Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Miért nem változnak már meg...

Miért nem változnak már meg az osztálytársaim?

Figyelt kérdés

Ma ugye elkezdődött a suli és kíváncsian vártam miben változtak külsőleg/belsőleg osztálytársaim. Szomorúan tapasztaltam, hogy ez a várt fejlődés elmaradt szinte mindenkinél. Konkrétan arról van szó, hogy egyfolytában csak a szexről meg a szexualitásról tudnak beszélni (meg néha a fociról), igazából ez a két közös témánk van, másról nem is hajlandóak szinte beszélni. Mikor fognak már végre megkomolyodni és nem csak arra gondolni, hogy meg kéne már "húzni" egy csajt? Esetleg én vagyok túl érett és a többiek viselkedése ilyen korban még normális? (16-17 évesek vagyunk)


A komoly válaszadóknak köszönöm a többiek meg inkább kíméljenek meg a válaszaiktól


2008. szept. 1. 19:43
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Én úgy látom, hogy te vagy túl érett a többiekhez képest. A mai 16-17 éves fiúk nagy része ilyen, ahogy te leírtad, vagyis ez az általános. Én egy tizessel idősebb vagyok, de úgy emlékszem, hogy az én koromban is ilyenek voltak a fiúk.És volt néhány, aki olyan volt mint te. Ezzel nem tudsz igazán mit tenni, ha nagyon zavar, akkor max nem keresed a társaságukat.
2008. szept. 1. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
84%

Ne gondold, hogy csak azért, mert a többség "normálisnak" tartja, akkor az, amit látsz magad körül, már normális.


Ez a világ szelleme, ez a kor ilyen gyerekeket "termel"

Ma nagyon sok olyan, a pszichés fejlődést károsan befolyásoló tevékenység van a világban, ami azelőtt egyszerűen nem volt.

Régen sem voltak szentek a gyerekek, vagy az iskolások, de a szélsőséges példáktól eltekintve, volt tekintély, és fegyelem, ami emberséggel, és nem zsarnoki erőszakkal (ahogy ezt egyesek elképzelik), remek eszköz az oktatásban.


De érdekelne engem kedves kérdező, ha szabad tudni, mi miatt tartod kevésnek (szerintem helyes módon), az osztálytársaid érdeklődési körét?

Mi az, ami miatt te komolyabb vagy?

2008. szept. 1. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Nem tudom, ők csak arról tudnak beszélni, hogy hány csajt fektettem meg a nyáron, mekkora volt a mellük meg ilyesmi, amihez igazából semmi közük sincsen. Másról igazából nem is szoktunk beszélni, én ezzel ellentétben bármiről szívesen beszélek, ami nem annyira magánéleti-intim téma, de ezt ők elég nehezen - vagy egyáltalán nem - értik meg. Mikor "nő már be a feje lágyuk"?


A lányokkal is elég lekezelően bánnak, inkább csak a női testet látják bennük, a személyiséget egyáltalán nem, és ezt - szomorúan tapasztalom - egyre több lány tartja ezt vonzó tulajdonságnak. (komolyan!)

2008. szept. 1. 21:02
 4/6 anonim ***** válasza:

Hát figyelj ide, én ezt nem akarom ragozni, inkább csak röviden tennék egy javaslatot.

Mivel én (is) már átéltem ezt az időt, szerintem maradj az, aki vagy, merj (!) nagyobb felelősséggel élni!


Nem vagy már olyan kicsi, keresd az értelmesek társaságát, de legyen humorod a bunkókhoz is, ha a helyzet úgy kívánja. Tudom, nem könnyű így egyensúlyozni, de bőlcs dolog. Persze, itt nem azt akarom mondani, hogy alkudj meg, és a kövesd a tírpákok hülyeségeit, hanem pont azt, hogy legyél önmagad, legyen egyéniséged.


Nem is hinnéd, mennyire fontos dolog az egyéniség, akár valami jó oldalán is. Én mai napig emlékszem arra az osztálytársamra, aki az mellet, hogy jó tanuló volt, messze egy önálló egyéniség volt az osztályban, pedig nem az a fajta gyerek volt, aki mindig a kőr közepén akart állni, sőt! Járta sokszor a maga céltudatos útját, mert ha a tömeggel tartott volna, soha nem lett volna igazi tekintélye! Csak egy lett volna, a sok hülye közül.


Legyél céltudatos, és tanulj azért, hogy sikeres legyél. Ne csak pénzben, szellemben is.

Ne feledd "rossz társaságok megrontanak hasznos szokásokat" - a Biblia szerint.

Ezt soha ne feledd!

2008. szept. 2. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
16 éves lány vagyok, barátnőim szellemi teljesítménye hasonlóan magas, mint a haverjaidé (szex, szopás, hellokitty...). Örülök, hogy van még néhány fiú, aki tud normálisan gondolkodni!:)
2008. szept. 2. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat, kedvesek vagytok.
2008. szept. 3. 15:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!