Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Amerikában tényleg nagyobb...

Amerikában tényleg nagyobb méretűek az autók?

Figyelt kérdés
Egyik haverom azt mondta, hogy Amerikában sokkal nagyobbak az autók mint Magyarországon igaz ez? Más autómárkáknál megértem mint például a "Dodge", de azt állítja, hogy 3/2-s arányban.

2013. júl. 26. 20:00
 1/6 anonim ***** válasza:
2013. júl. 26. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Nagyobbak.


Az európai gyártók is nagyított verziót dobnak az amerikai piacra.

2013. júl. 26. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszi, de nem én írtam ki...
2013. júl. 26. 22:42
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Az európai gyártók is nagyított verziót dobnak az amerikai piacra. - komolyan? Mutass mar egy irast, ami ezt megalapozza.


Bocs, de nem tudom elkepzelni, hogy a Toyota gyarban van egy sor, ami az amcsi piacra keszulo Yaris kasztniat epiti es egy masik szalagsor, amin az EU piacra szant Yarist epitik.

OK, hogy peldaul piros az iranyjelzo, vagy nagyobb szamban csinalnak automata valtos verziot az amcsi piacra, de hogy a kocsi merete nagyobb legyen, kizartnak tartom. De legyszives gyozzetek meg az ellenkezojerol valami hivatalos forrassal.


Az amerikai autok (nemcsak a Dodge) tobb okbol nagyobbak, mint az europai kocsik:

1. nagyobbak az utak, nem meglepo a 6-7 savos autopalya

2. nagyobbak a tavolsagok, kenyelmesebb egy nagyobb autoban utazni, tobb a hely a cuccoknak

3. anno a benzin nagyon olcso volt, megtehettek, hogy a nagy autokba nagy motort rakjanak

4. nagyon sokan a munkajuk miatt vesznek nagy autot (kerteszek cipelik a funyirot, barkacsok viszik a letrat, stb.) Ha van igeny a nagy kocsira, akkor a gyartok szivesen tesznek ennek eleget.


Raadasul a sok nagy auto kozott, szerintem kifejezetten veszelyes a kis auto, mert ulsz a kis Miniben vagy Honda Fit-ben es a lampanal az egyik oldalra beall egy Ford F150 pickup a masik oldaladra egy Cadillac Escalade es beremeg a segged ... ;)


Azt mar ne is emlitsem, hogy egy utkozesnel melyik auto soforjenek vannak jobb eselyei a tulelesre...

2013. júl. 27. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Egyáltalán nem nagyobbak. Egy Suzuki Swift például Amerikában is ugyanakkora mint itt. Nem nőnek meg ha odaviszed az autót.
2014. máj. 20. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Inkább ugy fogalmaznék, hogy az amerikaiak nagyobb kategóriás autót vásárolnak. Valószinű azért mert nagyobb távolságokra utaznak vele.. pl. Európában ha csak városi forgalomba használjuk az autót akkor elég egy 1200-as, de ha Németországban dolgozunk és autópályán sűrűn hazaugrunk akkor érdemes 2000-en felüli autót vásárolni.Nem azért hogy felvágjanak vele, hanem hosszabb utra az sokkal jobb..
2014. jún. 16. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!