Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » "London az ötödik legnagyobb...

"London az ötödik legnagyobb magyar váors". A sajtó hangos a hasonló hírektől, tehát ez a kérdés arra vonatkozik. Melyik az első "legnagyobb magyar - külföldi - város" ahova a legtöbben kivándoroltak?

Figyelt kérdés

[link]

"Minden hetedik magyar fiatal arra készül, hogy elhagyja az országot, London már ma a világ ötödik legnagyobb magyar városa,..."


Tehát melyik a legtöbb magyar lakóval büszkélkedhető külföldi város?

Hova vándorolt ki a legtöbb magyar?

Melyik az első négy város ha London "csak" az ötödik?



2013. ápr. 6. 08:39
 1/7 anonim ***** válasza:
NewYork, Izrael, Berlin stb.
2013. ápr. 6. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Clevelandben (USA) is sok magyar él, bár ők többnyire még az '56-os menekültek.

Torontóban is sokan vannak, meg Montrealban.

2013. ápr. 6. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
69%
Az én olvasatomban ez azt jelenti, hogy Budapest, Miskolc, Szeged, és Debrecen után következik London az ott lakó magyarok száma alapján.
2013. ápr. 8. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
én is hasonlóan értelmeztem.
2013. máj. 2. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:

Én az IWIW -rők próbáltam adatokat gyűjteni. Kissé extrapolációs úton. Akinek van ideje kedve gyűjtse ki pontosabban. London kb. 50.000 Iwiw tag. Nem tudom mennyire pontos, de Nagy Britanniára 200.000-et tippelek. Néhány német nagyvárost megnézve A volt NDK területe nem népszerű. A volt NSZK igen. Németországra is kb. 200.000 IWIW tagot valószínűsítek. Ausztria, Svájc 50.000 - 50.000

Lehet, hogy Matolcsy úr is ezek alapján mondott fél milliót. Az Egyesült államokat nehéz megtippelni. Más internetes források alapján én Kanadával együtt ezt is 200.000-ra teszem. Ezek alapján szerintem minimálisan 1 millió magyar élhet nyugaton.

2013. máj. 4. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
Először azt hittam Matolcsy Úr elszólta magát. Ő valószínűleg pontosabb számokat ismer, mint az én felületes eredményeim. Ma kezdtem utánnanézni és most az az érzésem maximum felét merte bevallani a tényleges adatoknak.
2013. máj. 4. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Rákattantam az iwiw-re. Madrid 2500 extrapolárva Spanyolország 25.000. Róma 2300 extrapolárva Olaszországra 50.000. Skandináviában is kb. 50.000 Él magyar dolgozó még Magyarországon?
2013. máj. 5. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!