Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Szerinted hogy viselkednének...

Szerinted hogy viselkednének az emberek, ha holnaptól mindenkiből kettő lenne? Könyv íráshoz kérnék segítséget?

Figyelt kérdés

Gazdaság összeomlana, éhinség....stb, nem ez érdekel, hanem az emberi kapcsolatok. Regény írásához érdekelne a véleményed, meglátásod. Hogy látod az életeded, ha holnaptól lenne még egy te? Mindenben megegyeztek (külső, belső, emlékek...), tehát hirtelen duplán létezel. Megköszönöm, ha hosszabban leírod, érdekel, más hogyan gondolna egy ilyen élethelyzetet, hogyan folytatnád az életed, tudnál-e így élni, milyen problémák merülhetnek fel......

Minden érdekel, ami ehhez a témához kapcsolódhat.

Kérlek add meg a korod és nemed, mert ez is fontos, mennyire gondolja másképp a nő, mint a férfi.

Szeretnék ötlete meríteni a véleményedből.

Köszönöm, 39F


2015. máj. 28. 00:22
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Először is, amikor jó passzban vagyok, akkor lenne egy jó társaságom (a második én). Amikor azonban rosszban akkor sajnos megkeserítenénk egymás életét a rossz, akaratos természetünkkel. Szóval több rossz lehetőséget tartogatna, mint jót. Mivel vannak haverjaim, barátaim a jó passzban lévő társasági énemet meg tudom velük osztani és már nem is lenne szükségem a második "magamra". Másodrészt ha neki összejönne valami, ami nekem nem akkor kicsit elragadna az irigység, hogy az igazából nekem járna vagy nekem is össze jöhetne, ezért inspirálna. Harmadrészt több vetélytársam lenne a csinos lányoknál, mert eggyel több helyes pasi lenne a környezetemben. :D Szerintem összességében nem lenne jó dolog. Ennyit tudtam hozzáfűzni, mert aludnom kell, ma vizsgázom. :D 22/f.
2015. máj. 28. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
49%

Szerintem most is mindenkiből kettő van, mindenben meg egyeznek (külső,belső.emlékek....)

Belőled is kettő van ! Mind a kettő te vagy ,mindenben megegyezel (külső,belső.emlékek...)

Az egyik te , az vagy amit gondolsz a másik te, meg az amit cselekszel.

Másképpen fogalmazva, vagy te és van a másik amit mutatsz.

Talán így érthetőbb, hogy mit szeretnék mondani : Van az őszinte éned, azaz maga az igaz éned és a színház vagy ha úgy tetszik a megjátszott,kifelé mutatott éned.

Az egyik énedet csak te ismered és ismerheted, a másikat meg a környezeted ismeri, az alapján amit mutatsz,cselekszel,teszel,mondasz.

Szerintem.

47 éves Férfi.

2015. máj. 28. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Azt hittem, tini vagy.


Mit csinálnék én? Valamilyen módon kideríteném, hogy miért történt mindez, és hogy melyik vagyok igazából én, a másikat pedig megölném. Nem durván, elaltatnám.


De nem értem, hogy képzeled el az egészet. Mondjuk az egyik én Berlinben él, a másik Londonban, és mindkettőnek a szemével látom az életet? Mert az egyiknek másnak kell lennie. Vagy olyan, mint a Közös többszörösben, hogy a klónozás pillanatáig egyek vagyunk, aztán onnantól külön?


Mondjuk én az ikreket is mindig sajnáltam kicsit, mindig olyan érzésem volt, hogy senki nem tekinti őket különálló embernek. Olyan, mintha lenne egy eredeti példányod, amiből csak egy van, vagy két másolatod, amiből egyik sem eredeti.


Nekem nem tetszene.

27/L

2015. máj. 28. 02:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nagyon érdekes elképzelés, amit sokféleképpen lehet megvalósítani. A végleges formától függően persze egyáltalán nem mindegy, milyen alapon nyugszik ez az egész, hogyan történne, hogyan is kell ezt elképzelni. Ha véleményeket vársz, ennél több támpontot adj meg.


Mi történne? Egyik nap hirtelen arra ébrednék, hogy mellettem fekszik egy másolat belőlem? Az előttem szóló gondolataihoz én is kapcsolódnék, miszerint mindkettő szemével látnám a dolgokat? Vagy olyan lenne, mint egy ikertestvér, aki csak úgy létezik, és éli a saját kis életét?


Nem is csak gazdaságilag látnám összeomlani a világot ebben a formában, sokkal inkább társadalmilag. Teszem azt, van egy barátod, akiből kettő van. Mi alapján teszel köztük különbséget? Honnan tudod, hogy egyik nap az egyikkel, másnap a másikkal találkozol? Ilyesmiből eredő probléma még ikreknél is előfordul, nem kell ehhez semmi rendkívüli, világfelborító változás. Gondolj bele, micsoda táptalajt szolgáltatna ez a bűnözés minden formájának, ha még ujjlenyomat alapján sem lehet megkülönböztetni két illetőt.


Speciel nem tudnám elképzelni, milyen lenne ilyen világban élni. De az biztos, hogy a társadalom ilyen formában nem tudna sokáig létezni, mint egység.


Ami engem illet, én nem tudnék együttélni egy klónommal, vagy hosszútávon elviselni. Hol az egyéniség, a személyiség? Lehetséges, hogy lennének napok, amikor ellennénk, de javarészt csak a hátrányos oldalát látnám. Az előzővel egyetértve, valószínűleg én is megölném. Nem lenne értelme így élni.


21/L

2015. máj. 28. 05:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
73%
Sam Small-al történt ilyesmi, Eric Knight meg is írta.
2015. máj. 28. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Néha biztosan idegesítene, vagy féltékeny lennék rá. Viszont nálunk jobban senki nem ismerné egymást, tudnám az összes titkát, vágyát és azt, hogy milyen neki, ezért ugyanúgy vigyáznék rá, ahogy magamra is. Fontos lenne nekem, hogy hogyan boldogul az életben és jó barátok lennénk. 19/l
2015. máj. 28. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Nekem elég borzasztónak tünik az ötlet.


Nem megszokott, átlagos valaki vagyok, és sokszor így is problémáim vannak magammal, nehéz elviselni a hangulathullámzásaimat.


A környezetemnek így sincs egyszerü dolga, ha ketten lennék, az még több konfliktushoz vezetne.


58/N

2015. máj. 28. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm és örülök a sok válasznak, hasznos volt mind. Hamarosan kiírom a következő (pontositott) kérdést.

Régóta foglalkoztat ez a téma, sajnos kevés ilyen jellegü irodalom van, pedig nagyon érdekes, vicces, tragikus élethelyzeteket szülhet, ezért is tervezném ennek egy regény változatát.

2015. máj. 28. 09:44
 9/13 anonim ***** válasza:
36%
Azért van kevés ilyen jellegű irodalom, mert ez életszerűtlen (nem az ismeret hiányzik, hanem a természet ellentmond neki), és mint ilyen, fölösleges. Éppen elég valós gond van, a többség azzal foglakozik.
2015. máj. 28. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
36%

Olyan nem lehetséges, hogy mindenkiböl vagy legalább is a többségböl kettö legyen, ezért elég értelmetlen a témafelvetésed.


Ami kicsit életszerübb, ha valakinek esetleg elökerül egy egypetéjü ikerpárja felnött korban, de ennek feltétele lenne, hoyg csecsemökorban legyenek örökbefogadva úgy, hogy egyik sem tud a másikról, söt az örökbefogadó szülök (illetve semmilyen ismerös) se lennének ezzel tisztában.


De egy könyvben is max 2 ikerpár realisztikus, ennél több esetén csak eröltetet, idegesítö lehetne a cselekménye.

2015. máj. 28. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!