Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Régen a cigányok féltek a...

Régen a cigányok féltek a magyaroktól, nem fordítva. Mi voltoztatta meg tulajdonképpen ezt a helyzetet?

Figyelt kérdés
leírom mire gondolok. tudjátok hogy napjainkban sokan retteghetünk hogy mikor kötnek belénk utcán, vonaton, bárhol. régen teljesen fordítva volt! az 1800as években hallani nem lehetett olyat hogy cigányoktól féljenek a magyarok. vagy olyan réteg volt akik koldusok kéregetők voltak, vályogvetők, vagy egy réteg akik muzsikusok, előkelőbbek. több helyről hallottam vissza hogy a cigányok féltek a magyaroktól mert ha belegondoltok azért köztünk is voltak olyan gazemberek, bűnözők vagy csak egyszerű családfők apák akik védték a vagyonukat, nem volt jó összetűzésbe keveredni velük. aztán ha kicsit még előrébb is jövünk az időben mi egy átlagos magyar család vagyunk. szüleim szakmunkások és mindketten olyan helyen nőttek föl...szegénységben.szóval cigányok mellett. idén 55 évesek. azt mondták, mindig is külön tekintettek rájuk mint magyarokra, de soha semmi összetűzésük nem volt, soha semmit el nem loptak tőlük. mert még akkoriban is (60-70es évek) tisztelték a cigányok a magyarokat. méghozzá szabolcsiak vagyunk, amit hát borsod utána a legfeketeébb megyének ítélnek,szóval el tudjátok képzelni a helyzetet, méghozzá vidék. én azt szeretném megtudni mi az az "ok" mitől változott meg napjainkra ez a helyzet hogy nekünk kell rettegésben lennünk tőlük? belegondoltam, régebben is csinálhatták volna ezt mert akkor is jöhettek volna csapatosan, akkor is volt erős cigánylegény mégsem..mostani helyzetet meg ugye nem kell jellemeznem. mitől alakult, fordult át ez a helyzet?
2009. nov. 1. 18:16
1 2
 1/12 anonim válasza:
94%
A liberális politika és a féktelen segélyezés. Az szdsz-t ezért kell kitakarítani innen jövőre.
2009. nov. 1. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
85%

1. A magyarok elpuhultak


2. a cigányok felbátorodtak, mert a törvény másképp ítéli meg ha ők bűnöznek.


3. a magyar elmegy dolgozni a cigány azt hazudja, hogy nem talál munkahelyet ezért "megélhetési bűnöznie2 kell, hogy eltartsa a kölykeit, akiket évente gyárt.


4.Rájöttek, hogy a törpecigány nem bűntethető ezért ez a korosztály is beszállt apjuk-anyjuk vérében hurcolt mesterségébe


5. Nincs elég náci az országban, hogy rendszeresen írtsa őket (a parlagfű írtási kötelezettség mintájára kellene ilyesmi)


6. A jelenlegi kormány egy töketlen barom és kell nekik a sok cigányszavazat ezért tűrik ha gyilkolnak, rabolnak.


Dióhéjban ennyi.

2009. nov. 1. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim válasza:
100%
A mocskos rablókormányunk a cigányokat pajzsként használja őket a magyar nép ellen. ennyi
2009. nov. 1. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
94%
Majd a Jobbik rendet tesz itt... lesz még idő amikor rettegik a magyarokat
2009. nov. 1. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ez nem olyan kérdés amire egyetlen mondattal meglehetne jelölni az okot. Bár mondjuk egy szónak van köze hozzá: rendszerváltás.

De ez pszichológia...

Vannak helyek ahol sok cigány él egymás mellett, utcák... és az a furcsa/ritka ott ha magyar megy oda. Ott ők nem kisebbség. De ha elhagyják a gettót más szemmel néznek rájuk(nem, nem azt mondom hogy mindenki rasszista). És ebből alakult ki valami lázadós mentalitás. Lenézték a cigányokat erre most ők néznek le minket, sőt...

2009. nov. 1. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

18:46

jól leirta


sajnos ez a helyzet

2009. nov. 1. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
ja azt lefelejtettem, előző vagyok, hogy ezt szabályosan NEVELIK a gyerekbe, tudom mert egy nem is tipikusan feka koszos lopós városi kis cigány lány, azzal villogott nekem hogy ő utálja a magyarokat... mondom neki miért? mert csicskák, meg miket mondott még... de egy normális dolgot természetesen nem tudott elmondani, csak azt szajkózza amit mások mondtak neki... szóval ez egy láncreakció is részben, van egy neveletlen lány, aki majd szül 3-4 gyereket, azok megint neveletlenek lesznek, és így tovább...
2009. nov. 1. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim válasza:
100%

Meg kéne nevelni őket az tény.


De én azt nem értem, hogy rasszista cigányokról miért nem beszél senki?


Mert én úgy vettem észre, hogy ők jobban gyűlölnek minket, mint mi őket.


Például általában az van, hogy egy csapat cigány megver egy magyart. Az nem rasszizmus(és általában ez a verzió érvényesül).

Viszont ha egy csapat magyar megüt egy cigányt akkor az már rasszizmus.

Pedig ugyanúgy lehet rasszista...


De visszatérve a tárgyra, magunknak köszönhetjük, hogy félnünk kell. Sajnos.

2009. nov. 1. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
39%
nem kell toluk felni.csak szurj elobb
2009. nov. 2. 06:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 Nemo kapitány (V.A.) ***** válasza:

Az állat is megérzi ha félsz tőle és akkor hajlamos belédmarni, na ugyanígy van ez.

Csak sajnos az idősek, betegek nem tudják őket egymaguk elijeszteni, erre lenne a társadalmi összefogás, erre lenne a rendőrség, és az "igazságszolgáltatás", amiről lekopott az i betű.

2009. nov. 2. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!