Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Ha angliába szeretnék kimenni...

Ha angliába szeretnék kimenni néhány hónapra dolgozni, kell vízum?

Figyelt kérdés
Romániai magyar vagyok, szóval innen mennék ki jövő nyáron babysitterkedni. Milyen papirok szükségesek hozzá? Kell vízum? Ha igen, hol kell csináltatni? Egyáltalán mi ennek a menete? Még nem voltam így kint, de a jövőben hosszabb időt is szeretnék majd kint tölteni. Milyen tapasztalataitok vannak e téren? Válaszaitokat előre is köszönöm.
2009. okt. 31. 17:38
 1/5 anonim ***** válasza:
30%
A leendő munkaadódat kérdezzed. Ha meg azt sem tudod, hogy hova akarsz menni, akkor előre szólok, hogy Angliában semmi szükség babysitterekre, annyi van belőlük, hogy Dunát lehetne rekeszteni.
2009. okt. 31. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
68%
Temzét. :D
2009. okt. 31. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Szerintem első lépésként keress fel egy közvetítő céget. Ők majd felviszik a kapcsolatot a leendő munkaadóddal, és kiküldenek egy bizonyos időre. Már több ismerősöm is kiment közvetítők segítségével.
2009. okt. 31. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Románia = EU

Anglia = EU

eszerint elvileg nem kell vízum.

2009. okt. 31. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszi szépen a válaszokat:) Tudom, hogy mindkettő EU-s ország, de a minap azt hallottam hogy mégis kell, és elbizonytalanodtam. Ami viszont az első válaszoló megjegyzését illeti, egyáltalán nem értek vele egyet, a nyáron nagyon sok családdal felvettem a kapcsolatot, csak végül nem tudtam menni mert közbejött egy személyes ügy. Egy osztálytársnőm viszont volt kint Londonban, egy hét alatt talált családot magának, szóval annyira nincsenek túl sokan...
2009. okt. 31. 23:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!