Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Ti hogy álltok a helyesírással...

Ti hogy álltok a helyesírással? Butább az aki nem tud helyesen írni magyarul vagy ez csak egy készség, amit bárki képes megtanulni?

Figyelt kérdés

2014. márc. 26. 17:47
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Nos... az átlag magyar emberek szerintem elvárják, hogy legalább helyesen írni tudjon valaki, ha már mást nem... ez egy alap dolog lenne szerintem, nem egy külön "készség" - elvégre ha már írni tudsz, akkor nehogy ne tudj már helyesen írni!
2014. márc. 26. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
73%

a kérdésedre válaszolva: igen, van, aki butább az miatt, hogy nem tud helyesen írni - de sokan vannak ,akik vagy direkt úgy írnak, "mert úgy menő", vagy csak mert lusta rá, vagy mert nem is akar helyesen írni.

De persze ettől függetlenül mindenki meg tud tanulni helyen írni, semmi akadálya.. elvégre ez nem egy extrém sport :)

2014. márc. 26. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
0%

Butább? Kizárt!

Magamból indulok csak ki, szörnyű a helyesírásom.

Mégis vannak olyanok akik helyesírási versenyekre járnak stb. mégsem okosabbak nálam,még magyar terén sem.

Mivel más dolgokkal pótolom a hiányosságom, pl: nagy a lexikális tudásom,jól tudok elemezni stb.

ui: Angolul 1 helyesírási hibám sincs, pedig az nem az anyanyelvem. Valami mégis hibádzik velem :D

2014. márc. 26. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Általában butább is - de az biztos, hogy egy lusta, trehány disznó.

És még általában bunkó is, ha megpróbálják kijavítani.

2014. márc. 26. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Ha valaki töri a saját anyanyelvét, az biztosan nem lehet nagyon okos...
2014. márc. 26. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Ha már fennáll a viszony, akkor az irány az, hogy azért nem tud valaki helyesen írni, mert buta, de nem azért buta valaki, mert nem tud helyesen írni.

Tehát ahogyan előttem is írták, a helyesírás hanyagolása trehányságra vall, de nem feltétlenül butaságra. Én is ismertem számos személyt, aki nem volt kifejezetten buta, viszont fittyet hányt a helyesírásra. Butaság és műveletlenség közt is van különbség, mert amíg valaki műveletlen, az még tanítható, ha amúgy van esze, de ha valaki buta, akkor az kevésbé képezhető, bár bizonyos szintig őt is lehet művelni.

2014. márc. 27. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Inkább úgy fogalmaznák, hogy a butábbak között gyakoribb, hogy nem tudnak helyesen írni, az okosabbak között ritkább. Viszont nem feltétlen buta valaki, aki nem tud helyesen írni, hanem nincs hozzá annyi érzéke, továbbá lusta erőt venni magán és megtanulni helyesen írni.
2014. márc. 27. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Szerintem butaság ha valaki pl itt a neten nem ír helyesen. Meg is indoklom miért. Sz.gépeken automatikusan aláhúzza a böngésző a hibás szót, de okostelón is javítgat. Ha nem teszi ,akkor buta a felhasználó és nem tudja ezt beállítani! Szóval ha ennek ellenére nem javítja ki valaki a hibát akkor az buta ,mert fogalma sincs miért van az az aláhúzás és azt hiszi sorminta vagy felhasználói élmény fokozó eszköz .
2014. márc. 27. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Szerintem maga a kérdés butaság, hiszen önmagát ismétli ellentétes kötőszóval: szerintem az, hogy valaki butább, megegyezik azzal, hogy egy egyszerű készséget sem tud megtanulni.


Egyébként van egy ismerősöm, aki ugyanúgy van vele, mint az egyik válaszoló: idegen nyelven jó a helyesírása, magyarul szörnyű. Nekem az a véleményem, hogy azért, mert az idegen szavakat megtanulod, de magyarul már tudod a szavakat, mire elkezdesz írni, és egyszerűen szerintem nem tanulta meg rendesen a szabályokat. Nem hiszem, hogy ez az ő hibája, nagyon sok rossz magyartanár van. De ez az ismerősöm például kifejezetten okos.


Egyébként ez egy érdekes kérdés. Én nyelvészetet tanulok, és sokkal több helyesírási hibát észreveszek, mint mások. És az egyik dolog, amit biztosan megtanítottak nekem, hogy ne legyen az ember soha biztos a helyesírásában, nem lesz tökéletes. Ergo kell egy határ, ameddig elvárás. Na de az hol van? Mert én sok olyan dolgot észreveszek itt a neten, amit értem, hogy az emberek nem tudnak, de szerintem semmivel sem bonyolultabb szabály, mint bármi más. Nem nagyképű akartam lenni, isten ments, ha esetleg úgy tűnne, csak kérdés, hogy akkor hol az elvárás határa? Én már nem köthetek bele senkibe, de a kérdező még megteheti, és pont azért, mert rosszabb a helyesírása? Ez így érdekes.


De egy biztos: a bunkó módon a helyesírást kijavító embereket nem szeretem. Egyrészt azért, mert van az, amikor vki ír 2 oldalt, megfelelően érvel vmi ellen/mellett stb., és erre azt a választ kapja, hogy "a muszáj pontos j". Ami valóban úgy van, de ne adj isten másra is válaszolhattak volna.

Ami meg még viccesebb nekem, amikor kijavítanak egy mondatot, hogy 3 hiba van benne, és meg tudok benne még 4-et. Na most akkor az a buta, aki leírta a mondatot, vagy aki kijavította, de csak azt vette észre benne, amit egy 3.-os is?

2014. márc. 27. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
#9 – Az utolsó bekezdés első mondatával mélységesen egyetértek. Sokan keverik a helyesírási tudatlanságot a véletlenszerű hibákkal, amelyeket bárki elkövethet egy hosszabb szöveg során, és akkor eszmefuttatások sorozatának értéke elvesztlődhet akár azért, mert valaki modortalanul beleköt egy-két apróságba ( amely gesztust nem is hiszem teljesen akaratlannak az esetek nagy részében, vagy ha valaki mégis akaratlanul teszi ezt, akkor az még nagyobb műveletlenségre vall, hogy a minimális tapintat is hiányzik belőle ) és már senki sem törődik a mondandóval, mert a figyelem elterelődik ilyen felszínes hibákra ( amelyek nem mondom, hogy amúgy nem számítanak, de egy beszélgetés során azért mérlegelni kell, hogy minek mi a jelentősége, mert valahol az is intelligenciahiányra vall, ha valakinek csak az marad meg egy hosszabb beszéd után, hogy hol maradt le egy ékezet vagy hol maradt le egy vessző ).
2014. márc. 27. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!