Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Most akkor ki a magyar?

Most akkor ki a magyar?

Figyelt kérdés

Szerintem ez egy érdekes dolog, mert a magyarság befogadó nép volt, ezért mindenkiben lehet olyan nép vére, akit utál. Ugyi a szélsőjobbosok között gyakori a "tiszta magyar" kifejezés, ami hülyeség, mert a nevük alapján is egyből látszik, hogy ki milyen nemzetiségű felmenőkkel rendelkeznek. Bennem pl van cigny vér is, negyedrészt, ami látszik is nagyjából rajtam.De én magyar vagyok attól még, mert tudom családfával bizonyítani a magyarságomat, meg annak is érzem magam. Meg Alföldi Géza szavaival élve:„Magyarnak lenni :

nem a szó, a név, az ősök, az élet,

magyarrá csak a szív tesz

és a lélek.“ Kinek mi a véleménye?



2015. febr. 2. 11:29
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
61%
Nekem az a magyar, aki magyar állampolgár, beszél magyarul, Magyarországot érzi hazájának, otthonának. (Nem biztos, hogy Magyarországon él.)
2015. febr. 2. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
65%
Az első jól írja!
2015. febr. 2. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
47%
Szép és igaz az idézett vers. Erről van szó. És hogy magyar az anyanyelvünk, az is fontos. Hozzátennék egy idézetet én is: "Nyelvében él a nemzet." Széchenyi István
2015. febr. 2. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
24%

"Nekem az a magyar, aki magyar állampolgár, beszél magyarul, Magyarországot érzi hazájának, otthonának. (Nem biztos, hogy Magyarországon él.)"


Tehát a felvidéki magyar, akinek az ősei ezer évig éltek Magyarországon, magyar állampolgárok voltak, magyarnak vallják magukat, magyarul beszélnek, magyar a kultúrájuk, magyar a történelmi tudatuk, azok nem magyarok, mert nincs jelenleg magyar állampolgárságuk? Ez butaság. Már ezerszer lerágott csont ez itt gyk-n.


Az a magyar akinek magyarok a felmenői, magyar az anyanyelve, van magyar identitástudata, magyar a kultúrája. Az állampolgárságnak semmi köze hozzá. Kérdező, te a negyedrész cigány "vértől" még magyar vagy. Nincs olyan, hogy valaki tisztán magyar, tisztán német, tisztán svéd stb.

2015. febr. 2. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 hollófernyiges ***** válasza:

"akinek magyarok a felmenői"


Éés Petőfi más röpül is ki nagy ívben a magyarhalmazból. Nem beszélve az Árpád-házi királyok nagy részéről, Hunyadi Jánosról meg a horvát Zrínyiekről.

2015. febr. 2. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
29%

"Éés Petőfi más röpül is ki nagy ívben a magyarhalmazból. Nem beszélve az Árpád-házi királyok nagy részéről, Hunyadi Jánosról meg a horvát Zrínyiekről."


Az Árpád házi királyok nagy része? :D Miért is? Egyébként igen, Hunyadiról mindenki tudja, hogy vlach származású, Petőfi szülei sem voltak magyarok. Csak van egy olyan probléma, hogy a középkorban a mai nemzetfogalom egyáltalán nem létezett, szóval kár idekeverni. Vagy ha ide is keverjük, azt azért érdemes elismerni, hogy ők kicsit többet tettek a magyarságért mint a valaha élt magyarok 99,999%-a, úgyhogy teljesen normális, ha attól, mert nem magyarok, még tiszteljük őket.

2015. febr. 2. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:

4: Olvasd el kétszer-háromszor, mielőtt beszólsz.

Pont azt írtam, hogy nem biztos, hogy Magyarországon él. Értsd: ez nem kitétele annak, hogy valaki magyar e :)

2015. febr. 2. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
Állampolgársága meg tudjuk, hogy miért nem lehet mindenkinek, ezen is felesleges vitázni.
2015. febr. 2. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
100%
Magyar az, aki annak érzi magát.
2015. febr. 2. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 hollófernyiges ***** válasza:

"Az Árpád házi királyok nagy része? :D Miért is?"


Nézzük mondjuk IV. Bélát, a második honalapítót. Anyja német (Gertrudis a Bánk bánból), apai nagyanyja fracia, anyai dédanyja orosz. Gyakorlatilag nyolc dédszülője közül csak egy magyar volt. És ez az első pár királyon kívül mindegyikre igaz.

2015. febr. 2. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!