Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Hogy legyek normalis szemelyis...

Hogy legyek normalis szemelyiseg, ugyertem egyeni es hatarozott?

Figyelt kérdés

Igen..kultura es kozosseghez irtam ezt a kerdest viszont inkabb a kozosseghez kapcsolodik. A lenyeg az hogy 16 eves vagyok es nincs sajat szemelyisegem nagyon befele fordulo vagyok, nem birom neha a tarsasagot pedig probalok alkalmazkodni es ok sem birnak engem. El is mondom miert : kisebb koromban ( most 16 eves vagyok de gndolkodasom meg mindig 13-14 eves szinten van) utanoztam mindenkit , odamentem ahova mindenki , mindenkivel a titkaimat megosztottam, baratsagos voltam viszont hamar sertodo...az utobbi ma is ervenyes. Mindenki kihasznalt es most mar hiaba valtozok meg ,mar nem vesznek szamba...neha nagyon zavarban vagyok. A legfobb hibam az, hogy a gyenge pontjaim miatt (amibol rengeteg van) leertekelem magam ezert mas is. Melankolikus tipusu vagyok .. Pls segitsetek mert meg 2 ev es egyetemre kell menjek es igy nagyon nehez lesz . Koszi!!



16/F



2015. ápr. 18. 19:55
 1/3 anonim ***** válasza:

16 évesen még sehogy. Mostanában fog kifejlődni a személyiséged, a most ért hatások befolyásolják. Annyit mindenképpen tudok javasolni, hogy ne legyél sértődékeny, az a legszörnyűbb emberi tulajdonság. Mondok valami tök átlagos dolgot, erre a másik meg felhúzza az orrát és fogalmam sincs, hogy mégis mi baja van... az ilyen emberekkel nem jó barátkozni.

A másik pedig az, hogy ne tárulkozz ki túlságosan, ne engedd, hogy kihasználjanak. Az, akit a társaság bánt és kihasznál, általában saját maga ad a kezükbe minden eszközt ehhez. Gondolkodj el azon, hogy mit osztasz meg magadról és mit nem. Például az olyan típusú gondolatokat, amiket itt leírtál, társaságban soha! Ez mind olyan, amivel vissza lehet élni. Emellett inkább kérdezz és hallgass, mint beszélj. Ha beszélsz, akkor pozitív vagy semleges dolgokat hozz szóba, és mindig olyat, ami az adott társaságnak is az érdeklődési körébe tartozik. És minél rövidebben, hagyj teret a másik félnek is a kibontakozásra. Azzal jó beszélgetni, akivel "pörög" a beszélgetés, hol az egyik, hol a másik félnél van a labda.

2015. ápr. 18. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Aha..ertem...koszi
2015. ápr. 18. 22:52
 3/3 anonim válasza:

Teljesen megértelek, én is így voltam az emberekkel. (Most 26 éves vagyok.) A személyiségem már kifejlődött, de introvertált és egy kissé melankólikus vagyok.


Azt tanácsom az, hogy keress (közös érdeklődés alapján) egy olyan társaságot, amiben elfogadnak. Ne foglalkozz a nemtörődöm vagy rosszindulatú emberekkel.


"Az, akit a társaság bánt és kihasznál, általában saját maga ad a kezükbe minden eszközt ehhez."


Ettől még nincs joga kihasználni senkinek.

2015. ápr. 19. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!