó magyar barátot is szereztem. Persze nem az összes magyar ilyen kint, de eléggel találkoztam.

2009. szept. 1. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
72%
Mert magukból indulnak ki, illetve ez manapság egy divat. Sőt manapság divat, divatnak mondani azt, hogy "na ez a magyar mentalitás". Érteeeeed?
2009. szept. 1. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
28%

Én is szoktam ezt mondani, és arra értem, hogy folyton csak nyivákolunk. Én éltem Angliában, és láttam Romániát és Barcelónát. Hát, mondhatom, a románok nem sírnak ennyit, hogy de szar, meg így szar, meg úgy szar, hanem bakker dolgoznak munkában meg három külön fusiban, hogy jussanak valahova. Én őszintén, sok emberrel beszéltem mostanában, és mást se hallok, mint hogy van egy munkám, de szar, és nem találok jobbat egy érettségivel. Akkor mondom, mért nem tanulsz tovább? Mert nincs pénz. OK, ezt 100%-ig megértem, de akkor mért nem mész vállalsz valami keresetkiegészítést? Hát de akkor nem lesz szabadidőm. JJJJJJJAAAAAAAA! Az más, akkor rinyáljál életed végéig bazz'

Ha valaki nem fogja fel, hogy a boldogulásért tenni is kell, azt sajnálom. A Háromműszakos családapák nem rinyálnak, mert nincs idejük rá.

Ja, és a legkönnyebb a kormányt, meg trianont, meg a felhőket az égen hibáztatni a sorsáért, ahelyett, hogy ő maga csinálna valamit. Na, én ezt értem magyar mentalitáson. És ez megint közhely, de tényleg ezért tartunk itt.

2009. szept. 2. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
86%

ma 00:32



Persze, a kormány nem tehet semmiről..........

2009. szept. 2. 06:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim válasza:
50%
Nem utálnak, mi utáljuk saját magunkat, egymást... Valószínűleg meg van rá az okunk. Az irigység, a rosszkedv, az elkeseredettség és ROSSZINDULAT ami jellemző ránk. Hála, én nem ebbe a kategóriába tartozok. Én éltem kint Hollandiában (Amszterdamban) és ha hiszed, ha nem ott nem látsz még csak hasonló rosszkedvű embereket sem. A hivatalokban örömmel segítenek, az utcán mosolyognak, fütyürésznek. Itthon, a sok fancsali arcot lehet látni, gondolom sokaknak azért meg van rá az okuk. Ezt még meg is lehetne érteni. De mivel magyarázod az irigységet és a rosszindulatot....??????
2009. szept. 2. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
80%
Ez nekem is feltűnt. Egyszerűen egy marhaság. Nincs olyan, hogy "magyar mentalitás", csak egyesek a saját negatív tulajdonságaikat próbálják kivetíteni a közösség egészére, gondolván, hogy így enyhítik a saját problémájukat.
2009. szept. 2. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Akik semmit sem tudnak a külföldről, azok azt hiszik, hogy amit Magyarországon problémaként tapasztalnak, az csak itt fordul elő, külföldön nyilván nem (mert arról nincs tapasztalatuk).


A magyarokat nem utálják mindenhol, csak néhány szomszédos országban. (Európában MINDEN országra igaz az, hogy nem jön ki jól a szomszédaival. NINCS kivétel: az olaszok és a franciák, a németek és franciák, németek és hollandok, németek és dánok, norvégok és svédek között is van ellenszenv.)


A magyarokat északon azért kedvelik, mert életvidámnak, romantikusnak stb. gondolják, szóval az a véleményük róluk, mint a magyaroknak az olaszokról (az északi ízlésnek az olaszok már inkább a "cigány" kategória, a magyarok ugyanis félúton vannak észak és dél között mentalitásban). Van továbbá néhány ország, ahol egyéb okokból rokonszenveznek a magyarokkal, ilyen pl. Törökország, Olaszország, Lengyelország.


Azok, akik szeretik szidni a magyarokat, pont azt hozzák fel, amit fentebb említettem: a magyarok északinak túl déliek, délinek túl északiak (lévén középen). Az ilyeneknek vagy az a kifogásuk, hogy a magyarok nem olyan rendszeretők, tisztaságmániásak, munkab*zik és komolyak, mint a norvégok, vagy az a bajuk, hogy a magyarok nem olyan lazák, mint az olaszok. Csakhogy ennek egyszerre vannak előnyei és hátrányai is, csakúgy, ahogy minden népnek vannak előnyös és hátrányos tulajdonságai. Én pl. nagyra becsülöm a dánok, svédek, norvégok munkabírását és precizitását, csak élni nem bírnék közöttük. Mások szerint a déliek elviselhetetlenek. Ez ízléskérdés.

2009. szept. 2. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

"Egy magyar német cégnek dolgozom itt kint és látom hogy a magyarok többet keresnek nettóban mint a németek konkrétan van egy csapat munkásunk ök havi 2000 € körül mindig haza visznek ha többet dolgoztak 3000€-t és még is össze szedik a lomot az utcán, olyat amit még otthon sem szedn össze a kukázók sem. Ha ingyen van valami már rakják is zsebre meg ha nem akkor is...

Szóval nem vagyunk egyszerüek az tuti. De az a magyar aki az adott országba nem csak pénzszerzés miatt megy, hanem ott akar élni be akar illeszkedni azzal semmi baj nincs."


A mondandód második felével megcáfolod az első felét.


Aki azért megy ki, hogy gyorsan megszedje magát, az persze hogy kihasznál minden takarékoskodási lehetőséget. Aki meg nem, az máshogy viselkedik. Mindennek semmi köze semmiféle "magyar mentalitás"-hoz. Ez vendégmunkásmentalitás vs. állampolgári mentalitás.

2009. szept. 2. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 tomii2 válasza:
26%

A "magyar mentalitás" kifejezést a "proli mentalitás" kifejezés helyett használják elsősorban irigység, rosszindulat, kicsinyesség tulajdonságokra.

Jellemzően a prolik használják ezt a kifejezést.

Azért gondolják, hogy mindenki utálja őket, mert a prolik általában prolikkal vannak körülve, és utálják ők egymást.

2011. jan. 4. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

"Miért hozzák ki a magyarok mindenből, hogy "na, ez a magyar mentalitás", és miért gondolják, hogy "minket mindenki utál"?"


Nem a magyarok mondják ezt, hanem a gyk-t használó irigykedő, öngyűlölő, besavanyodott, frusztrált komcsik. A prolik, ahogy az előző válaszoló nagyon jól összefoglalta.

2011. jan. 5. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!