Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Érdekes, régen nem volt Net,...

Érdekes, régen nem volt Net, nem volt Netes szenvedély sem, inkább berúgtak az emberek! Ma meg már az Internetezés ugyanolyan szenvedély lett, mint az alkoholizmus?

Figyelt kérdés
A XXI. század "új betegsége" a mértéklet nélküli Internetezés! Arendszerváltás előtt valahogy az emberek, közvetlenebbek, emberibbek voltak. Volt nevetés, életerő...stb. Ma meg már, aki hazaér már ugrik is neki a pc-nek, facebookozik, netezik, szörföl. Ez ugyanolyan szenvedély, mint az alkoholizmus?

2013. júl. 1. 17:55
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem semennyivel sincs kevesebb alkoholista, csak mert megjelent ez az új "szenvedély". Sajnos még mindig vannak bőven, és bizton állíthatom, közel sem olyan mértékű, mint az alkoholizmus. Aki más állít, nem élt még együtt alkoholistával.

A számítógép/internetfüggőség is ölthet olyan mértéket, ami miatt betegségnek számít, de közel sem ró akkora terhet a környezetében élőkre, mint a másik.

2013. júl. 1. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Persze, sok netfüggő van. Rengeteg. Több, mint alkoholista.

Nem mondom, hogy én nem esek bele eme kategóriába, de azért kicsit sem hiányzik egy pár napos nyaraláson és a párom is képes jobban érdekelni, mint a Net... Úgyhogy számomra még van remény, azt hiszem.

2013. júl. 1. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Igen, lehet ugyanolyan függőség.

Az emberek közvetlensége viszont inkább az aktuális politikán, gazdasági helyzeten múlik. Ha kiszámíthatóak a körülmények, lehet előre tervezni, akkor nyugodtabbak az emberek. Ha olyan kiszámíthatatlan, mint most (hetente új szabályozások, átgondolatlan kapkodásból született gazdasági döntések, stb), akkor az emberek is feszültebbek.

2013. júl. 1. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Mára már a Netezés és önmagában ez a NET életünk része és egyfajta digitális életnek, digitális forradalomnak fogható fel a XX. századhoz képest.


A kapcsolatteremtéstől kezdve, facebook, netes cégekig minden a Netre épül.


Ezelőtt pl az 1960-as 70-es években mit csináltak Net nélkül? Egyáltalán nem is foglalkoztak a kisemberek politikával, élték az életüket.


Azért gondoltam, hogy akkor lehet jobban ittak. Ma meg már ez a trendi szenvedély a Net.


Az alkoholizmus már mintha ósdi dolog lenne valamilyen szinten! Nem így van?

2013. júl. 8. 17:32
 5/5 anonim ***** válasza:

"Az alkoholizmus már mintha ósdi dolog lenne valamilyen szinten! Nem így van?"


Nem, nem az. Szerintem semmivel sincs kevesebb alkoholista. Eleve nem értem, miért gondolod, hogy a netfüggőség és az kizárják egymást.

2013. júl. 8. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!