Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Miért van az, hogy minden...

Miért van az, hogy minden közép-európai "mindig mindent jobban tudd"? (Már sok mindet megértettem, hogy miért, de ez még nem. )

Figyelt kérdés
Magyaroktól az osztrákokon át a németekig. + volt csatolt területeken - tehát a klasszikus közép-európára gondoltam.
2014. szept. 4. 11:31
 1/8 anonim ***** válasza:
25%

Ezt én nem gondolom. Az viszont elképzelhető, hogy az ember a környezetében (amiben él) lévő történéseket jobban tudja, részben mert átéli, részben mert jobban érdekli.

Az gondolom, egy kelet-ázsiai is ugyanezt gondolja a saját környezetéről.

2014. szept. 4. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
23%

Miben nyilvánul meg ez a jelenség?

Egyébként meg a tudálékosság szerintem általános jelenség, nem korlátozódik Közép-Európára.

2014. szept. 4. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Van némi igazságod. Talán magyarázat, hogy itt mondják, másutt teszik?
2014. szept. 4. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
15%
Nem a közép-európaiak, hanem csak a magyarok ilyenek. Azért, mert a magyarok találtak fel mindent, mindig mindenhol mindent a magyarok oldottak meg mindent. A magyar a mindenes, aki minden: nagyon magyar.
2014. szept. 8. 02:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

"mert a magyarok találtak fel mindent, mindig mindenhol mindent a magyarok oldottak meg mindent"


Ezt hiszeik az az amerikaiak, az angolok és még sok más nemzet fiai is, ja és ezt is mondják.

2014. szept. 10. 01:27
 6/8 A kérdező kommentje:
Közben a legtöbb ma használt szabadalom német.
2014. szept. 10. 01:28
 7/8 anonim ***** válasza:

Az német típusú iskolarendszerrel függ össze. Az közép-európai végzős diákok/felnőttek egyszerűen sokkal többet tudnak, mint hasonszőrű balkáni, észak-európai vagy észak-amerikai társaik. Csak a távol-keletiekkel hasonlíthatók össze, a többiek szóba sem jönnek.

Tehát nem tudálékosságról van szó, hanem egyszerűen többet tudnak.

Klasszikus példa: diplomáciai fogadásokon az észak-amerikaiak vonakodnak a kelet-európaiak mellé ülni, mert azok lehengerlik a társaságot hatalmas lexikális tudásukkal és ők soha nem jutnak szóhoz.

2014. szept. 24. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Érdekes Latin-Amerikában is sok művelt van, sok nagyon szegény is. Anyagilag szegény,de széleskörű világi oktatást is kapott katolikus iskolákban. Ők abban a régióban élők ehhez képest szerények, ha csak el nem kényeztetettek, vagy nem bírnak túl nagy hatalommal amint az egójuk még elbír, de ezek nem régió függők.
2014. dec. 10. 08:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!