Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Az öngyilkosság bűnnek számít?...

Az öngyilkosság bűnnek számít? Régen sokan voltak öngyilkosok?

Figyelt kérdés
Magyarországon van ennyi öngyilkosság?

2013. márc. 9. 11:12
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
mennyi?
2013. márc. 9. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
miért van ennyi( sok úgy tudom világilag nagyon sok az öngyikos nálunk) öngyilkos?
2013. márc. 9. 11:26
 3/12 anonim ***** válasza:
77%
Az öngyilkosság azért bűn, hogy régen, aki nyomorban élt, ne megölje magát, hanem gürizzen tovább a papok meg nemesek földjein, hogy övé legyen a mennyek országa. Ezzel "etették" őket. Csak az a szomorú, hogy még ma is ebben élünk.
2013. márc. 9. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
62%
Sokan még mindig bűnnek gondolják. De egy öngyilkost, ha sikerrel járt, már nem lehet megbüntetni, így a kifejezés sem jó...én inkább úgy mondanám, hogy nem bűnös, csak tönkretette mások életét. Végül is az is elég nagy bűn..
2013. márc. 9. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
89%

A keresztény vallások szerint az öngyilkosság az egyik legsúlyosabb bűn.


A keleti filozófiák egy része szerint is, mert az önmagad elleni erőszakos cselekedettel sok száz életre elegendő rossz karmát termelsz, miközben a "fejlettségi" szinted, a tudatszinted nagyon mélyre kerül. Mivel szerintük a következő életedet olyan tudatállapottal indítod, amivel kiléptél az előzőből, ezért túl jó esélyeid nincsenek, hogy legközelebb sikeres, jó, boldog ember légy.


Régen is, ma is szerintem kb. ugyanannyi ember lett öngyilkos, csak más-más okból. A férfiak régen becsületbeli ügyek miatt (tartozás, adósság stb.), s idesorolnám a párbajokat, ami végül is majdnem ugyanez.

A nők, lányok általában szerelmi ügyek, teherbeesés stb. miatt voltak öngyilkosok.


Ma vélhetően mindkét nemnél inkább pénzügyi ellehetetlenedés, családi gondok, illetve mentális problémák miatt történik ilyesmi.



"

Az öngyilkosság bűnnek számít? Régen sokan voltak öngyilkosok?

Magyarországon van ennyi öngyilkosság?"


Ezt nem igazán értem.

2013. márc. 9. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
régen is annyi öngyilkos volt mint ma? nálunk elvileg nagyon sokan lesznek öngyilkosok. Miért?
2013. márc. 9. 11:48
 7/12 anonim ***** válasza:
69%

".én inkább úgy mondanám, hogy nem bűnös, csak tönkretette mások életét. "


Ez fordítva igaz. Az öngyilkos életét tették tönkre azok, akik csak saját magukkal törődtek és még halálában is elhárítják magukról a felelősséget. Ez elég súlyos bűn.

2013. márc. 9. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

4-es válaszoló vagyok

Utolsó, egyetértek veled. Magától senki sem lesz öngyilkos. Ha pedig megteszi, a környezetének hiányozni fog, és talán sosem fogják tudni feldolgozni a halálát, tönkre megy az életük. Viszont az öngyilkosjelöltnek sem egy leányálom eljutni arra pontra, hogy megöli magát.

2013. márc. 9. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
69%
Az öngyilkosság bűn, amit tudva és akarva kell elkövetni. Sok öngyilkos azonban képtelen józanul megítélni a tetteit, például depresszió miatt. Csak úgy senki sem öli meg magát.
2013. márc. 9. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim válasza:

Az embernek a saját életét eldobni értelmetlen és ostoba cselekedet. Egyetlen esetben tartom megérthetőnek, ha olyan ember követi el, aki gyógyíthatatlan beteg és retteg a végső stádiumban fellépő elviselhetetlen fájdalomtól. Tökmindegy, hogy bűnnek nevezzük, végzetes baromságnak, vagy bárminek.


Manapság azért van ennyi öngyilkosság, mert az emberiség elsatnyult, elpuhult, elhülyült és az első problémánál megfutamodik.

2013. márc. 10. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!