Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Szerintetek ez járható út...

Szerintetek ez járható út lenne? (meleg kérdés)

Figyelt kérdés

A legtöbb problémáját a melegeknek nem csak a közvélemény adja (bár leginkább az), hanem a jogrendszer is. A jogi dolgok mindig kényesek és még egy egyszerűbb kérdésben is nehéz úgy módosítani, hogy jó legyen.


Bár nem vagyok jog szakértő, alkottam egy elméletet, és most arra lennék kíváncsi, hogy ennek a megoldásnak milyen akadályai lehetnek?


Tehát amire gondoltam, a következő:

A) Melegházasság:

A házassággal járó jogi előnyök közé tartozik az örökbefogadás joga. Azt feltételezem, hogy ez a legnagyobb akadálya annak, hogy engedélyezzék a meleg házasságot, és a legnagyobb tolerancia mellett is nehéz kérdés. (Más dologról, ami problémát jelenthetne, nem tudok.) Erre vagy az a megoldás, hogy a melegházasság nem lesz soha egyenértékű a hagyományossal, mert kihúzzuk belőle ezt a jogot, vagy az, hogy valamilyen módon rendezzük ezt a kérdést.

B) Örökbefogadás:

Úgy gondolom, talán nem lehetetlen rendezni ezt a dolgot, viszont ehhez szakértőknek kéne összefogniuk. Itt gyermekpszichológusokra gondolok. Jelenleg az örökbefogadó szülőknek végig kell csinálniuk egy tanfolyamot. Szerintem emellett a meleg pároknak még lehetne tartani egy külön foglalkozást, ami arra tanítja meg őket, hogy hogyan vezessék be lassan, fokozatosan a gyereknek, hogy az ő életük a kivétel és a másoké az általános. Szerintem lehetne ezt jól csinálni, sok szakértői segítség mellett. És ha valamire van lehetőség, ami egy boldog családot eredményez, akkor miért ne lehetne megcsinálni?


2014. máj. 29. 13:33
 1/1 anonim ***** válasza:

"Szerintem emellett a meleg pároknak még lehetne tartani egy külön foglalkozást, ami arra tanítja meg őket, hogy hogyan vezessék be lassan, fokozatosan a gyereknek, hogy az ő életük a kivétel és a másoké az általános."


Ja, nehogy már azt higgye a kis nyomorult, hogy normális! :)


Egy egész világ lesz a gyerek körül, ami ezt hamar megtanítja neki. Ha a gyerek nem egy papírzacskóban éli le az életét, nagyon hamar és teljes bizonyossággal rá fog jönni, hogy az ő családi háttere más, mint a többieké. Azt is látni fogja, hogy az óvodában, iskolában, focicsapatban, szakkörben, balettórán satöbbi, a gyerekek túlnyomó részének különnemű szülei vannak. Ha ez a tény nem elég ahhoz, hogy rájöjjön arra, melyik családmodell az általános, akkor oda tényleg kell egy pszichológus ;)


Ennek a "külön foglalkozásnak" meg van egy olyan hangulata, mintha azt mondanád a szülőknek, hogy oké, házasodhattok, gyereket is nevelhettek, de azért ne felejtsétek el, hogy hol a helyetek.

2014. máj. 29. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!