Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Ti szoktatok egy kis pénztadni...

Ti szoktatok egy kis pénztadni a hajléktalanoknak?

Figyelt kérdés

Székesfehérváronszoktamlátni egy-két hajléktalant, mikor megyek a suliba (mostanába a pláza környékén folyton áll egy), de Veszprémben az aluljáróban is szokott lenni egy nő, aki furulyázik.

Néha szoktam adni pár száz forintot, havan nálam, de ugye az ember nem mindig tudhatja, hogy tényleg szüksége van rá, vagy csak alkoholra kell neki. Megaztán elég sok az olyan ember, aki kihasználja az ember jóindulatát.


Olyannal is találkoztam, aki azzal szólított le, hogykiflire kell neki, néhány nap múlva megint leszólított, de akkorra már nem is emlékezett rám.Nem azt mondom, hogy istenítsen szaros pár száz forintért, de én mindig szoktam emlékezni a jótevőimre.


Nagyon sok embert látok, aki simán elmegy mellettük és rájuk se hederít. Ti hogy vagytok vele?



2013. jan. 27. 14:46
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
19%

én egyszer adtam, aztán haverok mondták róla, hogy tulajdonképpen sok pénze van, háza meg főleg, csak "hobbiból" koldul


na azóta se adtam senkinek, de te nyugodtan adj

2013. jan. 27. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 Andizsuzsi ***** válasza:
100%
Én egyszer egy bevásárlóközpont parkolójában felajánlottam egy kéregetőnek, hogy vegye ki a szatyromból, amire csak szüksége van. Elküldött melegebb éghajlatra. Azóta én is simán elmegyek.
2013. jan. 27. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
93%
Nem, mert ha nem tudnátok, koldusmaffia van (kirakják a koldust, aki összeszedi a pénzt, a nap végén megy a maffia, aki elveszi tőle, kb. mint a stricik a qrváktól).
2013. jan. 27. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
87%
Nem mert az alapvető szükségleteket biztosítja nekik az állam (szállás, étel), a pénzt amit kapnak elisszák mindet.
2013. jan. 27. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
50%
Azoknak, akik zenélnek vagy táncolnak vagy ilyesmi, azoknak néha adok. Akik csak állnak a markukat nyújtva, nekik nem.
2013. jan. 27. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Egyszer megkérdeztem egy hajléktalant, hogy hajlandó lenne elfogadni tőlem egy forró teát és szendvicset (tél közepén), innen az Aranycipóból. A válasz egyértelműen elutasító volt, egy kis anyázással megspékelve. Nem adok.
2013. jan. 27. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
69%
A veszprémi furulyázó hölgyet ismerem. Zenetanár volt, most rokkantnyugdíjas. Neki szoktam adni. De Veszprémben van egy öregasszonynak öltözött koldus aki valójában a 40-es éveiben jár. Neki nem adnék,mindig érzem rajta a pálinkaszagot.
2013. jan. 27. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Nem szoktam találkozni sűrűn hajléktalannal, de itt a szomszéd városban 1 olyan koma van aki kéreget néha. "Haggy toljam má' vissza főnök, a 100asé' a kocsit."

De az kenyérrel szédelgett 1x, kért szalámit meg zsömlével stb.

2013. jan. 27. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Nem, soha, senkinek nem adok, mert a pénzre, amelyért megdolgozok nekem és a családomnak van szüksége.

Meg úgyse tudod, mire költi. Az élelmet meg általában visszautasítják, úgyhogy így pláne nem érdekelnek.

2013. jan. 27. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Hajléktalanoknak nem, éppen azért, mert nem lehet tudni, hogy mire kell, piára meg nem adnék. Szoktunk adakozni, de más módon. A környezetünkben élő szegény családoknak szoktunk rendszeresen adni kaját, tisztítószereket, pénzt, de névtelenül, tehát ők nem tudják, hogy ezúttal ki segített rajtuk, mi viszont tudjuk, hogy kihez kerülnek a dolgaink: úgymond "jó helyre".
2013. jan. 28. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!