Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Porosz vagy az angolszász...

Porosz vagy az angolszász oktatási rendszer mellett tennéd le a voksot? Szeretnéd ha utóbbit nálunk is bevezetnék?

Figyelt kérdés
2013. dec. 10. 18:24
 1/10 anonim ***** válasza:
18%
Jó volt nekünk a régi is. Az angolszászt nem ismerem, de a porosz mellett semmiképpen.
2013. dec. 10. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Az egyiknek több foganatja van, a másik kényelmesebb. Jelenleg nagyonnem állunk úgy, hogy nagyon elkényelmesedjünk, így nem hinném, hogy az angolszász oktatási rendszer nagyon kifizetődő lenne.
2013. dec. 10. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ennél sokkal összetettebb kérdés az oktatás politika, mintsemhogy "poroszos" meg "angolszász" címszavakkal érdemben lehessen jellemezni.

Továbbá nehéz úgy rendszereket összevetni, hogy igazából maga az iskola, sőt egy-egy tanár sokkal nagyobb befolyással van a színvolra, mint maga a rendszer.


Papíron persze jól hangzik, hogy nem bemagolt adatokat várnak vissza, hanem gondolkodásra akarnak késztetni és így nem "tanult", hanem "okos" embereket termelnek ki, de legtöbb embertől akik kint voltak lehet hallani, hogy ez általában a tanítás minőségében jelentkezik meg. A tudás egy része mindig lexikai, matekhoz is vannak dolgok, amiket meg kell tanulni. (Persze érteni is kell, de meg is kell tanulni. Pl. logaritmus definciója).


Az egyetemekre pedig már kész tudással kell érkezniük a diákoknak, hisz öt évben rohadtul nincs idő még arra is, hogy matek alapjait it átvegyék. Így is nagyon kevés, amit a középiskolában tanulnak az emberek.


Hozzátenném, hogy jobb helyeken a gondolkodást is elvárják a poroszos rendszerben is és nem csak magolást és hogy a lexikai tudás gyors és effektiv felhalmozása is egy fajta késség, ami egyáltalán nem hasztalan.


Összeségében szerintem a két "rendszert" nem lehet összehasonlítani mivel ez még az oktatást színvonalát semmiben nem határozza meg. Vannak szar angol iskolák is és vannak elit magyar iskolák is és fordítva is.


Azzal egyetértek, hogy fontos lenne a saját gondolkodás támogatása és számomkérése, de pl. nekem bőven kellett saját véleményezést írnom, matekon pedig aztán szinte mindig magunk próbáltuk megoldani a feladatot előbb.


Másrészt viszont nagyon támogatnám az utolsó években történő erős specializálodást, legalább olyan téren, hogy (szinte csak) reál vagy humán tárgyaik legyenek.


Nekem már utolsó években nagyon elegem volt a humán tárgyaimból, másrészt pedig korántsem volt elég fizika órám, hogy az egyetemre érdemben felkészítsen (kémiáról nem is beszélve). Szerintem ami tényleg fontos, azt mondjuk 9 évben le lehetne adni.

2013. dec. 10. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
33%
Első! Mi eddig a poroszoshoz álltunk közelebb. Az a "régi", nálunk hagyományos. Az angolszász meg a "liberalistább".
2013. dec. 10. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
64%
Csakis a porosz. Nem voltam éltanuló mégis így vélem. Régen még tanultak latint, ógörögöt, más nyelveket, mindenre volt idő, matek, fizika és a többi. És beszéltetni kell a fiatalokat, eltörölném a teszteket ha rajtam múlna. Tanuljanak meg fogalmazni, gondolkodni, érvelni. A magam idejében én sem szerettem a szereplést, de volt egy öreg tanárunk szakközépben, műszaki tárgyból, mindig azt mondta: kedves kollégám, mondjon öt bővített mondatot a kérdésről! Senki nem bukott meg, addig gyötört, nyúzott míg megtanultuk amit kellett, minden órán feleltetett: megy ez magának kedves kolléga! - mondta mikor a leghülyébb is átment.
2013. dec. 10. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
82%

Ahogy porosz iskola alatt sem egy lepukkant panelsulit kell érteni ahol durunggal ütik a gyerekeket miközben 10 soros képleteket és 20 oldalas memoritereket magoltatnak velük, úgy angolszász iskola alatt se valami amerikai filmekből ismert lebujt ahol hamburgereszacskóval dobálják a tanárt a demokrácia jegyében, de egyébként mindenki segg hülye.

A legmenőbb angol sulik most is az egyenruhás helyek, ahol van felvételi (általában tandíj is), elég sokat tanulnak, VISZONT önálló munkára is kényszerítik az embereket.

Én csakis emellett tenném le a voksom, gondolkozni, újat létrehozni kéne megtanítani az embereket, nem rabszolgákat nevelni. Az egy óriási tévedés hogy bármiben is a poroszos modellek állnának hozzánk közelebb. A magyarok ennél individualistábbak, nem véletlenül szenved sok kölök a nagy szigor alatt, úgy hogy közben nem tanul semmit. Az egyéb területekre is jellemző nálunk, hogy minél több szabály van, annál több a kihágás. Nem vagyunk mi németek, és pont ez a jó!

2013. dec. 11. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
19%
A mostani oktatás a pokol, szegény elsős gyerekeknek már 6 órájuk is lehet. Szerintem ennyire nem kéne lökdösni a gyereket, mert ezért van a legtöbb gyereknek iskolaundora. Egyszerűen nehéz és szar. Mindenképp az ANGOLSZÁSZ.
2015. máj. 18. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
30%
Utolsó, nem tudom, miről beszélsz. Én a '90-es években voltam általános iskolás, és olyan suliba jártam, ahol alsóban 8-9 óránk volt minden nap. Mégse utálta senki, mert jó osztályunk volt, és a tanárok is szerették a gyerekeket. Megtanítottak írni, olvasni, számolni normálisan, nem úgy, mint a későbbi liberális rendszerben, ahol hülyéket képeztek. Mégse volt belőle problémánk, őszintén szólva nem is éreztük szigorúbbnak az óvodánál. De más iskolákban is tudtommal 6 óra volt általában. Felsőben már ilyen suliba jártam, és az se volt rossz. Szóval, mégis mi a lényeg? Alapműveltséget ismerő diákokat képezzünk, vagy síkhülyéket, akik csak az okostelefon vásárlás, facebook nyomogatás, retyóklub nézés, drogozás, k*urvulás, gyári összeszerelésben látják az élet értelmét?
2016. febr. 16. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
77%

Alapból hülyeségeket tanítanak. Speciel minek verseket, meg kötelező olvasmányokat tanulni? A mai fiatalokat már nem érdekli az Egri csillagok, meg a Pál utcai fiúk. A legtöbben már cask a Wikipédiáról átfogalmazott szöveget írják le olvasónaplóként, oszt' viszlát.

A tanárok olyan hangnemben próbálják fegyelmezni a gyereket, amely úgyse használ. Csak a saját primitivitásukat mutatják. A legtöbb iskola lepukkant, kopott falakkal, régi krétás táblákkal. Ennek tetejében, egy átlag szülő körülbelül 25-30 ezer forintot dob ki cask tankönyvekre, és még ott vannak az írószerek, táskák, tesi cuccok, stb. Mi a tanulság? Sok pénzt dobsz ki szarra. Akkor már inkább külföldön jobban megéri tanulni, a mai magyar oktatás - én úgy gondolom - nem engedheti meg magának a "keménységet", ilyen körülmények között, egyelőre.

2016. márc. 29. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
61%
Utolsó: persze, hogy nem, mert ez a nemzetközi nagytőke világa, nem a nemzeti kultúráké vagy bármilyen eszméké. Ebben a rendszerben csak a termelésnek és fogyasztásnak van értelme, bármiféle emberhez méltó tevékenységnek nem. Az állam szélsőséges elnyomásából eljutottunk a szabadpiac szélsőséges elnyomásáig. De hamarosan változni fog. Talán kialakul újra egy egyensúly a kettő között, valami élhető, emberhez méltó, normális élet. Bár ez nem csak a gazdaságon múlik.
2016. márc. 30. 03:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!