Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Hogy hagytatok figyelmen...

Hogy hagytatok figyelmen kívül egy olyan embert akit nem tudok elkerülni, de nagyon irritál? (jobb szót nem tudok erre)

Figyelt kérdés
Van egy csoporttársam (lány), akivel először jó kapcsolatban voltam, szinte majdnem barátnők, de később megismertem jobban, és kiderült, hogy csak kihasznál, és kibeszél a hátam mögött. Próbálom kerülni őt, de a suli miatt ez nem megoldható a rengeteg közös óra miatt. Úgy érzem lenéz engem, és alapból nincs sok önbizalmam, ezért ha mellette vagyok, kb semminek érzem magam. Próbálok csak magamra koncentrálni, de mindig jobban teljesít nálam, és ez már nagyon zavaró. Tudom, nem kellene irigykednem, de ezzel már nem tudok mit kezdeni. Akárhogy tanulok, mindig ő kapja a jobb jegyet, a több pontos dolgozatot, a több ösztöndíjat is... Tudnátok tanácsot adni, hogy hogy tudnám őt figyelmen kívül hagyni? Lesz most majd egy fontosabb vizsgám, neki is, és attól tartok hogy az ő jelenléte rányomja a bélyegét az eredményemre. Olyan mintha elszívná minden önbizalmam. Köszönöm előre a válaszokat. 19/L
2013. márc. 21. 16:42
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
F*sd le, ha neked tiszta a lelkiismereted, hogy eleget tanultál, akkor máshoz nem is kell hasonlítanod magadat. Gondolom azért nem olyan a helyzet, hogy te ketteseket kapsz, ő meg ötösöket.
2013. márc. 21. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Nem, nem ilyen a helyzet. Inkább az zavar hogy kisebbrendűnek érzem magam, és egy "sz*rd le"-val ez nem múlik el.
2013. márc. 21. 17:05
 3/4 tetris ***** válasza:

Képzeld magad az ő helyébe. Biztos nagyon kellemetlenül érzi magát ő is, amikor ott vagy, csak jól tudja leplezni. Gondolj arra, hogy ő irígy terád, és nem fordítva.

Attól pedig, hogy neki vannak jobb jegyei, még nem lesz jobb ember. Te vagy a jobb, a szebb, a kedvesebb, a barátságosabb, a nőiesebb, és punk tum.

2013. márc. 21. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Próbáld meg ezt a dolgot úgy felfogni, hogy ne érezz magadban zavart miatta. Ugyanis ha valóban jobbak az eredményei, akkor érthető, hogy szeretnél úgy teljesíteni, ahogyan ő. Saját magad előtt kellene vállalnod nyugodtan, hogy te versenyezni akarsz ezzel a lánnyal. Ráadásul nem valami felületes hülyeségben, hogy kinek hosszabb a körme, vagy ki jár drágább cuccokban, hanem olyasmiben, amihez tényleg teljesíteni kell valamit.

A sportolók is igyekeznek legyőzni az ellenfelüket, de nem utálják, ha nem sikerül, és nem lesznek okvetlenül öribarik sem. A saját gondolataidban tedd helyre, hogy mit gondolsz róla emberként, és mit gondolsz a teljesítményéről. És ne keverd össze a kettőt.

2013. márc. 21. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!