Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Miért nem tekintik az embert...

Miért nem tekintik az embert is állatnak?

Figyelt kérdés
Mert végülis szerintem az.
2010. febr. 26. 16:22
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
71%

én annak tekintem, sőt, a legundorítóbb legkegyetlenebb állatnak... És szégyen hogy eze közé tartozom...

Kérdéshez: mert "gondolkodunk, építünk és beszélünk... Holott sztem nem ez vesz ki az állatok közül.. az a baj, hogy az ember úgy is öl, ha nincs rákényszerítve(mint a vadállatok kajaszerzés szempontjából) verekszik, holott van szája hogy megbeszélje... de nem... ezért vagyunk egy szar faj!

2010. febr. 26. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
86%

"gondolkodunk, építünk és beszélünk"


Mi több, ezekre mind képes még pl. a holló is, ami ugye ráadásul még csak nem is emlős, hanem madár. Ha lennének valamiféle kezei/ujjai, nagyon sokra vinné.


De gondolkodnak pl. a delfinek, a legtöbb varjúféle, a legtöbb majom, és még egy sor másik állat. Sima emberi önhittség az állatokat elintézni azzal, hogy "csak ösztön".

2010. febr. 26. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%

"Miért nem tekintik az ebert is állatnak?"


Kik? A biológiai rendszertanban az ember az állatok közé tartozik. Jogilag meg nem. A válasz arra, hogy az ember állat-e vagy sem, attól a szemponttól függ, amiből feltesszük a kérdést.

2010. febr. 26. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
24%

Alapvető különbség, hogy az állatok nagy része jobb az embereknél.

Egyébként még azért is, mert az emberek abban különböznek az állatoktól, hogy nekünk van lehetőségünk örök életre a mennyben. ezzel szemben az állatoknak a halállal véget ér az életük.

Most le lehet szavazni,de én csak leírtam a véleményemet...

2010. febr. 26. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
76%
Biológiai és rendszertani szempontból állatok vagyunk. Elég hülyén hangzana, ha az ember a gondolkodás képességét kihasználva elkülönülne az ösztönlényektől. Elvégre mi is eszünk, iszunk, termelünk salakanyagot, utódokat nemzünk, miegymás. :)
2010. febr. 26. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%
Az ember a leg élni vágyóbb állat a világon:D
2010. febr. 26. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
74%
Pedig az emberek közt a nagyobb az öngyilkossági hajlam, nem is az állatok közt... :P
2010. febr. 26. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
11%
Szerintem azért,mert nem párzunk nyilvánosan,bárkivel,bármikor,bárhol.
2010. febr. 26. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
16%

Ha hiszel az evolucióban akkor szempontodból állat. Én viszont abba hiszek, hogy Isten emberré teremtett és nem vagyok állat.

A kettő közti különbség, hogy az embernek van szelleme, az állatnak nincs. Ha megfigyeled a legprimitívebb törzseknek is van valamiféle művészetük és valamilyen vallásuk. Ezek egyetlen állatra sem jellemzőek.

Ezen túl az állatok nem képesek az emberihez hasonló kommunikációra, konkrétan a beszédre.

2010. febr. 26. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
86%

"Ha megfigyeled a legprimitívebb törzseknek is van valamiféle művészetük és valamilyen vallásuk. Ezek egyetlen állatra sem jellemzőek.

Ezen túl az állatok nem képesek az emberihez hasonló kommunikációra, konkrétan a beszédre."


Mondja ezt a tájékozatlan hívő.


Ami azt illeti, számos állatfajnak van művészete; egyes madarak például különböző holmikkal dekorálják, sőt, megfelelő anyagokkal festik(!) is a fészküket. Majmok is remekül el tudnak szórakozni színes anyagokkal, de még egyes rákfélék körében is megfigyelték az előbb említett dekorációs viselkedést.

És bár a legtöbb esetben ennek jól meghatározható célja van (imponálás a nőstényeknek), ettől függetlenül mégis művészet és alkotó jellegű. Mi több, az emberi művészet egy jelentős hányada is ugyanebbe a kategóriába sorolható (szerelmes versek, pl.), vagy legalábbis a szaporodással szorosan összefüggőbe (aktfotók, -festmények), és gyakorlatilag nincs olyan műalkotás (a legelborultabb l'art pour l'art-hívők műveit kivéve), aminek tényleg SEMMI célja, kommunikálnivalója ne lenne, és pusztán önmagáért létezne. A művészet lényegében csak egy újabb, rafinált, komplikált és kifinomult kommunikációs csatorna, de ettől függetlenül egyáltalán nem az ember privilégiuma.


Ami pedig a kommunikáció egyéb formáit illeti, az állatok sok esetben még összehasonlíthatatlanul magasabb fokon is képesek kommunikálni egymással, mint az emberek. Megértik egymást olyan apró jelekből is, amire mi sose lennénk képesek, valamint olyan csatornákat is tudnak használni, amikre nekünk egyszerűen nincsenek eszközeink, lásd pl. delfinek vagy denevérek.


Végtelen önhittségükben állítják csak azt egyes emberek, hogy az ember a "csúcs", és ezt is csak azért tehetik, mert az összetettebb állati kommunikációs formákat a mai napig nem sikerült pontosan dekódolnunk, ezért nem értjük, hogy konkrétan miről folyik köztük a szó. Viszont ez is remekül mutatja, hogy mégsem vagyunk olyan zseniálisak, amilyennek hisszük magunkat.


+1: Ha annyira különböznénk az állatoktól, nem lehetne disznók szerveit beültetni emberekbe. Pedig lehet. Továbbá, a génkészletünk is nagyban eltérne az övékétől - holott egyes majomfélékkel akár a 99%-ot is meghaladóan egyezik. Ha teremtettek lennénk, tehát célzatosan megtervezettek, nem lennének bennünk felesleges dolgok és csökevények/maradványok - valójában azonban van egy végletesen elcsökevényesedett farokcsont-maradványunk, van egy féregnyúlványunk, ami jelen tudásunk szerint nem csinál semmit... az embereknél. Növényevő emlősöknél azonban a cellulóz megemésztésében játszik szerepet. A majmok pedig ugye nem esznek húst...


Szóval kedves hozzászóló, remek példa vagy a hit tudatszűkítő hatására: aki elfogadja, hogy "Isten", már nem is nézelődik tovább, rengeteg kérdést nem tesz fel és nem is kutat új ismeretek után. Pedig a világban épp az a csodálatos, hogy annyi minden vár benne megismerésre. Ha Istennek tulajdonítjuk és adottnak vessük, saját magunkat fosztjuk meg számtalan érdekes felfedezéstől.


Egy kis olvasnivaló:

[link]

[link]

[link]

2010. febr. 27. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!