Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Magyarországon valóban ennyire...

Magyarországon valóban ennyire rossz lenne a melegek megítélése?

Figyelt kérdés

[link]

Ezen az oldalon van egy térkép és egy lista, hogy melyik országban mennyire elfogadott a homoszexualitás, illetve egészen pontosan: mennyire érzik jól magukat a bőrükben a melegek, mennyire elégedettek az adott országban.

A lista szerint Magyarország a 49. helyen áll, és olyan országok megelőzik mint: Mexikó (32.), Kuba (29.), Uruguay (05., ez talán a legmegdöbbentőbb), Dél-Afrika (22.), Thaiföld (16.), stb.

Valóban ilyen lenne itthon a helyzet?



2015. máj. 19. 14:07
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
30%

Szerintem a kutya füle nem bántja itthon a melegeket.

Amúgy az általad felsorolt országok eléggé szabatosak, sok közülük "szex-turizmusban" is érdekelt. Thaiföld híres erről leginkább. Ott ha van pénzed mindent kapsz, gyereket, férfit, nőt, állatot.

2015. máj. 19. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
37%

Én egyszerűen nem hiszem, hogy bármit is meghatároz, melyik ország, mennyire fogadja el a melegeket. Különben is mi az, hogy elfogadás? A kutya nem akarja őket bántani, ki a fenét érdekel, otthon ki kivel bújik ágyba, magánügy.


Maga a homoszexualitás gyakorlata pedig egy heterónak gusztustalan, ennek nyilván biológiai, evolúciós okai vannak, ezen nem lehet és nem is kell változtatni, erről senki nem tehet.


Nem is igen értem mit akarnak tulajdonképpen.

2015. máj. 19. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
2%

Már azt a véleményt is törlik, hogy betegség?


Íme a gondolatrendőrség.


F.Y.

2015. máj. 19. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
86%

Valamiért a latin-amerikai kultúrákban természetesebb a dolog, mint a hideg és prűd Kelet-Európában. Én csodálkoztam annak idején, hogy a tv-sorozataikban mindig szerepeltek melegek is, miközben felénk még kimondani sem lehetett volna ilyesmit. Pedig ezer más téren elmaradottabb társadalmakról volt szó. (Feudalizmus, cselédtartás, nyomor, stb...)


Szerintem először is tisztázzuk azt a dolgot, hogy akiket bevágunk A-tól Z-ig a melegek kupacába, az nem ugyanaz. Egy részük valóban csak szexuális orientációjában tér el (ez hálószoba-kérdés), de sokan többé-kevésbé nemi identitásukban, pszichológiai lényükben is eltérnek. Ők pedig nem úgy működnek, és nem tudnak úgy működni, mint egy sztereotip vagy társadalmi norma szerint elvárt férfi. Nekik nem lehet azt mondani, hogy zárja be a "tevékenységét" a hálószobájába, mert ez nem erről szól, hanem a nap többi órájáról is. Legyen éppen 3 vagy 83 éves az illető. Igényétől, személyiségétől, érdeklődésétől, képességeitől eltérő szerep játszására kényszerül nyilvánosságban (iskola, munkahely, utca, család) a nap 24 órájában. Ami egy rettenetesen kínzó és lehetetlen életmód.


Mert ez egy olyan ország, ahol egy 1-es személyivel kezdődőtől, ha reggel az első szembejövő megkérdi az esti meccsről a véleményét, és az nem tud mit mondani (mert azt se tudja, hogy van olyan), akkor


"Mi van, bxzi vagy?"


következik. És nem sorolom, hány ilyen mozzanata van még egy napnak, ami arról szól, mit is "kell" tudnia egy "férfinak", a hálószobán kívüli óráiban is.


Ez egy olyan ország, ahol ha valakinek két centivel nagyobb a haja az éppen megengedett férfi-normánál, az nem tud úgy végigmenni este a nagykörúton, hogy ne álljanak minden sarkon négyen belé. Ez pedig előbb-utóbb arra kényszeríti, hogy levágassa a haját, vagy elhúzzon innét.


Szal zseniális hozzáállás, hogy a hálószobában titokban, meg az utcán ugyanolyan slampos hapsinak öltözve: nem esik bántódása...


Aki így gondolja, az mit szólna ahhoz, ha sántának születik? És olyan bolygóra, ahol mélységesen megvetik az ilyesmit. Napi nyolcszor vérig lealáznák, le is köpnék miatta. Kiskora óta küzdene, hogy normálisan tudjon járni, de nem megy. Inkább maradna titokban a hálószobájában, ahogy ajánlották neki, ott nem éri bántódás. Mert kinn, fényes nappal, ha a bicegését meglátják, bizonyos országokban be is börtönöznék, vagy kivégeznék miatta. Mert egyenesen kell járni! Utcán neki csak egy helyben állnia vagy ülnie szabad. Meg értekezni az esti futballmeccsről...

2015. máj. 20. 01:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
50%
engem melegként sosem ért atrocitás Magyaroroszágon, viszont én nem is reklámozom azt hogy más vagyok, ha valaki reklámozza akkor ne csodálkozzon hogy szétrúgják a pitsáját
2015. máj. 20. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

#4

Né pl nem nézek focit. Ha netán szóba kerül társaságban a téma, és megmondom, hogy nem érdekel, nem nézem, sosem ér miatta semmilyen atrocitás. Sosem kérdőjelezték meg miatta a nemi identitásomat. Volt hosszabb hajam is. Vannak barátaim, akiknek hosszabb haja van. Mégsem cseszegetik őket az utcán. Nem tudom, miről beszélsz...


Egyébként meg mindenki valamilyen formában szerepet játszik nyilvánosság előtt, nem csak azok, akik palástolják a bármilyen hovatartozásukat. Ez az élet velejárója.


A kérdéssel kapcsolatban pedig nem hiszem, hogy egy célcsoport boldogság-méter jól reprezentálná az elfogadás mértékét. Ez feltételezné, hogy az átlag mindenhol ugyanolyan boldog. Ez sajnos nem így van.

2015. máj. 20. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
63%
6-os, szerencséd van. Középiskolás vagyok, és ha nem szólok hozzá egy lány/nő megbeszéléséhez, az aktuális sportok állásának értékeléséhez, vagy netalán elkezdek popkultúráról, gasztronómiáról, vagy lélektanról beszélni, akkor már megkérdőjelezik a nemi identitásomat(homoszexuális vagyok, de cisznemű).
2015. máj. 21. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
71%
Egyébként meg igen, sajnos ilyen rossz a helyzet. Ha nyilvánosan meg meri az ember fogni a párja kezét, akkor már jönnek a homofób kommentek mindenfelől. Ha meg puszit ad neki(nem feltétlenül csókot), akkor meg számitson a nyilvános megkövezésre. Azzal persze semmi baj nincs, hogy egynéhány párocska nyilvánosan felfalja a másikat...
2015. máj. 21. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
23%

"Azzal persze semmi baj nincs, hogy egynéhány párocska nyilvánosan felfalja a másikat..."


Nincs hát. Mert az a természetes, és mindenkinek - a .uziknak is - anyja, apja volt, akik néha megcsókolták egymást, ezt láttuk. Ha két férfi csókolja meg egymást, a hideg ráz ki tőle - tudom, rettentően szégyelljem magam és adjam le az uniós állampolgárságom és költözzek Iránba.

Attól még így van.

2015. máj. 21. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 Ciana ***** válasza:
67%

Olvasd el ezt a cikket és megérted mennyire rossz.

[link] vedd ki!)izo_kisember

Magyarország egyre inkább süllyed. Európa folyamatosan támad minket, mert minden fő céliránnyal ellent mondunk. Szerintem ez mindent elmond. Közelebb állunk szinte már az oroszokhoz, mint az európai "társainkhoz".

2015. máj. 21. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!