Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Mit gondoltok az alábbi...

Mit gondoltok az alábbi viselkedésről, ill. a borsodi mentalitásról?

Figyelt kérdés
Egyetemi éveimet Miskolcon töltöttem. Nagyon megfogott és meghatott a BAZ megyei, ill. miskolci emberek közvetlensége és barátsága. Nagyon sok barátom lett közülük. Mki olyannak fogata el a másikat, amilyen volt. Nem néztük ki a másikat soha sem, hanem úgy szerettük és szeretjük egymást a mai napig, mintha testvérek lennénk. Nemrég kerültem fel Pestre olyan emberek közé, akik Dunántúlról jöttek. Nem olyanok, mint a borsodiak, miskolciak, vagyis nem közvetlenek és barátságosak, hanem körbejárják és szaglásszák a másikat és távolról nézik. Sokan nem is tudják milyen mesevilág Miskolc.

2013. febr. 1. 19:35
 1/8 A kérdező kommentje:

Én azt gondolom, hogy aki miskolci, vagy borsodi, az valahogy másképp szocializálódott, mint azok, akik az ország más tájain születtek. A miskolciak mindig is összetartottak, a világ bár mely táján is futottak össze. Ennek a városnak egy különleges feelingje van.

Bár korábban azt vallottam Én is, hogy soha, de soha nem hagyom ott a kedvencvárosomat, most még is ott hagyni kényszerültem...

Remélem Miskolc vissza nyeri majd régi fényét és hírnevét!

"ACÉL VÁROS" SZERETÜNK TÉGED!!!

2013. febr. 1. 19:44
 2/8 anonim ***** válasza:
17%
hát én ennyire nem fényezném... ott van a legtöbb gyilkosság meg a legtöbb pigmentvonallal megáldott kisebbség...
2013. febr. 1. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Ja-ja biztos nem éltél ott. Sajnos és nem tudod, ki milyen ott. Mellesleg te hol élsz? Amúgy máshol is van etnikum. Pl. Mki Egert fényezi és ott láttam olyat, amilyet máshol még soha. Úgyhogy erről ennyit. Eger egy hideg és rideg közösség Miskolchoz képest mégis oda és vissza vannak vele, akárcsak Péccsel, ahol nemrég történt brutális gyilkosság. :P
2013. febr. 1. 20:54
 4/8 anonim ***** válasza:
53%
sztem meg mindenkinek meg van az egyéni véleménye és úgysem tudja az egyik lebeszélni a másikat úgyhogy h*lye kérdés :D
2013. febr. 1. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
34%
Hát,én miskolci vagyok születésem óta.Utálok itt élni és ez gyerekkorom óta így van!Remélem hamarosan sikerül is elköltöznöm.
2013. febr. 1. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
69%

Ahol jól keresnek, ott ragadós a felszínesség.


Én miskolci vagyok. Szerintem az emberek azért gondterheltek, mert kicsi a fizetés, kevés a munkahely, és a közbiztonság egyre romlik. Szóval a hétköznapi gondok itt hatványozottabban jelentkeznek.

Amúgy alapból szeretünk szórakozni, pl. KocsFeszten meg OpFeszten a város lakosságának nagy része kint van az utcán, és jól érzi magát.

2013. febr. 1. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
81%
Büszke vagyok arra, hogy borsodi vagyok mert itt mindenki tudja, hogy mi az a szar. Sajnos sok cigány van (nem tudom jártál-e már Szerencsen vagy környékén, a mellette lévő lepusztult falvakban). Csak annyi bajom van ezzel a megyével, hogy a sok cigány miatt alig lehet kimenni az utcára este felé mert ezek mindenhol ott vannak. Többször is volt már, hogy majdnem megvertek, pedig lány vagyok.
2013. jún. 14. 02:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
60%

Kedves Kérdező!

Megfogalmaztad a gondolataimat. Én is pár évvel ezelőtt költöztem ide Miskolcra, és nagyon hamar ugyanez a kép alakult ki bennem. A tősgyökeres miskolciak sokan nem értik, hogy miért szeretem annyira ezt a helyet. Talán azért, mert itt egy olyan összetartó közösség van, amelyet az ország többi részén nem láttam, nem tapasztaltam. Hamar lehet barátságokat kialakítani, vagy az utcán sétáló idős néni is nyitottabb a beszélgetésre, mint mondjuk az ország déli részén. Arról nem is beszélve, hogy az előbb említett déli részen, az emberek többsége elfordítja a fejét is, ha mondjuk az időt kérdezed meg tőle... Hát ennyit erről.

2013. aug. 17. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!