Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Izrael, USA, EU és már Kanada...

Izrael, USA, EU és már Kanada is támogatja független Kurdisztánt! Mennyi esélyük van 2015-ben államot alapítani?

Figyelt kérdés

2015. jan. 3. 07:58
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Gondolom akkor sikerülni fog ez a gyarmatosítás is, de, ha valahova betesznek ezek pénzt, a többszörösét fogják kiszivattyúzni.
2015. jan. 3. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Fene se tudja, szerintem egyre nagyobb az esélyük rá, főleg, hogy ők képzik a Iszlám Állam elleni harc élvonalát. De biztos, hogy nem a törökországi Kurdisztán lesz független, vagy az iráni. Viszont az iraki államon belül meg van már amúgy is befolyásuk, tekintve, hogy az elnök kurd.
2015. jan. 3. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Az biztos, hogy a törökökkel nincsenek jóban az amerikaiak, mert megvertek a török nacionalisták egy amerikai tengerészgyalogost Isztanbulban! Igy mar inkabb a kurdok amerikai részről! De hát hülye az aki nem támogatja a kurdokat ebben a nehéz időszakban. Igy is ők tartják Irak egységét évek óta. Szíriai részen meg csak ő rájuk lehet számítani!
2015. jan. 3. 13:07
 4/11 anonim ***** válasza:

Van ra esély, de szerintem a nagyhatalmaknak jobban megéri a jelenleg állapotot, fenntartani, mert így majd máskor is beavatkozhatnak, meg ha a kurdok kapnak egy államot, akkor, majd sokan mások is befogjuk nyújtani a kérdéseiket, hogy akkor nekik is kijár valami, egy félig síita félig szunnita Irak, meg nem menne valami sokra.....

A törökök nem verték meg a tengerészgyalogost, egy zacskót húztak a fejére, es azt mondtak neki, hogy menjen el ebből az országból. A török-amerikai kapcsolatokban vannak ennél jóval nagyobb gondok is. Meg persze Törökország tagja a NATO-nak is, tehát őt kevésbé zargatjják.

2015. jan. 3. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Ugyan ki más akarna független államot rajtuk kívül?


Nem a nagyhatalmak tartják fenn ezt az állapotot, hanem akik ott élnek és szitják a tüzet. Pl. arabok.


Komolyabb elszakadási törekvéseket csak a kurdok mutatnak.

2015. jan. 3. 16:01
 6/11 anonim ***** válasza:

Hatalmas tévedés, attol még mert valaki akar egy államot, nem biztos, jog lesz is neki, ez attol fugg, hogy a nagyhatalmaknak megéri-e?

Ha megnézed a Közel-Kelet vallási es etnikai térképet, észreveheted, hogy ez nem csak a kurdokról szól, volt már, felosztási terv nem is egy, de eddig még egyik sem tűnik életképesnek. A másik, pedig, hogy a kurdok egy hatalmas területen élnek, es kb. mindösszesen 50%-uk, az aki, egy egységes tömbben él, de megtalalhatoak Aleppotól egészen Pakisztánig (!!!!) ebből egy egységes államot nem lehetne valami könnyen létrehozni. [link]

Arról nem is beszélve, hogy a kurd nép nem egy egységes európai értelembe vett nép, sok különböző csoportja van, nem azonos nyelvet beszélnek (amit kurd nyelvként szoktak emlegetni az valójában négy kölcsönösen nem megérthető dialektus), es bizonyos csoportjaikban nem is tartja magát mindenki kurdnak, hanem pl. zazának, lorinak stb....

Most a nyugatnak pont jól jöttek, de volt idő mikor pont a szovjetek támogatták őket (ebből adódik az is, hogy a Törökországi kurd szeparatista mozgalmak hagyományosan szélső baloldaliak).

2015. jan. 6. 02:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Pár a felosztási tervek közül:

[link]

[link]

[link]

[link]

A nyugatnak értelem szerüen jól jönne, egy nyugatbarat olajban gazdag Kurdisztán, csak ahhoz ugyebár A NATO-tag Törökországot, is meg kéne piszkálni, ami nem biztos, hogy sok sikerrel járna. Illetve, Irakot nem lehetne félig síita félig szunnita lakossággal hagyni, mivel abból nem lenne sok jó, a szunnita részek meg valószínűleg életképtelenek lennének önállóan, a síiták meg egyszer mar jeleztek ha kiszakadnak, akkor Iránnal szeretnének szorosabb kapcsolatot, ami megint nem lenne jo a nyugatnak, tehát ez jelenleg egy amolyan 22-es csapdája. Vannak még mások is akik a térségben a függetlenségukert harcolnak, csak róluk vagy nem számol be a média, vagy iszlamistának említi őket, pedig nem mind azok. Tehát egy életképes független Kurdisztánig még hosszú az út. A mostani határokat az első világháború után húzták, meg és céljuk volt azzal, hogy miért így csinálták. Az új országok, pedig mindig a nagyhatalmak kénye kedve szerint jönnek létre, akár legyen szó Dél-Szudánról, Koszovóról, vagy, Krímről (ha az utolsó nem is ország...).

2015. jan. 6. 02:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Egyébként meg Iránnak vagy Oroszországna ugyanúgy benne van a keze mint, a nyugatnak a tűz szításában, a kurdoknak már nem egyszer ígérték meg, hogy kapnak saját államot, ha harcolnak eddig még mindig semmi.....

Az Irak iráni háborút (amiben több százezer kurd civilt öltek meg) pl. az USA erőszakolta ki, Bashar-t aki elég durván elnyomta a kurdokat, az oroszok es Irán támogatta/támogatja a legjobban. Vagyis, ez nem csak az ott élő népeken múlik.

2015. jan. 6. 03:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Koszi a valaszokat. A kurd nep egysegesen el egy tombben. Bizonyara az egy regi terkep lehet. Pakisztanban mindössze 240 kurd el. Az nem sok. De Wikin jol levan irva ha beirod gugliba hogy kurdish population. Igazabol az adja a legpontosabb adatot.

Amugy mar felallitottak a fuggetlen bizottsagot is par hete. Remelem kikialtjak a fuggetlenseguket.

2015. jan. 6. 17:59
 10/11 anonim ***** válasza:

itt van akkor egy modernebb térkép, ami azt is jól bemutatja, hogy közel sem lehet kurd tömbről beszélni, [link]

A másik, pedig az, hogy, a kurdok által lakott területek sem homogének, "Kurdisztánnak" mindössze kb. 60%-a az ahol a kurdok tényleges többségben vannak, tehát egy esetleges Kurd állam, vagy lemond a kurd lakosság elég nagy részéről, vagy egy minimum 30-35%-os, kisebbséget kell magáénak tudjon (azt meg el lehet már az elején felejteni, hogy a törökök bármi ilyesmibe is belemennének). Sokszor voltak már közel ahhoz, hogy saját országuk legyen, a nagypolitika mindig közbe szólt, az első vh. után már a határokról volt szó, meg arról, hogy mi legyen a fővárosuk, mégse lett belőle semmi.

Nem igazán van szükségem Wikipédiara, Torokoszagban élek, és társadalomtudományokkal foglalkozok, azaz a kurd kérdésről többet tudok, mint te valaha is fogsz...

Persze onna Európából ez jól néz ki, hogy egy nép fellázad, és saját országot szeretne, csak mint már kifejtettem, ez csak olaj lenne a tűzre, egy olyan államot nem igazán lehetne most létrehozni ami pár éven belül, ne kerülne háborúba valamelyik szomszédjával.

2015. jan. 14. 03:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!