Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Mit gondoltok a Bodies kiállít...

Mit gondoltok a Bodies kiállításról, ahol valós emberi szerveket, testeket lehetett látni?

Figyelt kérdés

Érdekelne, ki mit gondol róla! jó-e, vagy sem.. a tudományt szolgálja, vagy az emberi méltóságot csonkítja...

Miért?

Köszönöm a válaszokat!


2014. jún. 7. 18:09
 1/6 anonim ***** válasza:
74%
Ha hozzájárult az elhunyt, akkor oké. Anatómiai múzeum is van, igazi formaldehides pénisszel.
2014. jún. 7. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Miért csonkítaná az emberi méltóságot? Informatív jellegű a kiállítás, úgy is vannak beállítva a testek, nem pedig orgiaszerűen.


Én 2x voltam rajta, nekem tetszett.

2014. jún. 7. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Láttam már hasonlót, nem ezen, hanem egy képzőművészeti kiállításon. Nem igazán értettem, ott mit keres egy egész bélrendszer meg egy agy, de hát jó volt, érdekes volt. Csak nem erre számítottam.


A Bodiesban sem látok semmiféle kivetnivalót. Azok a testrészek nagy becsben vannak tartva, jó helyen vannak.


Ettől függetlenül nem tudom, mit szólnék, ha egyszer egy felboncolt ismerősbe botlanék...

2014. jún. 7. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem csonkítja az emberi méltóságot, mégis miben csonkítaná ? Nem bánnak velük tiszteletlenül, és azok a preparátumok nem a temetőből kiásott hullák. Akkor az orvosisok mit mondjanak ? Ők is hullákon tanulnak. Sőt, én nem orvosis vagyok, csak eü. főiskolás, mégis formaldehidben tartósított belsőszerveket, fejeket nézeget(t)ünk, és igazi, emberi csontokon gyakorlatoztnuk. Semmi rossz dolog nincs benne.

Szerintem nagyon érdekes. Pár éve voltam, de szívesen elmennék újra, kicsit idősebb fejjel és anatómiatudással rendelkezve.

2014. jún. 7. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Hasonlóan vélekedtek a közép korban is.Az ember amúgy is csak míg él addig van méltósága,vagy legalábbis kéne lenni.Az élőket sok helyen jobban alázzák,csonkítják méltóságukban. Porból lettünk,porrá leszünk,akkor meg nem mindegy?
2014. jún. 7. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat! Nem akartam ezzel befolyásolni senkit, csak talán ez a két fő álláspont figyelhető meg az emberek közt, amit kiírtam a kérdésben.
2014. jún. 11. 03:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!