Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » SZeretném mások véleményét...

Juliahe kérdése:

SZeretném mások véleményét megkérdezni valamiről. A családom ellopta tőlem a lányom utlevelét, hogy ne tudjak a férjemhez utazni. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Jogilag ,Erkölcsileg ,Lelkileg.35 éves vagyok. Van egy 3 éves lányom. Tulajdonképpen egyedül nevelem. Apukája néha látja, megvesz Neki mindent de időt alig tölt el vele. Beleszerettem valakibe. Az illető Indiai. Ott is él. ( a agyerek apja Arab. ) Összeházasodtunk az Indiai férfival. Nagyon szeretjük egymást. Ki akartam menni hozzá, igazából csak 10 napra gondoltam, hogy picit együtt legyünk és ugy volt, hogy Ő költözik europába majd. ( van Kanadai utlevele is?Erre a szüleim amikor nem figyeltem, egyszerűen kilopták a lányom utlevelét a táskámból, odaadták a testvéremnek aki " őrzi". Megpróbálták rávenni az exemet hogy lopja el az én utlevelemet de Ő ebbe nem ment bele. Apukám megfenyegetett emailben többször, hogy bezárat pszichiátriára és elveszi a gyereket tőlem. Másik emailben azt irta, lecsukat valamilyen indokkal, letiltat a határon és persze A gyámüggyel elveteti a gyereket. Azt mondta én menjek ahova akarok az Őt nem érdekli, nem fogok hiányozni de a lányom marad. Nagyon megvisel ez lelkileg és azt sem tudom, ezt jogilag megtehetik e. más kérdés, hogy megtették. ( elvették az utlevelét a lányomnak). próbálok ujat csináltatni de az apa beleegyezése és jelenléte is kell. Mit tegyek:? belehalok ha nem lehetek azzal akihez hozzámentem és akit szeretek. Ezek után már nincs kedvem itt maradni.

2013. febr. 12. 21:07
 1/5 anonim ***** válasza:
60%
Indiába akartál utazni a gyerekeddel? Megértem a szüleidet.
2013. febr. 12. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
57%
a családod jól tette, amit tett. Ha már te nem tudsz ép ésszel gondolkodni, valakinek kell helyetted is. TE NORMÁLIS VAGY? Arab? Indiai? Mi a fax bajod van neked? Olyan rusnya vagy, hogy a normális férfiaknak már nem kellesz? Mit tudsz te arról az indiai emberről? Gondolom RETTENTŐEN mélyen ismered a személyiségét és a családját/körülményeit (internetes "szerelem" mi?) hogy képes lennél még a gyerekedet is kitenni egy ilyen veszélyes kalandnak? Szerintem kapj a fejedhez!
2013. febr. 12. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
50%

Eltekintve attól, hogy nem véletlenül vannak a mai európai nőknek fenntartásai az arab férfiakkal szemben, amit a szüleid tettek az konkrétan bűncselekmény. Lopás. A fenyegető leveleket pedig, mint bizonyíték egészen nyugodtan be tudod mutatni a rendőrségen. A legjobb, amit tehetsz, az a feljelentés. Nem értem milyen joggal szólnak bele a Te életedbe a szüleid ilyen drasztikus módon. Ha még szépen próbáltak volna beszélni Veled, hogy talán nem a legjobb ötlet, ráadásul India, ahol nem ritka, hogy az ember kevesebb vesével jön haza, mint amennyivel kiment, de úgy gondolom ez túl drasztikus és én inkább már tőlük félnék. Feljelentés és kész. Vagy ha nem akarsz ennyire durván visszavágni (nem mintha nem érdemelnék meg), akkor ülj le és beszélj velük, hogy mégis miért teszik ezt. Ha csak azért, mert annyira imádják az unokájukat, hogy ott akarják tudni maguk mellett, akkor tudom sajnálni őket. Amennyiben valóban féltik amiatt is, amit már én is leírtam, tehát az arab férfiaktól való természetes óckodás végett, akkor próbáld elmagyarázni nekik, hogy a mostani férjed nem olyan, nem kell félni tőle. Ugyanúgy lehetne félni egy "normál" magyar embertől is.

Azért ajánlom nekem a "Lányom nélkül soha" c. filmet megtekinteni. Múltkor még fenn volt youtube-on is. Jobb félni, mint megijedni.

2013. febr. 12. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy a kérdező rosszul választott, de ezt mi NEM TUDHATJUK! Lehet hogy egy nagyon rendes pasi a férje, amilyet a magyarok közül is keveset találunk, milyen jogon ítéljük el látatlanba?

Kérdező: Rossz helyre jöttél. Itt épp annyi az előítélet, mint a családodban, ha nem több. Én ugyan a joghoz nem értek, de azt tudom, hogy a lopás bűn, bármit is lopnak el. És a fenyegetés is bűn. Ha nagyon elfajultnak látod a helyzetet, te is fenyegesd csak meg őket feljelentéssel és ha nem használ, tedd is meg. Nem kiköltözni akartál, csak kilátogatni, nem értem miért csinálják ezt veled a szüleid. Írtad, hogy a volt párod nem vállalta a lopást, esetleg ő melléd tudna állni ebben, ha leülsz vele beszélgetni?

2013. febr. 12. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Szerintem nem a ferje az indiai faszi. Megis hogy ment vegbe ez a frigy? Itthon Magyarorszagon? Akkor miert nem ismerik a szulei? Tuti hogy kamu.
2013. febr. 13. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!