Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Nálatok mi az "alapmű" egy...

Nálatok mi az "alapmű" egy társaskapcsolatban (barátság, szerelem)?

Figyelt kérdés
Tehát mondjuk olyanra gondolok hogy mit "kell" ismernie a másiknak, hogy jó legyen nálatok? Pl van olyan ismerősöm, aki csak olyanokkal jön össze, akik kedvelik egy kicsit is a Star Wars-t vagy olyan barátot keres, akivel egyformán szeretik a vámpíros dolgokat.
2013. febr. 10. 15:58
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%

Hehe.:)

Ahogy idősödünk, egyre mélyebben lévő egyezéseket keresünk, nem ilyen dolgokat.:)

2013. febr. 10. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
nincs ilyen, bár általában az emberek hasonlóság alapján választanak barátokat, a lényeg, h el tudjunk beszélgetni azért bármiről, és hasonló legyen az értékrendünk, gondolkodásunk
2013. febr. 10. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
Elsőre rögtön azt mondanám, hogy ez nem olyan fontos, de azért belegondolva, amikor a párommal megismerkedtünk, elég sok filmet sorra vettünk, és nagyon pozitív volt, hogy ugyanazokat szeretjük, ugyanazokat tartjuk alapnak. Például nekem fura lenne, ha nem ismerné (és nem kedvelné) a Ponyvaregényt. Bár azon meg padlót fogtam, amikor kijelentette, hogy A keresztapa rossz film, mert nálam az is alapmű.
2013. febr. 10. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%

"Ahogy idősödünk, egyre mélyebben lévő egyezéseket keresünk, nem ilyen dolgokat.:)"


100%-osan egyetértek.

Jó, ha van közös pont, de egy idő után nem ez alapján keresünk partnert. Ez a hozzáállás a tinikorra jellemző, a legtöbb ember kinövi.

2013. febr. 10. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
Alapmű konkrétan nincs, igazából nálam csak az a fontos, hogy hasonló dolgokat szeressen csinálni. Értem ezalatt, hogy ő is szeressen olvasni, de az már nem kikötés, hogy neki is Szabó Magda Abigélje legyen a kedvence. Vagy szeresse a jó, klasszikus filmeket, de itt sem kötelező, hogy mindenképpen az Elfújta a szél legyen a favorit. Ha az alapján keresnék barátot, hogy mik a kedvenc művei, akkor szerintem én örökre egyedül maradnék, mert elég különc vagyok :D
2013. febr. 10. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszaitokat! :)
2013. febr. 10. 19:17
 7/17 anonim ***** válasza:
Nálunk ilyen nincs,mert mindent utál,amit én szeretek,én meg azokat a filmeket nem nézem,amiket ő.:)
2013. febr. 10. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

Ismerjen kevésbé közismert szépirodalmi műveket is, és legyen véleménye róluk (nem baj, ha eltér az enyémtől). NE szeresse az értéktelen kortárs szórakoztató irodalmat, pl. Twilightot. A szépirodalmi műveltsége ne a kötelező olvasmányokban merüljön ki.

Tehát pl. alapmű nálam Hegel, Engels, Rejtő, Hrabal, Hasektől a Svejk, Vian, Verne... stb.

2013. febr. 11. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%
Nálam két ilyen "alapmű" van: az egyik az ő élettörténete, a másik az enyém. És egy alaptétel: hatással vagyunk egymás "műveire", de sohasem írunk bele a másikéba.
2013. febr. 11. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
9-es, milyen szép!:) Nem vagy fiatal férfi véletlenül...?:)
2013. febr. 11. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!