Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Környezetvédelem és fenntartha...

Környezetvédelem és fenntartható élet? Utolsó figyelmeztetés vagy globális összeesküvés?

Figyelt kérdés
Ki mit gondol? A környezettudatos életre való felhívások, az [link] a luganoi tanulmány és bizonyos tudósok a ma ismert társadalom közelgő összeomlását előrejelző állításai vajon komoly dolgok. Esetleg úgy vélitek ez is csak egy a titkos árnyékkormányok az irányításunkra kitalált összeesküvései közül?
2010. febr. 15. 11:35
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
38%
Szerintem ez fontos dolog! Vegyük pl. a globális felmelegedést. Sokan nem hisznek benne, hiszen kint most is mínuszok vannak. De ha összehasonlítjuk az 1900-as évek elején mért hőmérsékleti adatokkal a mostaniakat, látjuk, hogy ez egy valós probléma! Minden nap meg szoktam nézni az m1 teletextjén az időjárásjelentést. Ott ki van írva, hogy azon a napon mikor volt a leghidegebb és a legmelegebb. A hidegcsúcsokat mindig a XX. sz. elején mérték, a melegcsúcsokat mostanában.
2010. febr. 15. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
81%
A "globális felmelegedés" nevű hisztériáról nem egy helyen hallottam azt, hogy teljesen helyénvaló, ciklikus dolog a föld életében, melyet egy jégkorszak követ, aztán helyreáll minden újra. Őszintén szólva kétlem, hogy ennyi vészjel lenne csak. Jön majd még valami keményebb is, ha komoly a helyzet.
2010. febr. 15. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
75%

A FFEK paranoiás áltudományos hülyeségek gyűjteménye.


A luganoi tanulmány egy REGÉNY. Jó lenne tudatosítani, hogy ez egy szépirodalmi mű, nem a valóságot írja le.


"bizonyos tudósok a ma ismert társadalom közelgő összeomlását előrejelző állításai"


NEM TUDSZ olyan évet mondani az elmúlt X ezer évből, amikor valakik nem hirdették a közelgő világvégét. Az ókorban próféták hirdették, a középkorban millenarista szekták, az újkorban "tudósok". A 18. században az volt a divat, hogy túl fogunk népesedni és éhenhalunk. Aztán a 19. században azon spekuláltak, hogy ki fog fogyni a szén a Napból és megfagyunk. Aztán a 20. században kitalálták először a globális LEHŰLÉSt, aztán a FELMELEGEDÉSt.


Az olajcsúcs-elmélet egy baromság, már annyiszor leírtam erre az oldalra, hogy miért, hogy iszonyúan unom a témát és nem írom le mégegyszer.


Nem lesz semmiféle "összeomlás". Az előző ki tudja hány ezer hasonló jóslat sem jött be, és a mostani jóslatok is ökörségeken alapulnak, áltudományos butaságok.

2010. febr. 15. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
50%

11:56


"De ha összehasonlítjuk az 1900-as évek elején mért hőmérsékleti adatokkal a mostaniakat, látjuk, hogy ez egy valós probléma!"


Frászt valós probléma. A 13-14. században, amikor Európa népsűrűsége a korhoz képest nagyon magas volt, sokkal melegebb volt, mint amilyen a "globális felmelegedés" hiszti hívei szerint 50 év múlva lesz. Akkoriban Anglia bortermelő vidék volt, és Grönlandon is mezőgazdasági települések virágoztak.


Tehát hülyeség az, hogy elviselhetetlen lesz egy néhány fokkal melegebb környezet. Már volt, és kibírtuk (sőt, sokkal kedvezőbb volt Európa akkori klímája, mint a mostani. Franciaország lakossága pl. 1300 körül majdnem akkora volt, mint 1800-ban. A hűvös évszázadokban meg se közelítette ezt a szintet.)


A másik hülyeség az, hogy az ipari CO2-kibocsátás okozza a felmelegedést. Ha ez így lenne, akkor a 80-as években nem a LEHŰLÉStől rettegtek volna annyira a "tudósok", hogy már azt tervezték, szénporral kellene beszórni a sarki jégsapkákat, hogy felmelegedjenek. Hanem akkor 1950 és 1980 között is melegedtünk volna, nem hűltünk volna.


Ez a globális felmelegedési izé korunk mítosza, olyan, mint a középkorban a boszorkányság meg a mindenféle babonák.

2010. febr. 15. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
45%

Én komolyan veszem ezeket a figyelmeztetéseket.

A FFEK gyakran hivatkozik elfogultsággal kevéssé vádolható hírforrásokra, pl. [link]


Nem csak a klímaváltozás és az olajcsúcs tünet.

Tünet a felfokozott ütemű fajkihalás, a talajpusztulás és a gazdasági összeomlások is. A világméretű szegénység, a növekvő anyagi különbségek, úszó szemétszigetek az óceánokon, és közben az ,hogy egyre többet kell rohannunk, hogy elég pénzünk legyen, miközben a gépek által a munka alóli felszabadítást ígérték-nem furcsa ez?


A gazdaság jelenlegi berendezkedése irracionális: végtelen növekedés egy véges felszínen, negatív externáliák figyelmen kívül hagyása, az, hogy a pénzforgalom levált a reálgazdaságról, Tobin, Amartya Sen, Gesell.

Nézd meg ezeket is: [link]

[link]

2010. febr. 15. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Kedves 23:18 és 23:24,

az áltudományos FFEK csak azért szúrja a szemem mert a Hetesi Zsolt meg a Végh László is MTA munkatársak meg elismert egyetemi doktorok akik egyetemeken oktatják ezeket, jó rég, anélkül hogy bárki áltudományosnak titulálta őket. Hiteles forrásokat meg már más is említette


A korábbi korok világvége elméleteit most hagyjuk, manapság is megvan ugyanez a kategória (2012, ufók...)

Az olajcsúcsos hozzászólásaidat belinkelhetnéd mert érdekelnek és nem találom. Nekem ez, teljességgel logikusnak és magától értetődőnek tűnt, amit nem is értettem miért nem mondott ki már valaki.


A 14.század kapcsán nekem a kis jégkorszak jut eszembe, Európa vonatkozásában, illetve előtte a 10. sz. idején egy picit 1-2 fokkal melegebb csúcs (mármint az azt követő időkhöz képest). Ezt manapság már túlléptük. Megjegyzendő a kis jégkorszak végét a tudósok valamiért pont az ipari méretű szénfelhasználással hozzák kapcsolatba.

A lehűlés kapcsán csak annyit hogy az ipar nem csak fűt hanem hűt is. A szennyeződő légkör (korom, por)miatt kevesebb sugárzás éri a földet, az viszont meg is marad.


Na szóval szívesen várok bárminemű linket vagy érvelést.

2010. febr. 16. 13:09
 7/12 anonim ***** válasza:
54%
1. vagyok. Mit veszítünk, ha védjük a környezetet és igazából nincs veszély? Semmit. És ha nem védjük és mégis van veszély? Akkor elveszíhetünk mindent.
2010. febr. 16. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
36%

13:09


"az áltudományos FFEK csak azért szúrja a szemem mert a Hetesi Zsolt meg a Végh László is MTA munkatársak"


És?? Tudósok, van tudományos munkásságuk, mely nyilván színvonalas. Meg van egy másik munkásságuk (riogatás, bulvársajtóbeli bohóckodás, politizálás), ami nem a tudományos munkásságuk része. Az egyiket nem hitelesíti a másik.


"A korábbi korok világvége elméleteit most hagyjuk, manapság is megvan ugyanez a kategória (2012, ufók...)"


Igen. Ld. Hetesi Zsolt, és a műfaj kezdeményezője, Richard C. Duncan.


Elárulom, hogy Richard C. Duncan sem maga találta ki ezt az egészet, hanem ő M. King Hubbert nyomdokain haladt. M. King Hubbert pedig Howard Scott tanítványa (érdekes dolgokat fogsz találni, ha utánanézel, ki volt ez a Howard Scott), aki viszont Thorstein Veblen tanítványa stb. stb. stb.


"Az olajcsúcsos hozzászólásaidat belinkelhetnéd mert érdekelnek és nem találom."


Milyen linket kérsz? A témának millió aspektusa van, a téma könyvtárakat tölt be. Pontosan mi érdekel?


"Nekem ez, teljességgel logikusnak és magától értetődőnek tűnt, amit nem is értettem miért nem mondott ki már valaki."


Kicsit sem magától értetődő. Az első összeomlást Scott jósolta kb. 1935-re. Nem jött be. A következőt az Olduvai-elmélet jósolja, mely az ihletét Hubberttől vette. Az Olduvai-elméletet már többször át kellett írni első megjelenése óta, mert részleteiben állandóan megcáfolták a gazdaságtörténeti fejlemények. Márpedig egy olyan prediktív elmélet, amit állandóan módosítgatni kell menet közben, az nem prediktív elmélet, hanem valami nagyon más. Mondjuk szépirodalom.


"Ezt manapság már túlléptük."


Amíg nem lesznek Grönlandon városok (vagy legalábbis a lényelmes ott lakásra alkalmas éghajlat), addig nem hiszem, hogy túlléptük a középkori meleg periódusok szintjét.


"Megjegyzendő a kis jégkorszak végét a tudósok valamiért pont az ipari méretű szénfelhasználással hozzák kapcsolatba."


Az ipari CO2-kibocsátás folyamatosan nőtt 1700-tól napjainkig. Akkor miért is volt lehűlés 1950-1980 között? Miért is rettegtek a globális lehűléstől 1982-83 körül a világ tudósai?


"A lehűlés kapcsán csak annyit hogy az ipar nem csak fűt hanem hűt is. A szennyeződő légkör (korom, por)miatt kevesebb sugárzás éri a földet, az viszont meg is marad."


Persze, hogyne, ezek közismert dolgok. Akkor ezzel vissza is tértünk az első kockára: hűlünk vagy melegszünk? Baj ez? És ha hűlünk/melegszünk, azt mi okozzuk? Mielőtt magabiztosan válaszolnál valamelyik áltudományos divatdogmával, előrebocsátom, hogy nincs végérvényes válasz ezekre. Egyesek szeretnék elhitetni, hogy a fantazmagóriáik "tudományos tények", de attól nem lesznek azok :)))

2010. febr. 16. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Oké igazad van, szennyezük a környezetet az iparral, járművekkel stb. De például egyetlen vulkán, egyetlen pöffentéssel (nem kitöréssel)annyi káros anyagot bocsájt ki, mint az föld lakossága úgy ötven év alatt. És erre nincs befolyásunk, mert vulkánokat nem mi alakítottuk ki, nem rajtunk múlik melyik aktív és mikor mit csinál. Az izlandi vulkánkitörés bebizonyította sehol nincs az ember ha környezetkárosításról van szó.

A másik dolog pedig, hogy társadalmak ipar és környezetrombolás nélkül omlottak össze és tűntek el. Római birodalom- nem hiszem hogy a nejlonszatyrokba fulladtak volna bele. Természetes folyamat. Butaság azt hinni, hogy a mi társadalmunk fenn marad.

2010. júl. 12. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

"De például egyetlen vulkán, egyetlen pöffentéssel (nem kitöréssel)annyi káros anyagot bocsájt ki, mint az föld lakossága úgy ötven év alatt."


Megkérdezhetem hogy ezt honnan vetted? Az Eyjafjallajökull valójában nem volt egy túl nagy szám. Még jót is tett, mert a légzár miatt lennmaradt gépek 3-4-szer több káros anyagot bocsátottak volna ki napi szinten.

A vulkánok tudnak látványos dolgokat produkálni, de az embert nem körözik le. szvsz

2010. júl. 12. 12:37
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!