Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » A magyarok túlnyomó része...

A magyarok túlnyomó része pesszimista és sokat panaszkodik, hogy nincsenek meg alapvető dolgaik. A te családod miben szenved hiányt?

Figyelt kérdés
2014. ápr. 22. 21:22
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
75%
Nekünk egy nagyobb lakás kellene, spórolunk, nem akarunk hitelt felvenni, de még 2-3 évet várni kell rá így...
2014. ápr. 22. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
93%

A mi családunk másképp szenved hiányt:minden szükséges dolog megvan,de már újakat kellene venni.Nekem például 5 éves ruháim vannak(amiket kb.14 évesen hordtam),és most vagyok 18 éves,és azért kellenének új ruhák,mert konkrétan a régiek kicsik.Nem is érdekel annyira a divat,csak egyszerűen kényelmetlen nadrágba is,ami pld.szorít..és anyám nem hajlandó megérteni.:( Mert nem a pénzről lenne szó,turiba vagy kínaiba is lehetne venni..de áhh..


Mindenesetre ha az érettségis időszakos sikeresen túl leszek,akkor valahogy pénzt kell szereznem(diákmunka jogviszony nélkül nem lehetséges),szóval nem tudom,hogy ez még hogy is lesz pontosan.Tavaly is akartam dolgozni,csak akkor meg sosem jutott meló valahogy nyárra,mert mindig 18 éveseket kerestek,meg mindig fiúkat.(rakodás,nehéz munka),amit én szívesen megcsináltam volna,sőt meg is csinálnék,mert nem vagyok gyenge nyafogós kis p.. csak így nem vesznek olyan rakodós helyekre fel.Más meg nem volt.Lehet,hogy feketén fogok vállalkozni arra,hogy gyerekekre vigyázzak pár órán át,amíg a szüleik ide vagy oda mennek..(szerintem senki sem olyan rossz indulatú,hogy bejelentsen egy 18 évest).


Na meg amiből így hiányt szenvedek én legalábbis:a szeretet.

2014. ápr. 22. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim válasza:
Alapveto dolgokban nem szenvedunk hianyt, persze almaink azert vannak.
2014. ápr. 22. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
66%
Pénzben és egészségben.De ha szüleim nem lennének betegek akkor a szegénység nem zavarna.
2014. ápr. 22. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
73%
Nézd én egy régimódi, polgári jellegű családban nőttem fel. Sosem voltunk gazdagok, de kultúrára, könyvekre, zeneórákra volt keretünk. Most ilyenről még csak nem is álmodhatunk, pedig mindenki dolgozik, ugyanabban a munkakörben, mint előtte. Most őrölünk ha rezsire és ételre elég a pénz. Pláne, hogy most az legnagyobb gondunk, hogy édesanyám nyugdíjas lesz. Ledolgozta az életét, fizette a járulékokat, de úgy néz ki, hogy a nyugdíja még arra sem lesz elég, hogy fenntartsa a lakását. Ezek után nehéz optimistának lenni.
2014. ápr. 22. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Megélni Magyarországon minimálbérből, hát az már életművész.

Pláne, ha van gyerek is.

Nem pesszimistaság, az, ha hangod adunk a rabszolgasorsnak!

Rendes fizetést, és munkahelyeket akarunk!!!! Ez pesszimistaság?

2014. ápr. 22. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Rendes fizetést kapsz. Elvégre valószínűleg többet keresel, mint 47.000 Ft. Ennyiből meg lehet élni hazánkban. A hangok is megmondták. A rádióból.


(sic!)

2014. ápr. 22. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Miért nem mutassák meg a politikusok, hogyan is lehet megélni belőle?

De még minimálbérből is, bravúros az aki kijön.

2014. ápr. 22. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Na igen, ezt mondjuk nem mondták a hangok... Pedig tényleg jó lenne valami kézikönyv-szerűség hozzá.
2014. ápr. 22. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Mi szerencsére semmiből se szenvedünk hiányt. Jó helyre születtem.

Perpill az én legnagyobb vágyam, hogy végre dolgozhassak.

De itt a keleti régióban .........

2014. ápr. 23. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!