Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Mikor fogják megérteni a...

Mikor fogják megérteni a magyarok, hogy a gyűlölködés nem vezet semmire, csak még mélyebbre süllyeszt?

Figyelt kérdés
2015. febr. 10. 10:09
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
50%
#10 Annyira buta vagy, hogy még egy ilyen egyszerű dalszöveget se tudsz értelmezni. Hallottad te már azt a szólást, hogy valaki el van szállva magától? Erről szól a dal. Ezek után nem csoda az sem, hogy gyűlölöd a magyarokat.
2015. dec. 19. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

Én nem a magyarokat gyűlölöm, csak ezt az erőltetett magyarkodást, meg azt, hogy mindenkit gyűlölni kell, aki más, mint mi. És az pedig hogy hogyan értelmezzük a dalt, az nézőpont kérdése. te nem örültél soha valaminek? Sose volt olyan, hogy "Hurrá, sikerült, megcsináltam ezt és ezt a vizsgát, boldog vagyok, ünnepelni kell?"

"Vagy: éljen, felvettek álmaim sulijába, munkahelyére, fizetésemelést kaptam, szálljunk már egy kicsit?"

Kedves 11-es, a hozzászólásodból azt vettem ki, nem igazán értek ilyen sikerélmények, és ha van ilyen ismerősöd, akinek sikerült valami, akkor te is azt gondolod, hogy el van szállva magától.

Mint ahogy a dalszerző is irigy Júliára, aki száll egy kicsit. Benne is van, hogy ő is szállni szeretne, de nem sikerül: "Próbálkozunk, kézzel-lábbal csapkodunk"

De valamiért nekik nem sikerül, épp ezért ha ők nem szállhatnak, akkor Júlia se szálljon! Ha megdöglött az én tehenem, dögöljön meg a szomszédé is!--ismerős magyar mondás, igaz?

Kedvez Előző olvasd el alaposabban a művet, mielőtt fröcsögni kezdenél.


Amerikát lehet kritizálni, de ők azért győztesek, mert ott örülnek a másik sikerének. Mesélte egy ismerősöm, akinek a lánya kint él az USÁ_ban, és az mesélte, hogy ott mennyivel másabb minden: ott a gyereknek kötelező valamit sportolniuk, de ha valaki nem elég ügyes, azt nem fogják ócsárolni, hogy ilyen-olyan béna (szemben a magyarokkal), és ott ha az ellenfél csapata szerez gólt, azok a szülők is tapsolnak, akik gyereke a másik csapatban játszik.

Mi van a magyaroknál? Itt a saját apja ordítva lebénázza a fiát, ha elhibáz egy gólhelyzetet.


Kedves 11-es, te vagy nagyon buta és földhözragadt.... szóval egy vesztes vagy. Olyan , aki semmit nem tud letenni az asztalra, és ezért, mivel semmire nem lehet büszke, arra kezd el büszke lenni, hogy ő magyar. Meg hogy férfi. Meg hogy ép. Ezért a szomszédos országok polgárai alacsonyabb rendűek, a nők alacsonyabb rendűek, a fogyatékkal élők meg nem is számítanak embernek. Így gondolod, nem igaz?

Nyugi az eseted nem egyedi. Még az 1930-as éveben volt egy kis, kefebajszos alak, akik pont a német nép egyszerű, földhözragadt polgárait karolta fel így, hogy nacionalista öntudatot adott nekik, mindenki, aki zsidó volt ( a zsidók közt ugyanis sok az értelmiségi), gyűlölni kell, és mindenki zsidónak számít, aki nem támogatja az ő ideológiáját. (Churchillt is lekövérzsidózta), tehát azt is irtani kell. Azt pedig, ugye, könnyű elhinni, hogy különbek vagyunk, mint más? És minél ostobább egy ember, annál könnyebben elhiszi.

Az ostoba ember akkor koppan, amikor látja, hogy az a más, akit lenézett, valamiben jobb, mint ő. És mit csinál az ostoba ember? Ahelyett, hogy elgondolkodna azon, hogy az általa lenézett embertársa mit csinál jól, miért sikerül neki, ami neki a mindenkinél különb, tiszta fajú árjának nem, elkezdi ócsárolni a másikat, harmadik személyek előtt lejáratni, tönkretenni. De addig, amíg ő áskálóik, és gyűlölködik, addig csak a másikra koncentrál, ahelyett, hogy magával, a saját fejlődésével, boldogságával törődne. És bizony emiatt a gyűlölködés miatt van az, hogy már Románia is rajtunk röhög, a gazdasági fejlődésben ők is leköröztek minket.

2015. dec. 19. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
És fogadom, hogy a következő posztodban engem fogsz fitymálni meg pocskondiázni, ahelyett, hogy beismernéd, hogy nekem van igazam.
2015. dec. 19. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!