Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Mit tesznek a magyarok és az...

Mit tesznek a magyarok és az állam, hogy a cigányok úgy élhessenek mint bárki más magyar? És mit tesznek a cigányok, hogy úgy élhessenek mint bárki más egyenlően?

Figyelt kérdés
Főleg azok válaszaira vagyok kíváncsi akik szerint a cigányokat nem szeretni rasszizmus. Kérek rendes válaszokat, érveléseket, felsorolásokat, stb, köszi.
2010. jan. 12. 16:37
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
92%

Itt igazából az a baj, hogy a cigányok nagy része nem hajlandó semmit tenni azért, hogy úgy éljen, mint bárki más. Természetesen vannak kivételek. A legtöbben elbújnak a rasszizmus fala mögé. Tipikus példa:Jön az ellenőr a buszon, a cigánytól is kéri a jegyét, vagy bérletét,mire a cigány megkérdezi:"Miért, mert cigány vagyok?"

A kissebségi kérdés talán a legkényesebb kérdés. Nehéz megfelelően kezelni. Nálunk az a baj, hogy hozzászoktak, hogy bármit megtehetnek,és már senki nem mer nekik szólni, vagy büntetni őket, mert félti az életét. És sajnos jogosan. A baj az, hogy elhiszik, hogy bármit megtehetnek.

2010. jan. 12. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
84%

Az állam semmit nem tesz, hogy a cigányok UGYANÚGY éljenek mint a magyarok. Ők inkább úgy élnek, mint a kiskirályok, a semmire kapnak egy csomó segélyt, tulajdonképp az államon és a magyarokon élősködnek.

Ahhoz hogy ugyanúgy éljenek, először is egy alapos segélycsökkentés kell, utána pedig egyenlő bánásmód a törvény előtt. Ezután már lehet egyenlőségről beszélni.

2010. jan. 12. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:

értem mit mondasz és látom is mi folyik az országban, de a kérdés másról szól. Mivel annyian hangoztatják, hogy rasszisták vagyunk és velünk van valójában a baj, ezért szeretnék válaszokat kapni erre, hogy melyik fél mit és mennyit tesz.



A válaszadók közül már kapásból kiesnek az olyan emberek akiknek csak a szájuk jár, mert itt ha hülyeséget mond, akkor az azonnal látszódni fog.


meggyőzhető vagyok. tessék válaszolni kommentelők! köszönöm.

2010. jan. 12. 17:00
 4/20 A kérdező kommentje:
kérem, hogy ezentúl a kérdésre válaszoljon mindenki, felsorolásokat kérek mind2 oldalról.
2010. jan. 12. 17:01
 5/20 anonim ***** válasza:
89%

Úgy gondolom, hogy elsősorban a cigányok hozzáállásán kellene változtatni, elvégre ők a kisebbség, nekik kell igazodni a többséghez, aztán majd a többség is megteszi a második lépést. A romáknak mindenképpen meg kéne változtatni a berögzült mentalitásukat, hogy amit nem adnak, elveszem. Nagyon erőszakosak, akaratosak, a többség buta, műveletlen, lusta. Azt hiszik, az a rasszista, aki utálja a cigányokat... Én azt mondom, hogyha képesek lennének együttműködni, képezni magukat, nem a sunyiságon törni a fejüket, hanem az egyenes úton, akkor nem is lenne gond. És nem szólnék egy rossz szót se, ha a roma mama veszi fel a segélyt, mert szükség van egy kis keresetkiegészítésre pl. karácsony tájékán, de a gyerekeket becsülettel járatja iskolába, foglalkozik velük, hogy legyen jövőjük. Ne csak a bűnözés.

Én nem vagyok rasszista, egyedül a romákat nem szeretem. Többször megloptak már, hazudtak és a szemem láttára akarta a roma gyerek feltörni az autómat!

Az állam nem tesz semmit, hogy jobb legyen a két nép közti kapcsolat, inkább adja a romák alá a lovat, szítva ezzel a kedélyeket.

Summa summarum: senki nem tesz jelenleg semmit, hogy ez a probléma a romák és magyarok között megoldódjon. A romák nem lépnek, mert "azért mer' cigááány vagyok'?" mentalitásuak (általában), a magyarok nem lépnek, mert ők a többség, jogosan várható el a közeledés a kisebbség részéről, az állam nem tesz semmit, mert akik tehetnének valamit, nem olyan környéken laknak, ahol gondot jelenthetnek a romák.

2010. jan. 12. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
100%

Az állam ezer meg egy támogatást ad. Nem csak cigányoknak, de minden rossz körülmények között élőnek is. Elvileg bárki vállalhat munkát Magyarországon, aki betöltött egy bizonyos kort. Maximum képzettség hiányára hivatkozva utasíthatják el.

És hogy a cigányok mit tesznek? Leginkább semmit. Kihasználják a rendszer adta lehetőségeket, hogy minél több segélyt kaphassanak és abból eléldegélnek.

Persze tisztelet a kivételnek.

2010. jan. 12. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
75%

Nem tudom, kik pontozták le a "ma 16:59"-est de szerintem TOTÁLISAN igaza van!!! Azért adózunk, hogy menjen a sok segély és ezek feléljék.. Beszarás..

Adjuk a cigányoknak amink van mert hát persze a bevándorlónak jár a jólét mi meg Magyarok dolgozzuk szarrá magunkat pár forintért, hogy annak is nagy része menjen az államnak...

2010. jan. 12. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim válasza:

Ha felsorolást vársz, akkor röviden annyi, hogy

-semmit

-semmit.


Ha kifejtve nézzük, akkor a cigányság nem tesz ezért semmit (mindig vannak kivételek persze). Mindaddig, amíg azt mondják, amikor nem kapnak elég segélyt, hogy "na mi van, a rohadt magyar nem adózik?", addig elég nehéz lesz az a bizonyos integráció. Ők nem is akarnak ugyanolyan feltételek mellett élni.


A másik oldal az állam. Nem tesz semmit, még ha a látszatintézkedések ezt is mutatják. A cigányság kérdése társadalmi probléma, de a mindenkori magyar kormány nem társadalompolitikai kérdésként kezeli, hanem lebontja szektorpolitikák szintjére, és csinál belőle egy közbiztonsági, oktatási, ifjúságvédelmi, foglalkoztatási, kisebbségi, stb. kérdést. A problémákat pozitív megkülönböztetéssel próbálja orvosolni, ami azonban csak tüneti kezelés, sőt egy idő után már az sem, mert a cigányok számára alapvető követeléssé válnak a pozitív diszkrimináció eszközei és visszaélnek azokkal. Miközben rasszistázás megy, addig épp a nem-cigányokkal szemben kezd szépen negatív irányú megkülönböztetés kialakulni. Szerintem a magyarok befogadók lennének, ha a kisebbség is így állna hozzá a társadalmi integrációhoz, de ha nem így van, és ezért előítéleteink vannak, az nem bűn, és nem jelenti, hogy rasszisták lennénk.

2010. jan. 12. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:

állam részéről a "semmit"-el azért nem értek teljesen egyet.

kapnak segélyt, bár nem egetverő nagy összegeket igaz- kapnak lehetőséget tanulásra.


ha a tanulás résszel élnének, akkor már azt mondhatnánk, hogy tesznek valamit, hogy beilleszkedjenek.


lehetne még ide sorolni sok mindent. persze aláírom, hogy az államot nem érdekli a cigányság és saját érdekből ad tesz akármit is, de speciel azért vannak dolgok amiket ha a cigányok kihasználnának nem visszaélnének vele, akkor sokkal többre jutnának.


de még mindig várom a kommenteket, hogy megcáfoljanak.


amúgy ha nem ír egy ember sem aki ellentétesen gondolkodik, akkor az is egy válasz gyakorlatilag.

Lepontozni meg azok pontoznak le akik zsigerből ellent mondanak, de megvédeni nem képesek az álláspontjukat.

2010. jan. 12. 20:06
 10/20 anonim válasza:
73%

Az állam: 200 000 forintos segélyt ad az adófizetők pénzéből havonta, hogy munkanélküli létükre a szülők normálisan fel tudják nevelni 12 gyereküket. A putri helyett biztosítanak lakásokat, hogy elfogadhatóbbak legyenek ezeknek a cigányoknak az életkörülményei


Cigányok: A segélyt elisszák, vagy eljátékgépezik, munka helyett inkább leszázalékoltatják magukat, a 12 kölyköt elküldik lopni, és nem különösebben zavarja őket, ha a gyerekük harmadikos és 19 éves. Az állam által kapott lakásokat pár hét alatt putri szintre lelakják, a szoba közepére csinálnak, a villanykapcsolókat kitépkedik a falból és eladják, ahogy minden mást is ami mozdítható, aztán visszaköltöznek a cigánytelepre.


Ezek után természetesen az állam a hibás, hogy nem kapnak annyi segélyt, hogy egész nap kocsmázhassanak, és mégis meg tudjanak élni, és ne kelljen lopni járniuk

2010. jan. 13. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!