Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Üdv! Megszeretném írni a...

Üdv! Megszeretném írni a második könyvemet. Mi a véleményetek?

Figyelt kérdés

A címe az lenne, hogy ,,Irány dolgozni!"

Két fiúról szólna akik Budapest lakói, egy nagy kalandban lenne részük mikor elhatározzák, hogy kitörnek az országból és mostantól dolgozni szeretnének.

Minden cselekmény 1990-ben játszódna októberben.

Ez a két kisdiák nem átlagos lenne. Korukhoz képest eléggé okos lenne mind a kettő. Az egyik fiú 14 éves, kis alacsony gyenge termettel megáldva, szeplős arcú, vörös hajú, "szódásüveg" szerű szemüveggel. Ám nagyon okos és eszes gyermeket játszana a regényben.

Míg a barátja egy magát butának mutató rossz tanuló, nagy termetű, erős srác lenne, ő 15 évest alakítana a könyvben.

A 15 éves a Seres Dávid, míg a 14 éves a Pintér Bertold nevet viselné.

A szereplők bemutatása:

Seres Dávid: Az anyja egyedül neveli, szegényes körülmények között él Budapest egyik kis paneljében az első emeleten. Keveset tanul, de művész lélek, folyamatosan verseket, történeteket ír a noteszébe, miket már nagyon régen kiszeretne adatni, ám anyja ebbe nem egyezik bele.

Pintér Bertold: Apjával, anyjával, és testvérével él.

A szülei mindig tanulásra ösztönzik, alig van szabadideje.

Bátyja Ákos mindig piszkálja. Szülei a széltől is óvják.

Pásztor Hugó: Hozzászegődnek a fiúk dolgozni Szentpétervárra.


A két diák egy nap úgy dönt, hogy elindul kerékpározni, Bertoldot baleset éri. Neki megy a biciklijével egy oszlopnak, míg Dávid próbál rajta segíteni addig a szél odafúj egy szórólapot ami egyenesen Dávid fejéhez ütközik.

Bertold egy kisebb sérüléssel megússza, eközben Dávid elolvassa a fejéhez csapódott plakátot, amin éppen egy külföldi pontosabban szentpétervári állásajánlatról szól.

Eldöntik, hogy elindulnak Oroszország felé, felhívják a lapon szereplő telefonszámot és kiderül, hogy egy nagybirtokra kell menni dolgozni és, hogy a tulaj aki egyben a főnök is magyar.

Még aznap este összepakolnak, nem szólnak senkinek. Hajnal 2-kor elindulnak kerékpárral Szentpétervár felé.

Az útjukat rengeteg kaland kíséri végig. Például Szlovákiában összetörik a járművük és gyalog kell folytatni az utat. Elalszanak egy ház udvarában és kihívják rájuk a rendőrséget, semmit nem értenek szlovákul ezért eszeveszetten elkezdenek a rendőrök elől futni.

Lerázásképpen egy nyitott fedelű autóba ugranak be, és csodálatos módon egy kis bicskával indítják be a motort, nem sokat mennek autóval, mert rövid idő múlva egy árokban kötnek ki, de legalább a rendőrséget lerázták!

Tovább indulnak gyalog, az útjukba esik egy lovarda, a pólójukon vágnak két lyukat és azt húzzák a fejükre, így törnek be oda, és visznek el két lovat.

A rendőrségnek most már három oka is van üldözni a gyerekeket.

Egy éjszaka kifogynak az élelemből és a vízből, összevesznek. Bertold vissza akar fordulni, ez majdnem a barátságukba kerül. Az utolsó pillanatban kibékülnek és folytatják az utat.

Megérkeznek Lengyelországba ahol vásárolni szeretnének, de a forintot sehol nem fogadják el, és pénzt váltani sem tudnak. Kemény napok várnak rájuk.

Öt kemény nap után végre elérkeznek Szentpétervárra ahol nagyon nehezen orosz-magyar szótár segítségével tudnak útbaigazítást kérni.

A farmon vannak. A tulaj nagyon rendes, a saját fiai ként bánik a kisdiákokkal. Hugó(Mint a szereplőknél írtam a farm tulaja) évek óta egyedül él egy külvárosi birtokon a többi embertől elzárva magányosan. Nap mint nap csak az alkalmazottjaival beszél, ezért nagyon megörül amikor a két fiú hozzáköltözik. Hugót igazságos főnöknek tartják.

Miközben a fiúk elkezdenek dolgozni, a szülők otthon idegesek, hogy a mindkét srác eltűnt. Találnak néhány nyomravezető dolgot ami arra utal, hogy a fiúk elhagyták az országot. Például Bertold szobájában megtalálják a munkahirdető szórólapot. Dávid szobájában pedig azt a noteszt amiben leírja, hogy ő bizony a legjobb barátjával el fog szökni.

A két család elindul autóval Oroszországba 2 nap múlva meg is érkeznek a fiúk már javában dolgoznak.

A szülők megérkezése előtt a Hugó edzés közben balesetet szenved, el kell szállítani őt a helyi kórházba.

Megérkeznek a fiúk szülei, keresik gyermeküket, de sehol sincsenek.

Egy ott dolgozó munkás ad felvilágosítást, hogy a főnök és a két diák hova mentek.

Nagy nehezen odatalálnak a kórházba. Hugó kartöréssel ül egy betegszobában, mellette a két fiú.

Belép a család az ajtón. Nagyon megörülnek, hogy megvannak a gyerekek. Elmondják, hogy miért szöktek el, hogy utálják az iskolájukat, az osztályukat és Budapestet is. Dávid elmondja, hogy neki minden vágya az, hogy kiadassa a verseit és novelláit amit már évek óta jegyezget a noteszébe. Az anyja beleegyezik, az abból befolyó pénzből elköltöznek Budapestről Miskolcra.

Dávid nagyon sajnálja, hogy ott kell hagynia Hugót, de megígéri neki, hogy ha bármi baja van akkor ő mindig segíteni fog rajta.

Bertold és Dávid barátsága egy időre megszakad. De nem sokkal később Bertold családja is Miskolcra költözik, az ifjú urak ismét egy osztályba járhatnak.

Bertold bátyja megházasodik és elköltözik otthonról. A szülei végre büszkék lehetnek.

Mindketten új barátokat szereznek Miskolcon. Dávid anyja újra férjhez megy és dolgozni fog. Dávid folytatja a versírást, és az iskolában is megmutatja, hogy ő milyen tehetséges, eszes tanuló. A majdnem bukásra álló diákból egy kitűnő lesz.

Minden jóra fordul.


Tudom, hogy most ebben rengeteg a fogalmazás hiba stb. De ennyit tudtam összehozni telefonról, könyvben más lenne teljesen. Én nem várok nagy sikert erre, de öröm lenne kiadatni végre ezt a kis regényszerű könyvet.



2015. ápr. 19. 19:21
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Úgy bírom ezt a "telefonról vagyok" érvelést. Aki kézzel/számítógéppel tud írni, az telefonról is tud. Szerintem ne akarj írni, ha ennyire igénytelen vagy a helyesírásra és a fogalmazásra.
2015. ápr. 19. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

Hat, ha ez a masodik, akkor az elsorol jovo visszajelzesek alapjan mar sejtened kell, hogy kepes vagy-e barmilyen tortenetet olvasmanyosan megirni, vagy sem...

Es eldontheted, van-e ertelme ezt megirni.

2015. ápr. 19. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

Szerintem ahogy leírtam az egészet nem igénytelen.

Láttam sokkal igénytelenebb írásmódot is.

Valószínűleg te jobban tudod, akkor mutasd be nekem, hogy mit és hol rontottam el! Köszi!

2015. ápr. 19. 20:07
 4/15 anonim ***** válasza:
79%

"Szerintem ahogy leírtam az egészet nem igénytelen.

Láttam sokkal igénytelenebb írásmódot is.

Valószínűleg te jobban tudod, akkor mutasd be nekem, hogy mit és hol rontottam el! Köszi!"


Oké.

Kezdetnek mondjuk tanuld meg helyesen tagolni a mondatokat. Csak pár példa:

"Két fiúról szólna VESSZŐ akik Budapest lakói"

"nagy kalandban lenne részük VESSZŐ mikor"

Tele van az egész ilyenekkel, nem fogom mindet kimásolgatni.

Az igekötős igékre vonatkozó szabályokat sem ismered, olyan nincs, hogy "megszeretném írni" vagy "kiszeretné adatni".

Az egybeírás és különírás is problémás pár helyen, pl. "művészlélek", és nem "művész lélek".

A fogalmazási hibákat sem fogom mindet felsorolni, de van jó pár kifejezés, ami nagyon bántja a szemem, pl. olyan nincs, hogy egy szereplő valakit alakít a regényben, legfeljebb akkor, ha színészekről szól a történet.

A történetvezetésben lévő logikátlanságokról meg ne is beszéljünk.

Lehet, hogy létezik rosszabb íráskép is, de ez még nem jelenti azt, hogy a tied elégséges ahhoz, hogy egy normális kiadónál esélyed legyen, legfeljebb magánúton tudnád megoldani, ha elég gazdagok a szüleid. Én elhiszem, hogy manapság divatos meg menő dolog könyvet írni, de csak magadnak ártasz vele, ha rosszul megírt, kidolgozatlan történetet adsz ki, mert onnantól kezdve, hogy egyszer elkönyvelnek sz@r írónak, nem sok esélyed lesz fejlődni.

2015. ápr. 19. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
45%

Elég rossz magyarsággal írsz - nem vagy te külföldi?

Szerintem előbb tanulj meg normálisan - irodalmi szinten - magyarul, és csak utána próbálkozz könyvírással.

Vagy lektoráltasd.

2015. ápr. 19. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

Köszönjük 3. válaszoló. Jár a keksz!

Nem vagyok tapasztalatlan, ez már a 2. könyvem.

Utolsó válaszoló: Eltaláltad, csak félig vagyok magyar.

2015. ápr. 19. 21:36
 7/15 hosszúhajú ***** válasza:
100%

megkérdezhetem hogy fizet ma a könyvírás?

mennyit kaptál az első könyvedért?


ha már van megjelent könyved miért nem a kiadód kérdezed? hiszen ő az aki a legjobban meg tudja mondani neked, van-e rá kereslet. gondolom már úgy is beszéltetek róla...

2015. ápr. 20. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
#7: A Gyakorikérdések látogatóiban biztosan jobban bízik, mint a kiadójában... Vagy a Gyakori felhasználóival akarja kiadatni a könyvét :D
2015. ápr. 20. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 hosszúhajú ***** válasza:
8 :)
2015. ápr. 20. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

7. válaszoló, sehol nem említette a kérdező, hogy az első könyvét kiadták, de ha említette volna, akkor se hinném el.


Kérdező, neked meg annyit mondanék, hogy a kiadók pont lesz@rják, mennyire vagy magyar. Nekik az számít, hogy normális magyarsággal írd meg a könyvedet, ami neked egyelőre nem fog menni. Pár év múlva próbálkozz, addig is rendszeresen olvass igényes magyar irodalmat, és tanuld meg a helyesírást!

2015. ápr. 20. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!