Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Finnugor vagy turániak vagyunk?

Finnugor vagy turániak vagyunk?

Figyelt kérdés

Én jobboldali nacionalista vagyok, de nem tudok egyet érteni a (jobbik által is preferált) mongol-kirgiz-ujgur rokonsággal. Akárhogy is próbálok olvasgatni a témában, egyáltalán nem érzem rokonaimnak ezeket a mongolokat. Nem is értem amikor pl Bíró András Zsolt viccelődve azt mondja, "engem még az életben nem néztek finn-nek", akkor kérdem én, talán az ujgurokra jobban hasonlítunk?

Ti melyik származás elméletet tartjátok hitelesnek?


2014. szept. 7. 17:10
 1/8 anonim ***** válasza:
Genetikai szempontból nagyrészt egyik népcsoporthoz sincs már semmi közünk a felsoroltakból. A "leginkább magyar" (tehát, legkevésbé "kereszteződött") emberek még a kevésbé bolygatott Őrség-Vendvidéki területen élnek, de ők is többnyire a környező országok lakosaira hasonlítanak. A kultúrát és nyelvet illetően van szerintem értelme beszélni a nép eredetéről, hiszen ma már ezek különböztetnek meg minket első sorban a körülöttünk élőktől.
2014. szept. 7. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Pár éve kiderült hogy semmi de semmi közünk a Finnekhez!
2014. szept. 7. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
16%
Az őseink azok a dinoszauruszok, amikből az első emlősök kifejlődtek, az ő őseik pedig bizonyosan a Gondwana őskontinensen éltek. (pl dimetrodon) Tehát gondwanaiak vagyunk.
2014. szept. 7. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
2. Érvelni tudsz? Mert ez így édes kevés
2014. szept. 7. 18:03
 5/8 anonim ***** válasza:
Én leginkább szláv-germán-zsidó-kun vagyok genetikailag egy kis csöpp "ősi turáni" vérrel.
2014. szept. 7. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
29%

[link]

"Látható tehát, hogy finnugor csakis egy nyelv lehet. Mivel a tudomány mai ismeretei szerint Vona Gábor nem nyelv, nem is kell csodálkoznunk azon, hogy nem finnugor."


Én sem vagyok finnugor, a magyar viszont a finnugor nyelvcsaládba tartozik.


Más helyeken is olvastam, hogy honfoglalás kori temetőket vizsgáltak DNS alapján és megállapították, h a honfoglalók uráli származásúak voltak. Ugyanakkor a mai magyaroknak már nem sok köze van genetikailag a honfoglaló népekhez, feltételezik viszonylag kis számúak lehettek a honfoglalással érkezők. És ők se egy üres Kárpát-medencébe érkeztek, itt voltak az avarok, évszázadokkal előtte Dunántúlon a Római Birodalom, kicsit később érkeztek a kunok, cigányok, jött egy halom török, vagy megnézve milyen nevek voltak a 19. században, rengeteg német is zsidó is került hozzánk, meg szlávok...

[link]

"Bár csak néhány gazdag leletanyagú sírban föllelt férfi csontból tudtunk értékelhető DNS-t kinyerni, azt megállapíthattuk, hogy a minták egy olyan Y-kromoszómás bélyeget hordoztak, amely nagy gyakorisággal csak azon ma élő uráli népek férfi lakosságánál fordul elő, akiket a történészek és néprajzkutatók a magyarság ősi rokonainak tekintenek. Itt ez a bélyeg 70-80 százalékban jelen van. Érdekes módon a ma élő magyar és székely férfiakban ez a bélyeg hiányzik, illetőleg csak nagyon ritkán fordul elő, mi több mint 200 férfi mintából csak egyetlenegy székelynél találtuk meg. Az anyai ági és az apai ági genetikai vizsgálatokból azt a következtetést vonhattuk le, hogy a honfoglalás kori leletanyag nem volt genetikailag egységes: míg a köznépi temetők leletanyaga inkább a ma élő magyar nyelvű populációk európai jellegzetességeit hordozta, az úgynevezett klasszikus honfoglalók nagy gyakorisággal ázsiai eredetű apai ági, illetve anyai ági genetikai elemeket hordoztak. Ezek előfordulása a ma élő magyar és székely népcsoportban valamint a honfoglalás kori köznépi temetők leletanyagában csak igen kis százalékban fordul elő. Eredményeinket nemzetközi, referált tudományos folyóiratokban közöltük, és a „csontbrigád” hat tagja PhD fokozatot szerzett."

2014. szept. 9. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
70%
A finnugor egy kreált szó, amelyet a nyelvészek alkottak. Függetlenül attól, hogy elhisszük-e a finnugor elméletet vagy sem, olyan, hogy "finnugor nép" nincs és nem is volt soha. A finnek, az ugorok és a magyarok ősei között kellett kapcsolatnak lennie, amely fennmaradt a nyelvekben, azonban a nép eredetének biozonyításához édeskevés. Közel éltek egymáshoz, voltak szócserék, az ún. "alapszókincs" szavainak egy része is közlekedhetett közöttük. Az urális őshaza is csak egy fikció, semmilyen tudományos bizonyíték nincs rá. Néhány (a magyarban amúgy nem létező) növénynév alapján találták ki a nyelvészek. Ami nem szokott a példák között lenni, az a török és a magyar nyelvek kapcsolata, amellyel szintén sok rokonság fedezhető fel (és amely jóval a török hódoltság előttre datálható, és amely nem magyarázható azzal, hogy állítólag vándorlásunk során tőlük tanultunk földet művelni). Elég csak megnézni pl. a szeméyles névmásokat. A népek eredetének legalább ilyen fontos szempontja a kultúra, az alapján közelebb állunk a türk és turáni népekhez, a "finnugoroktól" pedig nagyon távol. Persze a mai lakosságnak genetikailag már nincs sok köze a honfoglalókhoz, mert folyamatosan cserélődnek a gének az őslakosok és a betelepültek, illetve a vándorok között. A honfoglalók génállományának finnekkel és manysikkal való összevetése sem segít, mivel azokat sem a mostani populáció, hanem az 1000 évvel ezelőtti populáció génjeivel kéne összevetni, azonban sajnos azt sem tudjuk, hogy ők akkor hol éltek. De az igazság mindig több oldalú, és éppen ezért kell a kérdést holisztikusan, nem pedig szemellenzősen, csak egy elméletet igaznak tartva vizsgálni.
2014. szept. 14. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Ez nem is olyan nehéz kérdés. A finnugor népek is turáninak tartják magukat, szóval mi is turániak vagyunk.
2014. dec. 22. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!