Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Miért nagyobb a társadalmi...

Miért nagyobb a társadalmi megbecsültsége az egyetemet végzetteknek mint a szakembereknek? Nagyobb egyáltalán?

Figyelt kérdés
És miért keresnek sokkal többet?Összefügg a kettő?
2010. jan. 5. 21:49
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
82%
Sokkal többet...hát ezt nem mondanám,sztem manapság a szakemberek többet keresnek,mert kevesebb van belőlük(bár attól függ,kikre gondolsz).Én még most vagyok egyetemista,de nem is azért járok,h itthon dolgozzak szinte minimálbérért,lépni akarok innen...Am meg a megbecsülés...hát sztem semmi alapja nincs,de az emberekben ez így tudatosult,h aki diplomás az művelt is...de ez nem feltétlenül igaz...kapásból 10ellenpéldát tudnék sorolni...
2010. jan. 5. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
100%

Erre nagymamám példáját tudnám felhozni, akinek meggyőződése, hogy aki egyetemet végzett, az nagyon okos, mert 60-70 éve tényleg csak azok jártak egyetemre, akik kiemelkedőek voltak egy bizonyos területen. Szóval bele van nevelve az emberekbe, hogy az egyetemet végzettek "jobbak" és ez generációról generációra adódik át - bár egyre halványabban a nagy felhígulás miatt.


A szakemberek pedig azért keresnek jól, mert kevesen vannak - ahogy már írták előttem. Én nem teszek különbséget a szakmunkások és az egyetemet végzettek között egyébként.

2010. jan. 5. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
45%

"Én még most vagyok egyetemista,de nem is azért járok,h itthon dolgozzak szinte minimálbérért,lépni akarok innen"



Miért nem most mész? és akkor minket sem károsítanál meg,hogy lenyúlod az adóforintokat + energiát amit az oktatásodra fordítottak.Ha a tudásoddal úgyis a külföldi gazdaságot erősíted majd,szerezd meg a tudást is onnan.



A szakemberek jól keresnek akik le vannak nézve,és nincsenek megfizetve azok a betanított munkások szerintem,alaptalanul mert teljesen egyénfüggő ki milyen személyiség,ezért nem kéne a foglalkozás alapján megítélni a másikat.Találkoztam már bunkó gyárigazgatóval\szó szerint bunkó nem arrogáns vagy lekezelő\és illemtudó szimpatikus seprűkötő bácsival.Talán régről ered amikor két úr volt a doktor úr és a tanár úr mint a megszólításból is ered a tudást tisztelték.

2010. jan. 5. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
80%
Most már egyáltalán nem nagyobb a megbecsülések, mivel már bárki mehet egyetemre. Igaza van az előttem szólónak, 1990 előtt csak olyanok mentek egyetemre, akik tényleg tudtak, nem kerülhetett be akárki. Mostanában meg... gyönyörű ellenpélda az exgimis magyartanárom aki friss diplomásként jött tanítani minket 9.-ben és alig tudott valamit.
2010. jan. 5. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
43%
22.28-as,mit oltogatsz?Nehogy te szabd már meg h hova járok v mikor hova menjek?Szeretem a hozzád hasonló kedves embereket...paraszt(aztán ezért ismét írhatsz h leendő diplomásként mekkora bunkó vagyok)
2010. jan. 5. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
44%
Miért is vagyok paraszt?Mert leírtam a tényeket?Csak megsúgom akármerre mész sosem fogsz egyenlő fizetést,elismerést kapni,mindig előnyben lesznek a helyiek te csak idegen külföldi maradsz örökre.A paraszt mióta sértő szó?Mindig többre fogok becsülni egy földművest mint egy ilyen hontalan diplomást akinek az első döntése a felnőtt világban,hogy gyáván megfutamodik.
2010. jan. 6. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
34%
bocs,nem megfutamodom,de nem azért tanulok,h az itthoni"megbecsülésben" legyen részem.Nem megfutamodok,hanem egyszerűen megyek...Szeretném az országot,ha nem ez lenne a helyzet,de ezt nem csak én gondolom így...Csupán azt nem értem,h milyen jogon küldözgetsz idegenként?Inkább azoknak írnál ilyeneket akik 2 év után otthagyják az egészet,mert egy vizsgát nem képesek letenni,ők pocsékolják az állam pénzét,nem én...am sem miattam fog összeomlani az ország gazdaságilag,menjen az államnak...minek,h legyen kinek ellopnia?na pont ezért nem maradok itt...
2010. jan. 6. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
24%
Milyen jogon?Talán mert az én pénzemből amit fizetek ennek az országnak tanulhatsz,kapod a tb-t,fizetik aki rád pocsékolja a tudását,ülhetsz a melegben a suliban,etc.Cserébe semmit nem fogsz adni,mikor az országnak éppen ilyenkor lenne nagy szüksége a szakemberekre.De neked lehet beszélni elvégre azt sem tudod mi az a haza.
2010. jan. 6. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
12:36: lehet, hogy egyszer te is elköltözöl valamilyen okból. Előre nem tudhatod. Akkor te vissza fogod fizetni a tandíjad árát? Honnan tudná egy 18-25 éves, hogy még hol köt ki? Elsősorban ez nem hiszem, hogy a válaszoló "hibája" lenne. Úgy van vele, hogyha kereshet 3-szor annyit máshol, akkor miért ne? Szerintem igaza van.
2010. jan. 6. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
Nem vitatkozom veled,ennyi erővel mindenkinek oszthatnád az észt,mért pont nekem teszed?nah,nem kell válaszolni már rá,a kérdező nem azért indította ezt a kérdést h mi itt vitázzunk,meg te megmondd mindenkinek a "frankót".
2010. jan. 6. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!