Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Miért és mitől lettek ilyen...

Miért és mitől lettek ilyen érzékiek és elvárosak az emberek a facebookon és a youtube-on?

Figyelt kérdés
arra gondolok,hogy régen bárhol feltöltöttem egy videót,elég sokan megnézték és nem kellett össze-vissza szövegelni meg kommentelni,meg leveleket küldözgetni szanaszét,hogy hé apafej nézzétek már meg az új cuccomat.ugyanez van a facebookon is,hogy szinte kérvényt kell már manapság benyújtani az emberkéknek,hogy dobjanak egy lájkot vagy beszélgessenek velem,vagybiggyeszenek valahová egy kommentet.nem tudom én vagyok ehhez öreg vagy maradi? ha tegyük fel az emberek annyira nem szeretik egymást,akkor miért is várna el bárki bárkitől,hogy kinyalja a fenekét és gazsuláljon a másiknak,hogy szóba elegyen vele egyáltalán? ha meg a másik oldalát nézzük, hogyha tételezzük fel, annyira kíváncsi mindenki mindenkire,akkor ez miben nyilvánúl meg hol mutatkozik meg ebben a kérdéskörben? most őszintén mi ez a hülyeség,hogy csak akkor figyelnek oda valakire és csak akkor érdeklődnek utána,ha tövig benyalunk a másiknak?? van aki hasonlót problémában van mint én ezzel kapcsolatban?

2015. máj. 24. 01:29
 1/8 anonim ***** válasza:
0%

Figyeld meg még az az idő is elfog jönni nemsokára,hogy a buszra sem szállhatsz fel,ha nincs éppen ott az egyik ismerösöd és jóvá nem hagyja a felszállásod


egyébként egyszerű a válasz:


- a közösségi portálok végletekig szop@tják az embereket és mindenről tudomást akarnak szerezni,ennek fejében ha nem vagy emberközpontú, barátságos és főleg beszédes,akkor a moderátorok gondoskodni fognak róla szépen lassan,hogy virtuális kalitkába zárjanak


kettő- george orwell-i világot élünk,mire számítottál?? ha nem mutatod magad és mindened,mit vársz el másoktól?

2015. máj. 24. 01:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Én ebben nem hiszek! Szerintem azért nem eszik ennyire forrón a kását,de mégis sznob dolognak tartom ezt.Miért akarják rákényszeríteni mindenkire,hogy a ló túloldalára essen a kapcsolattartások terén,mikor javarészt minden csak látszat? Az a felháborító hogy lehet az,hogy ennyire átformálták az emberi viszonyokat.Ez egy gusztustalan pszichóterrornak felel meg. pl ha zenei videót teszek közzé a facebookon, szó szerint le sem sz a r j á k, ha pedig fényképet, talán kapok rá vagy 5 lájkot a legjobb esetben. ha feltöltök egy videót a youtubera szintén nem történik semmi,ha nem kezdem el szétkürtölni a neten hogy mi van. mire alapoznak ezek a rendszerek,vagy kinek kell lennem ahhoz manapság,hogy számba vegyenek? Régen nem működött így a dolog. Simán ment mindenhol,egyéb spamolások és trükközések nélkül. jó hogy azt nem várják el, hogy könyörögjek? Komolyan kurv a bosszantó ez. mi ez a baromság de tényleg??
2015. máj. 24. 01:58
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Túlgondolod. Azért nem nézik meg/lájkolnak, mert nem érdekled őket vagy nem érdekes a posztod.
2015. máj. 24. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 schocko ***** válasza:
...túl sok "néznivaló" van, ezért egyszerűen elvész a tömegben...
2015. máj. 24. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Mi van?! Nem mindegy? Ne törődj vele, és ne a facebook-on próbálj élni, meg posztokat kiírni, hanem a való életben. Meg attól is függ a nézettség, hogy mit raksz ki. Ha valami 563663. fb idézetet akkor az már senkit se fog érdekelni.
2015. máj. 24. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Szerintem csak a bőség zavara van. Mindenkinek rengeteg "ismerőse" van, de egyikre sem tud eléggé odafigyelni. A zenéknél, videóknál meg az is probléma, hogy időigényes, ezért inkább rá sem kattint az ember, mert nem tudhatja, tényleg tetszene neki is ugyanaz, ami másnak. Ráadásul ezeknél legtöbbször hiába kattintunk rá, nem lehet megnézni, csak ha előtte már lájkolod, meg ilyen hülyeségek, ezért pl. én is leszoktam róla, hogy olyat nézzek, amire kattintani kell.
2015. máj. 24. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Pietrosol ***** válasza:
0%

Szia!


Valójában igen kevés köze van az emberi kapcsolatokhoz az internet közösségeknek.

2015. máj. 24. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Az élet kiemelten fontos dolgai: Lájkok és kommentek.
2015. máj. 25. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!